Обява

Свий
Няма добавени обяви.

“1000 причини да се гордеем, че сме българи”

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: “1000 причини да се гордеем, че сме българи”

    Първоначално публикуван от kota Преглед на мнение
    ......мога само да кажа, че смятам светлооките за изнежени, нездрави и дори изпитвам известна погнуса от цвета им...
    Човечеца явно е за лекар не му се сърдете.
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

    Коментар


    • #32
      От: “1000 причини да се гордеем, че сме българи”

      А тези, които ме наричат черен естествено не са за лекар. Те са елита на света. Такива едни в идеално изпънати кафяви униформи...

      Коментар


      • #33
        От: “1000 причини да се гордеем, че сме българи”

        До Joro late answer - 02.12.2010
        Най-напред искам да ти благодаря за това, че си поместил писмото ми. Стана ми мъчно, че повярва на глупостите изписани по мой адрес. В края на краищата книгата излезе, успешно се продава по книжарниците - черна кожена подвързия, А-4 формат 330 стр., с превод на английски език, пълноцветна. В написването и взеха участие повече от 60 музея от страната, научни институти, университети. В повечето от случаите имаше възторжено посрещане. Е, не липсваха и забележки от сорта на "що не напишете книга 1000 причини да не се гордеем, че сме българи", колко оригинално!!! Но какво да се прави, явно е по-лесно да се оплюе нещо, да се омаскари, пък майната му после. Мъчно ми стана, че повярва на тези, които остроумничеха по мой адрес, да си остроумничат е тяхно право, а аз като нямах възможност да се защитя само гледах отстрани кога ще кажеш "сори пичове, не съм го познавал този човек, съжалявам, че оскверних страниците на нашия форум с името му". И ти го каза, мамка му. По мое време бих взел страната на човека от гимназията, защото ELS беше парола, символ и дух. Явно нещата вече не са такива каквито бяха. Що се отнася до тъмния цвят на кожата ми, мога само да кажа, че смятам светлооките за изнежени, нездрави и дори изпитвам известна погнуса от цвета им, но не ги смятам за втора категория хора - не знам защо някои от участниците във форума си позволяват да ме обиждат на тема цвят, а дори да ме наричат циганин. Така или иначе книгата излезе и се радва на добър тираж. Искам само да припомня един от уводите, писан от директорката на проекта Надя Тончева:

        Затварям очи и си представям България...Усещам ухание на рози, чувам родопската гайда, песента за Дельо хайдутин... Планини ме обгръщат и нашепват тайни за царе, за съкровища, за битки и победи... Виждам бащината къща...
        ................................................................................................................................................ Това е моята България!
        Тя е болка и радост, изпитание и надежда. Съдбовна принадлежност. Една неразказана приказка.
        ...................................................................................................................................................
        Коя е твоята?
        Ти сам избираш своята България. Сам решаваш - да я обичаш или мразиш; да я възжелаеш или да се отречеш от нея; да има или да няма тя място в сърцето ти.
        .................................................................................................................................................

        Да се гордееш с България и името Българин е дълбокоосъзнат избор. В тази книга има 1000 причини, за да го направиш. Избери си една и я разкажи. Разкажи я на децата си, разкажи я на целия свят

        Коментар


        • #34
          От: “1000 причини да се гордеем, че сме българи”


          Obersturmbahnfuehrer - какво ли значи това?!? Титла,звание или призвание...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X