Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за Българското черноморие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Какво мислите за Българското черноморие?

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    А защо решихте, че в Турция и Гърция е по-скъпо, отколкото в България?
    За Турция не мога да кажа - но за Гърция - кръчмите са по-скъпи и хотелите са една идея по-скъпи.

    Коментар


    • #47
      До: Какво мислите за Българското черноморие?

      Напълно подкрепям мнението на Donia. Българите имаме една много вярна поговорка за това, "Вода гази, жаден ходи"
      Изобщо не ценим природните ни дадености които имаме и често ги пренебрегваме.
      Един мой приятел ми разказва случка с някакъв австрийски граф който бил на лов в нашия балкан. Същия споделил че е обиколил почти целия свят но такова място като България не бил виждал никъде. На такава малка територия толкова природни дадености и различна природа никоя държава нямала. Планини 4 големи и всяка уникална сама по себе си, морето също.
      Вярно е че е прекалено застроено но за жалост лакомите създания които ние сме избрали за управляващи са го допуснали. Макар че според мен има все още доста умерени местенца на които човек може да си изкара добре.
      Несъм фен на големите или шумни и пълни с увеселителни заведения курорти и комплекси. Миналия уйкенд прелетях през Св. Константин и Елена и ми се стори прилично. Нямаше лудница и гюролтия, подредено местенце със много зеленина, на плажа също не беше претъпкано, общо взето останах леко изненадан понеже не бях ходил скоро по северното черноморие (на юг е ясно какво е на повечето места, малка лудница )
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #48
        До: Какво мислите за Българското черноморие?

        Колеги, да ви кажа една малка ТЙНА .Обслужването по нашите курорти ще става все по зле, защото не може да очакваш от човек на когото му плащат 150 евро на месец да ти прави сервиз та дори и да ти се усмихва.От 8 години работя главен готвач в глеми хотели и от година на година става все по зле с персонала.Който знаеше и можеше избяга в чужбина.И накрая един съвет от мен за този който е решил да почива в БГ.Още първият ден след пристигането си дайте поне 5лв. бакшиш на всеки който ви обслужва и имате голям шанс до края да получавате внимание
        Jeep Гранд Чероки 3.1

        Коментар


        • #49
          До: Какво мислите за Българското черноморие?

          Яро, на мен други неща ми разказваха за Гърция.
          Също така гледах по Канал-1 как хора от Благоевград ходят на пазар в Гърция, че им излиза доста по-евтино.
          Аз лично съм ходил в Турция и знам какво е All Inclusive там и колко ми струва на ден, но за Гърция имам само разкази...
          Във всеки случай явно зависи и къде точно отиваш. Не навсякъде цените са еднакви.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #50
            До: Какво мислите за Българското черноморие?

            Тука гледа всеки, който не долюбва нашето черноморие е решил да се похвали къде е бил на почивка.Събрах прекрасни впечатления от разказите ви и заредих информация за места където бих искал да почивам.Нека и аз ви препоръчам мястото където започнах сезона на почивките - Палма де Майорка райско кътче от средиземноморието.
            За първа почивка от лято 2008-ми ми хареса много.Спокойно, чисто, перфектен сървиз,усмихнати хора и най-важното условие за мен - нямаше българи в радиус от 25 километра (сиреч до летището).(прекрасна почивка за парвенюта)
            За разлика от Турция нямаше продавачи дето да те дърпат от улицата.
            Вече планувам втората си почивка , но вероятно ще е по нашето черноморие някъде на по-диво и не толкова урбанизирано.
            Харесаха ми снимките от Варвара там с Джорджо, Колонал и останалите.
            Залив и истинско море без аквапаркове и басейни.
            Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

            Коментар


            • #51
              До: Какво мислите за Българското черноморие?

              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
              Яро, на мен други неща ми разказваха за Гърция.
              Също така гледах по Канал-1 как хора от Благоевград ходят на пазар в Гърция, че им излиза доста по-евтино.
              Аз лично съм ходил в Турция и знам какво е All Inclusive там и колко ми струва на ден, но за Гърция имам само разкази...
              Във всеки случай явно зависи и къде точно отиваш. Не навсякъде цените са еднакви.
              В Гърция зависи и какво правиш. Студиото(голяма квартира с кухня) и храната в магазина са малко по-евтини от България, но хотелите и заведенията са значително по-скъпи. Т.е. там ти излиза по-евтино от тук, ако наемеш студио, пазаруваш храна от магазина и си готвиш сам, а бирата я пиеш на пейките в парка.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: Какво мислите за Българското черноморие?

                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                най-важното условие за мен - нямаше българи в радиус от 25 километра
                Хареса ми това твое условие. Интересно е.

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                В Гърция зависи и какво правиш. Студиото(голяма квартира с кухня) и храната в магазина са малко по-евтини от България, но хотелите и заведенията са значително по-скъпи. Т.е. там ти излиза по-евтино от тук, ако наемеш студио, пазаруваш храна от магазина и си готвиш сам, а бирата я пиеш на пейките в парка.

                Тодоре не съм съглсен с теб. Цените на таверните в гърция са напълно съизмерини с тези дори в София (за черноморието не знам). Като ходиме там и си ядеме сериозно оставяме около 10Е на човек. Не мизлиш ли че това е съразмерно с българските заведения. Да не говоря за качеството и скоростта на обслужване. КОлкото до питиетата по заведенията - да, съгласен съм, че са по-скъпи.
                Георги Гатев

                Коментар


                • #53
                  До: Какво мислите за Българското черноморие?

                  Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                  Тодоре не съм съглсен с теб. Цените на таверните в гърция са напълно съизмерини с тези дори в София (за черноморието не знам). Като ходиме там и си ядеме сериозно оставяме около 10Е на човек. Не мизлиш ли че това е съразмерно с българските заведения. Да не говоря за качеството и скоростта на обслужване. КОлкото до питиетата по заведенията - да, съгласен съм, че са по-скъпи.
                  В България обикновено спокойно се наяждаш за под 20 лева и в по-лъскаво заведение. В еквивалента на тамошните таверни и с по-малко. Ако изключил Слънчев бряг, Златни пясъци и другите подобни, по Черноморието общо взето е по-евтино от София. Т.е. съгласен съм, че разликата не е особено голяма за храната, под 50% да кажем, но я има. Като сложиш дори една бира в сметките, обаче става страшно голяма. А поне аз иначе не го броя за нормално ходене на заведение, а за мъка. Отделно, че баш в курортите, рядко се срещат въпросните евтини таверни. При това отчети и факта, че на теб е имало кой да ти ги покаже. Не сравнявай твоето с един обикновен турист.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Какво мислите за Българското черноморие?

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    В България......При това отчети и факта, че на теб е имало кой да ти ги покаже. Не сравнявай твоето с един обикновен турист.
                    Така е, ....спомням си първото посещение на сроден завод в Германия 1995-6, домакина... не беден германец на втория ден казва..."преди вечеря ще ходим да си купите бонбони" аз гордо заявявам "вече си купих" което предизвика учудването му и въпрос "от каде"...на отговора "от централната улица" ме гледа възхитено и насмешливо, естествено питах какво има, той ми каза "там копуват баламите...и туристите", тогава разбрах защо търговската улица е празна а хипермаркетите препълнени. Да не се държим като туристи....е пък който има нека бъде.
                    По плажната ивица около Кавала таверните са на добри цени и с жива музика, но трябва да се пие вино, от бирата боли глава и ако си пил повече, при сметката трябва да ти свири цигулка на ухото ( по скръбничко )
                    Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                    Коментар


                    • #55
                      До: Какво мислите за Българското черноморие?

                      Забравих, че по къмпинзита и малките селца в райони където големите строежи са забранени и където също дават квартири под наем, заведенията наистина са сравнително евтини от към храна, колкото тук по-скъпичките. Но пак трябва да се пие само местно вино или узо... от бира(дори местна) и други напитки сметката боли
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Какво мислите за Българското черноморие?

                        Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                        Хареса ми това твое условие. Интересно е.




                        Тодоре не съм съглсен с теб. Цените на таверните в гърция са напълно съизмерини с тези дори в София (за черноморието не знам). Като ходиме там и си ядеме сериозно оставяме около 10Е на човек. Не мизлиш ли че това е съразмерно с българските заведения. Да не говоря за качеството и скоростта на обслужване. КОлкото до питиетата по заведенията - да, съгласен съм, че са по-скъпи.
                        Алоу, Тримата ! Вие колко човека ядохте ?

                        Сега ти давам сметката веднага.
                        2 салати - мешана и гръцка
                        Пилешки шницел с гарнитура картофи соте
                        порция цаца
                        1 пепси кола
                        1 бира Хайнекен 330 ml

                        27 Евро - в най обикновено заведение за хранене, без каквито и да било екстри - Александропули...
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #57
                          До: Какво мислите за Българското черноморие?

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          В България обикновено спокойно се наяждаш за под 20 лева и в по-лъскаво заведение. В еквивалента на тамошните таверни и с по-малко. Ако изключил Слънчев бряг, Златни пясъци и другите подобни, по Черноморието общо взето е по-евтино от София. Т.е. съгласен съм, че разликата не е особено голяма за храната, под 50% да кажем, но я има. Като сложиш дори една бира в сметките, обаче става страшно голяма. А поне аз иначе не го броя за нормално ходене на заведение, а за мъка. Отделно, че баш в курортите, рядко се срещат въпросните евтини таверни. При това отчети и факта, че на теб е имало кой да ти ги покаже. Не сравнявай твоето с един обикновен турист.
                          Еми то на чернотрието ако си като мен и не знаеш къде да отидеш си е все едно си турист. Колкото до това къде да се отиде - еми те и гърци и туристи в курортните градчета ходят на едни и същи места.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Алоу, Тримата ! Вие колко човека ядохте ?

                          Сега ти давам сметката веднага.
                          2 салати - мешана и гръцка
                          Пилешки шницел с гарнитура картофи соте
                          порция цаца
                          1 пепси кола
                          1 бира Хайнекен 330 ml

                          27 Евро - в най обикновено заведение за хранене, без каквито и да било екстри - Александропули...
                          15 човека - сметка 140Е, последния път на това място бяхме 9 човека и 1 дете - сметката беше май около 90Е. Всеки пие, почти всеки яде салата, повечето пихме бира, останалите безалкохолно.

                          Ако лансирате тезата, че в ГР на халкидики е по-скъпо за почивка от черноморието - съгласен съм. Но аз твърдя, че разликата е сравнително малка, а за нея получаваш доста екстри (по-хубааво море, по-добро и бързо обслужване по заведенията, ЛИПСА на "натрапчиви" мутри).
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #58
                            До: Какво мислите за Българското черноморие?

                            Нашето море като природна даденост,според мен е по-хубаво,лошото е че развалих ме всичко по него.Никой не може да ме убеди че ситните камъчета по някой от гръцките плажове могат да се нарекът плаж.Разбира се имат и хубави големи плажни ивици,но България има460км.плажна ивица с прекрасни дадености и райски места като Силестар и др.Лошото е че неможе да ги стопанисва ме правилно.Но всичко ще си дойде на мястото-много от хората който строиха безогледно и теглиха огромни кредити за все по-нови хотели вече им идва да скочат в морето и да плуват към хоризонта.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Какво мислите за Българското черноморие?

                              Бе те, че няма да отплуват е ясно, щото тия огромни (и полупразни) хотели перат парички, но дори и да има такива, построени с кредити, собствениците им ще си отидат, но "творенията" ще си останат...
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #60
                                До: Какво мислите за Българското черноморие?

                                Аз 2 пъти тази седмица се качвам на север от Бургас.То жилищни комплекси от селски тип У ПОЛЕТО във връзка с нищото,то София пасти да яде.В момента съм в хубав хотел в Несебър.Е ако трябва да си плащам и да почивам тук,НИКОГА.Хотела голям модерен с 10 паркоместа и други такива.Няма персонал а наличния не знае какво да прави....абе връх сме.С нетърпение чакам да се махна и да се забия по селата в северното черноморие,което е само въпрос на време да стане като централното и южното.Успех на всички,но аз вече няма да пожелавам приятна почивка,а ще пожелавам "почивай в мир"!
                                Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                                NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X