Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

    Който има мнение,опит/най вече юристи/,да си кеже мнението/съвет/.На входовете/2 броя /,към дворното място ,които са и входове към подземни гаражи,бяха поставени бариери от мои съкооператори,които имат такива гаражи.Не ми беше предоставен достъп до двора,въпреки че имам идеални части от него.В този двор има около 10-ина паркоместа,които се ползват в момента от тези съкооператори.В процеса на дискусията ще ви казвам някои подробности.Не искам да повлиая на мненията ви.Предварително ви благодаря.

  • #2
    До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

    Щом имаш идеални части, трошиш бариерите и влизаш.

    Коментар


    • #3
      До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

      После те му трошат главата,щото бариерите не са много евтини и така.Дали не е по-добре просто да поговори с тях да му дадат ключ или дистанционно,с което да може да преминава?
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

        Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
        После те му трошат главата,щото бариерите не са много евтини и така.Дали не е по-добре просто да поговори с тях да му дадат ключ или дистанционно,с което да може да преминава?
        Защото всички разговори(добронамерени) приключиха с неуспех.С тези действия съкооператорите нарушават правото на собственост и правото на ползване.
        Това си е самоуправство по НК.
        Иначе лесно ще прекараме 20-30 джипа през бариерите.

        Коментар


        • #5
          До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

          Това да се разбереш със съседите в повечето случаи е загубена кауза преди да се започне.Аз от години съм в подобна ситуация.Един от съседите си направи ограда между двата входа на кооперацията,защото преди време там бил дворът на къщата му и си нася лози,домати и т.н.И понеже пречи и на други съседи пускаха жалби идва полиция,но оградата си стои.Друг "умник" пък понеже няма гараж в кооперацията си спира колата точно пред моя гараж,така че не мога да вляза или изляза.Понеже на него там му харесвало и като си бил купил апартамент,значи си е купил и двор.Опитвал съм с добро,опитвал съм и с лошо-е не става.Така че насреща ти като има ГОВЕДО проблема става доста сериозен!И аз бих бил доволен, ако някой сподели как може по правен път да се преодолее трудността от съжителството на хора и примати!

          Коментар


          • #6
            До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

            Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
            Това да се разбереш със съседите в повечето случаи е загубена кауза преди да се започне.Аз от години съм в подобна ситуация.Един от съседите си направи ограда между двата входа на кооперацията,защото преди време там бил дворът на къщата му и си нася лози,домати и т.н.И понеже пречи и на други съседи пускаха жалби идва полиция,но оградата си стои.Друг "умник" пък понеже няма гараж в кооперацията си спира колата точно пред моя гараж,така че не мога да вляза или изляза.Понеже на него там му харесвало и като си бил купил апартамент,значи си е купил и двор.Опитвал съм с добро,опитвал съм и с лошо-е не става.Така че насреща ти като има ГОВЕДО проблема става доста сериозен!И аз бих бил доволен, ако някой сподели как може по правен път да се преодолее трудността от съжителството на хора и примати!
            Закон за етажната собственос. Ако 51% от живущите сте съгласни, то въпросния индивит няма право да живее в сградата.
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

              Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
              Закон за етажната собственос. Ако 51% от живущите сте съгласни, то въпросния индивит няма право да живее в сградата.
              Глупости! И не е индивит, а индивид!

              Това с 51 % е за сметките и ремонтите, иначе това с бариерите или се пуска като самоуправство или - по-ефективно - му се прави оферта за наем, разбира се солен...

              Коментар


              • #8
                До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                Глупости! И не е индивит, а индивид!

                Това с 51 % е за сметките и ремонтите, иначе това с бариерите или се пуска като самоуправство или - по-ефективно - му се прави оферта за наем, разбира се солен...
                Виж на кой съм отговорил. Не е за бариерите, а за насаждането на лози в общите части и паркирането в общите части, което затруднява достъпа на другите до тяхната собственост, всичко това от само един индивид живущ в сградата. За бариерите е ясно, че са много и тактиката трябва да е друга.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

                  Първо с блага приказка и усмивка.
                  После...с не толкова блага.Накрая взимаш един Урал за два часа под наем и обираш бариерите без да искаш.
                  За най-голямо съжаление законовите методи в България не вършат работа.Затова и има такива нагли изпълнения.
                  BMW X6

                  Коментар


                  • #10
                    До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

                    При нас една баба си гледаше кокошките в двора, не ни бръснеше за нищо - какви сте вие, тука беше нашата къща и т.н....
                    Викам и "Бабо, плъзнаха кокошинки /вид пилешки бълхи/, в центъра на София сме, не става така!"..
                    А тя ми вика - "Я да се пръждосваш от тука!" и ми налита...

                    Точно тогава имах един ротвайлер откачен, пуснах го в двора и след пет минути по целия двор имаше опънати кокоши бутчета...

                    Бабата се разпищя, викам - "каквото имате да си уреждате с кучето, уреждайте си го, мен не ме бъркай!"

                    Сега отзад има райграс и децата ритат топка...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

                      Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                      Виж на кой съм отговорил. Не е за бариерите, а за насаждането на лози в общите части и паркирането в общите части, което затруднява достъпа на другите до тяхната собственост, всичко това от само един индивид живущ в сградата. За бариерите е ясно, че са много и тактиката трябва да е друга.
                      Прав е тактиката трябва да е друга.Малко пред история.В кооперацията по малката част от хората са със земя.За да заблудят/според мен/тези хора ,те правят общо събрание.Но забележете, общото събрание е свикано само от хората ,които имат гаражи.С протокол от това сабрание /51%/те узаконяват в общината тези бариери.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

                        Според мен отиваш при адвокат.
                        Имал съм такъв случай. Та тогава на една сграда и сменят ключа на новата входна врата, като на потърпевшия не дават защото не дал пари за новата врата. А той не дава пари защото не го питали.... и т.н.
                        Доколкото си спомням се пуска жалба, някаква нотариална покана към живущите, завежда се дело, след изтичане на срока в нот. покана се започва - съдия и т.н
                        Това с време и пари. А иначе хард ... идеи много.
                        [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

                          Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                          Щом имаш идеални части, трошиш бариерите и влизаш.
                          Е не може така с лошо..Щом ти правят номера направи им и ти.
                          Какъв модел е бариерата.Ако е "Дитек" мога да ти дам ключ и дистанционно и си решаваш проблема.
                          ........................
                          Иван Маринов
                          CRF 250 X
                          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

                            правилно само с гяволък .те ти правят фокусти правиш и ти докато се принудят да ги махнат
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #15
                              До: Имам проблем с поставени бариери на входа към двора от мои съкооператори.

                              Аз мисля, че има вероятност да са прави да сложат бариера.
                              Ще обясня.

                              Купувайки си апартамент ти имаш идеални части от мястото, върху което е построен блока. Това включва САМО земята под сградата! Ако в нотариалния акт пише, че имаш идеални части и от дворно място, тогава бариерите не могат да бъдат поставени без твое съгласие. Ако не пише такова нещо, то те са в правото си, закупувайки паркоместа заедно с идеалните части от двора, да ограничат достъпа на хора, които нямат такива. И правилно! В противен случай някой си купува паркомясто, а всички останали безплатно се изсипват там и правят използването на паркинга невъзможно. Всичко зависи от нотариалния акт и от това дали и ти имаш дял от ДВОРА.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X