Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

    Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
    Не знам какво наподобява и какво се разбира под „обикновена„ крушка,но волфрамова и енергоспоестяваща крушка сложени на близко разстояние са като улична лампа (жълтите) и фабричен ксенон.
    Зависи от крушките, и от мрежовото напрежение. ХУбава 100W крушка с нажажаема жичка, сложена зад абажур, си свети като енергоспестяваща, но 20-23W, с цвят 827. Ако видиш 2 една до друга, едната енергоспестяваща, а другата от старите с нажажаема жичка, съвсем не е сигурно че ще разпознаеш коя каква е.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

      В детската са две крушки в едно осветително тяло. Свалих едната 60ватова и сложих енергоспестяваща на нейното място. Светнах,почаках и след около 5 мин. едната крушка (икономичната) е чисто бяла (поне на вид,келвини не знам-уж е 3000к),а другата (60в) е жълтеникава.
      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
      Volkswagen Bora AKL

      Коментар


      • #78
        До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

        Ново двайсе!
        Сега пък ще се окаже, че енергоспестяващите лампи могат да предизвикат редица заболявания, дори и рак! Повече-тук: http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2523751

        Ако това излезе вярно, само за пореден път ще се уверя в пълната тъпотия на еврочиновниците, създаващи псевдоправила, на несигурна научна база.

        Коментар


        • #79
          До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

          поредния врясък на пишман-технофобите. Старото е добро, новото е вредно. Всъщност заради такива като тях се въвеждат насилствено новите технологии. След година-две ще врещят колко по-вредни пък са светодиодите. С учени думички, разбира се.

          И преводът, о, да, преводът. Там мълча, защото нямам думи.

          Как пък не се случи аз, който съм радиолюбител-екстремист, нося два телефона, ползвам компютър по 14 часа в денонощие, луминисцентни лампи ползвам от времето на големите тръби по 1.20м и години наред съм спал върху електрическо подово отопление, да се разболея от някоя от тези злини? Нито пък някой от познатите ми, водещи подобен живот? Как пък всички имаме и здрави деца?

          Интересно, защо всички, които се оплакват от стави, имат шкембе тип "Ударник на КАТ"? Тези пък с проблемите със сърцето ходят по 70 крачки на ден и пушат почти толкова цигари? Все съвпадения, но ако може да са виновни лампите или антените на мобилните телефони, само не и те самите.

          п.с. далеч съм от мисълта, че евробюрокрацията си няма трески за дялане. Ядрен взрив в Брюксел всъщност ще е едно хуманно дело, в световен мащаб. Но това с лампите ще го направи всяка власт, била тя вменяема или не.

          Коментар


          • #80
            До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

            Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
            Ново двайсе!
            Сега пък ще се окаже, че енергоспестяващите лампи могат да предизвикат редица заболявания, дори и рак! Повече-тук: http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2523751

            Ако това излезе вярно, само за пореден път ще се уверя в пълната тъпотия на еврочиновниците, създаващи псевдоправила, на несигурна научна база.
            Да, ако излезе вярно. От 8 години вкъщи съм с такива. Нямам нито един от посочените признаци. Спя като къпан, а светлината далеч не е студена. Скрита зад абажур понякога дори не може да се познае. А също така скрита зад стъклен абажур НЕ ИЗЛЪЧВА UVC. Всичко си остава зад абажура, дори и да го има. UVC лъчите имат никакво проникване, и най-малката преграда ги спира. Това включва и половин милиметър обикновено стъкло, от което те са направени. Като добавим и абажура - нещата стават съвсем мижави. Това са конкретни всеизвестни научни факти. А забележете че в статията не се посочват никакви конкретни научни факти, цифри, статистика дори.

            Правили експерименти с мишки и плъхове - че те в 90% от живота си се крият по тъмни дупки. Какво очакват?

            Луминесцентни лампи се ползват от 30-ина години, особено по офиси и индустриални помещения. За улично осветление - също. Енергоспестяващите са на практика същото. Как пък до сега никой не се сети???

            Белия хляб, който ядем вреди в пъти повече, дори всичко от статията, до последната буква, да е вярно. Химиите в храните, дето купуваме от магазина - също.

            Сега за електромагнитните излъчвания - НИКАКЪВ е проблема да се намалят в пъти. В много пъти, при това. А това че работят на големи честоти може само да ви радва - значи че не тряптят и не дразнят очите, като старите, при които се използваше магнитен баласт.

            Да забраним телевизорите, микровълновите печки, лампите, мониторите, импулсните захранвания. Да забраними белия хляб и 3/4 от храните, дето консумираме. Да забраним и алкохола под всякаква форма. Ааа, и автомобилите... Изобщо да забраним всичко. Вредно е.

            И яденето е вредно за зъбите. Неяденето пък за други неща.

            Бе да ходим в пещерите направо. Ама и там е влажно и студено. Ще вземем да лепнем някоя гъбична инфекция, или да се простудим...

            Да забраним и секса. Вреден е, и опасен. Предават се зарази, инфекции! Нали са измислили оплождане без секс. В лаборатория!

            Глупости без граници!!! Затова в момента сме и в тая криза. Щото някой дребни човечета се самозабравиха! Мислят се за велики, а изобщо и понятие си нямат за какво иде реч.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X