Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

    ЕС забранява 100-ватовите електрически крушки от септември 2009
    08.12.2008 20:37


    От началото на септември 2009 г. 100-ватовите електрически крушки ще бъдат забранени за употреба от домакинствата в Европейския съюз (ЕС). Това предвиждат част от мерките на Общността за спестяване на електроенергия, съобщи АФП.

    Планира се още всички класически електрически крушки да изчезнат поетапно от магазините до 2012 г., а халогенните, които са и по-икономични – до 2016 г. Всички те трябва да бъдат заменени с енергоспестяващи крушки от ново поколение, които хабят до пет пъти по-малко енергия от сегашните.

    75-ватовите крушки ще излязат от употреба през 2010 г., през следващата година ще бъдат забранени и 60-ватовите, а тези от 40 и 25 вата ще спрат да се използват от 1-ви септември 2012 г.

    Решението за този график бе потвърдено днес от експерти представители на 27-те членки, предстои то да бъде разгледано от Европейския парламент и потвърдено от Европейската комисия.

    http://www.investor.bg/?id=72847

  • #2
    До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

    Да се надяваме, че до 2012 вече няма да има евросъюз.Те да затворят още няколко блока на няколко АЕЦ-а и ще забранят и енергоспестяващите крушки.Продължавам да се удивлявам...
    Последно редактирано от м20_маниак; 08-12-08, 21:33. Причина: грешка
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

    Коментар


    • #3
      До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

      Предполагам, че говорим за "крушките" с нажежаема жичка?
      Едисоне, Едисоне!

      Коментар


      • #4
        До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Предполагам, че говорим за "крушките" с нажежаема жичка?
        Едисоне, Едисоне!
        Да, за същите иде реч.Явно журналистите са изпозабравили електротехниката от гимназията, та да пишат "лампа" вместо крушка.Друг е въпроса, че някои хора ще почнат да си подменят целите полилеи, като прочетат "лампи".
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #5
          До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

          Тези "забрани" лично вкъщи си ги въведох на 90% от крушките още преди 2-3 години. Вярно е,че енергоспестяващите са по скъпи но до сега съм сменил само една от тях, а в банята където е обикновенна през 2-3 месеца.

          Нормално е да ги намаляват поетапно иначе ще има скок в цените на енергоспестяващите крушки.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

            Аз мисля че "журналиста" пак е направил гениален превод. "Забраняват" ?!?

            Силно твърдение. Кой знае къде е истината.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              Аз мисля че "журналиста" пак е направил гениален превод. "Забраняват" ?!?

              Силно твърдение. Кой знае къде е истината.
              Най-вероятно ще спрат да ги произвеждат и продават.
              По-предприемчивите ще си накупят с кашони крушки по 35 ст. и ще ги продават като антики и редки предмети на консервативни пенсионери и бесни бунтари, които мразят да им се забранява и ползват ламби на черно, напук на диктатурата на тия фуцкинг ЕС

              Коментар


              • #8
                До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

                Аз пък си мисля, че работата ще излезе "всяко чудо за 3 дни".Но все пак сега ще отида да си накупя 5-6 "крушки", да си спомням за "едно време".
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #9
                  До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

                  Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                  Най-вероятно ще спрат да ги произвеждат и продават.
                  По-предприемчивите ще си накупят с кашони крушки по 35 ст. и ще ги продават като антики и редки предмети на консервативни пенсионери и бесни бунтари, които мразят да им се забранява и ползват ламби на черно, напук на диктатурата на тия фуцкинг ЕС
                  Е ха сега де. Ей го къде е Китай. Кой ще им забрани производството? Не са в ЕЮ. А те могат много да произведат

                  Коментар


                  • #10
                    До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

                    Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                    Тези "забрани" лично вкъщи си ги въведох на 90% от крушките още преди 2-3 години. Вярно е,че енергоспестяващите са по скъпи но до сега съм сменил само една от тях, а в банята където е обикновенна през 2-3 месеца.

                    Нормално е да ги намаляват поетапно иначе ще има скок в цените на енергоспестяващите крушки.
                    +1
                    От 2002 Март И при мен това правило важи Хем е по светло, хем "Ужким" харча по-малко ток и найстина не изгарят толкова често, колкото тези с нажежаема жичка, а и цвета ме кефи, вярно трябва внимателно да си го избираш, че има едни Виолетови Мани, мани, но като внимаваш всичко е ОК.
                    При сегашните цени на тока, съм изненадан, че повече хора не правят така - от сметката за ток (ако е вярна рекламата, че 120Вата приравнено осветление харчи 12-15 вата), то разликата в цената ще се покрие за няколко месеца

                    Коментар


                    • #11
                      До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

                      Проблема е в това, че нямаме неограничена енергия. Да, "икономичните" крушки са по-енергоемки и ресурсоемки за производство, но спестената енергия не е никак малко.

                      Доколкото си спомням при крушките с нажежаема жичка 95% от енергията е топлина, останалото е светлина.... Как ви се струва? Ако не се намери някакво генерално решение на проблема с енергията ни чака ера на икономии.
                      Георги Гатев

                      Коментар


                      • #12
                        До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

                        Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                        Да, за същите иде реч.Явно журналистите са изпозабравили електротехниката от гимназията, та да пишат "лампа" вместо крушка.Друг е въпроса, че някои хора ще почнат да си подменят целите полилеи, като прочетат "лампи".
                        Ааааа, не е само термина "лампа".
                        На журналистите им се губят и много други познания по елементарна електротехника. Немога да забравя израза, който чух по някоя от "телевизиите": Рекордно нисък ток със стойност 180 волта бе регистриран в село ...
                        Та питам аз: Това за тока и напрежението не се ли учеше по физика, някъде по време на средното образование

                        А, иначе по темата:
                        Светлината от енергоспестяващите крушки в началото, когато излязоха на пазара, създаваше много неприятно усещане. Струва ми се, че сега ги усъвършенстваха, най-вероятно в цветопредаването и не са толкова лоши. Mоже да ги изпипат и още. Смисъл от цялото упражнение би трябвало да има, като се има предвид, че според някаква статистика консумираната мощност само от уреди в режим "stand by" за Европа е от порядъка на няколко хиляди мегавата. Един АЕЦ работи, само за да захранва електроуредите, които са в режим на готовност , страшно звучи. При лампите измеренията са от съвсем друг порядък, така че аз съм "За"
                        Последно редактирано от stanbeto; 08-12-08, 22:37.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

                          Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                          Аз пък си мисля, че работата ще излезе "всяко чудо за 3 дни".Но все пак сега ще отида да си накупя 5-6 "крушки", да си спомням за "едно време".
                          Да ти кажа, аз бих си купил запазена ламБова "черна техник" и хубав ламБов усилвател. Стар хладилник Мраз с нагревател, печка Лъч с реотани, хубава печица Раховец и едно кетайску каТеСофонче с лепенка 500 W, щото подозирам, че тия неща и техните ползуватели ще бъдат анатемосани, като проводници на Сатаната и сподвижнижи на Лукавия, и ще бъдат заменени с изтънчени уреди с енергиен клас А на степен А.
                          А добата стара Европка е натрупала ценен опит в борбата със Злото през средните векове. Следва злокобен смех в залата....

                          Коментар


                          • #14
                            До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

                            Първоначално публикуван от stanbeto Преглед на мнение
                            ...порядъка на няколко мегавата.
                            да се чете "няколко хиляди мегавата"
                            Да се поправя, докато някой не ме скастрил
                            Редактиран ми е поста, но сега пък този незнам как да изтрия?
                            Еххх, че новобранец
                            Последно редактирано от stanbeto; 08-12-08, 22:41.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Забрана за 100+ ватовите крушки в ЕС

                              Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                              Да ти кажа, аз бих си купил запазена ламБова "черна техник" и хубав ламБов усилвател. Стар хладилник Мраз с нагревател, печка Лъч с реотани, хубава печица Раховец и едно кетайску каТеСофонче с лепенка 500 W, щото подозирам, че тия неща и техните ползуватели ще бъдат анатемосани, като проводници на Сатаната и сподвижнижи на Лукавия, и ще бъдат заменени с изтънчени уреди с енергиен клас А на степен А.
                              А добата стара Европка е натрупала ценен опит в борбата със Злото през средните векове. Следва злокобен смех в залата....
                              Тамън се каня да пускам тема за продажба на стари неща от вкъщи. Имам една стара печка Раховец (02?) - два котлона и фурна. Работеше като в махнахме преди около 8 години. Малко е мръсна, но е съхранявана на сухо.
                              Георги Гатев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X