Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    ..............."Байер" пуска едновременно в началото на 20 век два продукта - "Аспирин" и "Хероин"..

    Единия става успешен, другия - лош..

    ..........
    Хероина води много бързо до физическа и психическа зависимост. Затова не се е наложил като обезболяващ медикамент.

    Коментар


    • #17
      До: Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

      Никой не говори за дребните аптеки /освен вица/...
      Аз в твоя пост не видях да говориш за световни концерни и Великият Еврейски Заговор. Визираш именно аптеките.

      Стар аптекар оставя прахче на масата и казва на младия - "Ще дойде баба Мария, ще и дадеш това прахче и ще й вземеш 120 лева!"
      Като те интересува толкова за аналгина ще ти кажа, че масово аптеките го купуват на 1.45 и го продават на 1.55. На десет купени получават един безплатно. И докато аналгин се купува много и можеш да се възползваш от схемата "на десет един безплатно", пробвай се да продадеш 10 броя Медоклор 250 гранули или Тамифлу преди да им изтече срока на годност.

      Тук спирам и повече няма да споря с теб, защото е безмислено. Ако мислиш, че е толкова изгодно си отвори аптека. Вече всеки има право до 4 броя, а благодарение на споменатия Райнов в статията скоро всеки ще има право и на верига от аптеки. Тогава ще се формират две три национални структури производител->търговец на едро -> аптека, ще изчезнат всички независими и тогава баба Мария от вица наистина ще яде шпек, ама това е друга история.
      Vitara 2.0 V6
      Honda CRV (Gen 1)
      Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
      ВАЗ 2131

      Коментар


      • #18
        До: Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

        Колега /не се сърди/, ти си на края на хранителната верига...

        Много буквално възприе вица за бабата...

        Ако вдигнеш глава ще видиш каква мърсотия е нагоре!

        Само уважението ми към форума ме спира да ти кажа неща, от този бизнес, които ще те отвратят задълго...

        Не за друго, а защото ще го изтърся с факти и ще докарам беля на хора, които уважавам...

        Така че - О.К. - Прав си !

        Коментар


        • #19
          До: Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

          Специално за ixseos:
          Май трябва и един идиотски въпрос: Защо една аптека продава лавандулов спирт за 0.96лв, а друга - 1.34лв?
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #20
            До: Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

            И аз ще задам въпрос на ixseos. Защо лекарствата на баща ми за кръвно и др. в Италия са два пъти по-евтини. Та се налага да ни ги носят от там . М/у другото купувал съм си в Триест "Аулин". Струваше 11 евроцента.
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #21
              До: Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

              Той ще ти отговори с това:

              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
              ...Също сигурно и не знаеш, че средната цена на масовите лекарства е най-ниската в БГ от целия ЕС, при най-високото ДДС за лекарства в целия ЕС ... Това да ти говори нещо за маржа на всички по веригата?

              Ако искаш да те светна малко, защото съм запознат с тоя бранш, ще ти кажа, че голямата далавера е на висооооко ниво, при преговорите с Касата колко да струват скъпоструващите лекарства за редки заболявания, които нямат или имат много малко аналози и на които са изключителни представители въпросните господа в статията. Далаверата е в краденето на високо ниво. Долу ниско няма и трохи...
              Та, затова "долу в ниското", някои са решили да уголемят "трохите"!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #22
                До: Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

                Няма нищо лошо да се финансират институти, които разработват лекарства...

                Дай боже всеки учен да е милионер..

                Но да е милионер едно "нищо" застанало в средата на процеса, само защото е започнало с рушвети, а после са му отказали - не!

                Не става и тепърва ще го разбере сам!

                " КРИВИЯ" ИЗЛЕЗЕ НА СЦЕНАТА - НА СВЕТЛИНАТА НА ПРОЖЕКТОРИТЕ!

                Коментар


                • #23
                  До: Крадеца вика "Дръжте крадеца!"

                  Май трябва и един идиотски въпрос: Защо една аптека продава лавандулов спирт за 0.96лв, а друга - 1.34лв?
                  Поради същата причина поради която един магазин продава кашкавал за 6 лева а друг за 16 лева. Първо трябва да поясниш дали става въпрос за лавандулов спирт на един и същ производител. Ако е така, значи по-скъпата аптека е решила да си вдигне значително маржа, което си е нейно законово право. Ако четеш внимателно постовете ми, ще забележиш, че говоря за вървежните аптеки, тия които са аналог на метро, била, кауфланд и т.н. в аптечния бранш. Второ, може лавандуловият спирт да е на различни производители, единият залага на качество, другият на цена.

                  И аз ще задам въпрос на ixseos. Защо лекарствата на баща ми за кръвно и др. в Италия са два пъти по-евтини. Та се налага да ни ги носят от там . М/у другото купувал съм си в Триест "Аулин".
                  Не знам какви са лекарствата за кръвно, възможно е на тия две позиции наистина в Италия да са по-ниски цените. Като цяло цените в БГ са най-ниски при най-високото ДДС. Виж

                  http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=240812

                  Става въпрос за проучване на Евростат, не на баба Пенка.
                  Vitara 2.0 V6
                  Honda CRV (Gen 1)
                  Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                  ВАЗ 2131

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X