Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за Българското черноморие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво мислите за Българското черноморие?

    Дали ми харесва... по-скоро не. Срещат се обаче и добри места по нашето Черноморие. Обикновено обаче тези за спане и тези за плаж не са на едно място и трябва да се пътува между тях. И заведения се намират свестни, но обикновено трябва да има кой да те светне, които са те в момента. Всичко се променя много бързо. И Гърция и Турция е добре до някъде, но както каза и Тедо, в Турция си като в затвор, макар и златен, не можеш да мръднеш, особено, ако си отишъл със самолет, а аз лично не мога да издържа една седмица седейки само в един хотел с ал инклузив . С пък кола половината почивка ми отива в път. Колкото до Гърция, 5 и повече евро за една бира, ми нарушават психологичния покой и вгорчават почивката . Вярно че Узото, Метаксата и виното са относително евтини, ама на мен като ми се пие бира...
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #32
      До: Какво мислите за Българското черноморие?

      Тедо, санитарно-хигиенните условия са от критична важност, когато ходиш на море с деца! Мерси за обстановката, когато около мен е кочина и простотия до шия!

      Заарин, прощавай, но хотелът в който бях е разположен на 92 декара площ. Повярвай ми, никак, ама никак не е като затвор! Такава е схемата в района на Анталия. Иначе си има турски курорти, които са като нашите - ориентирани към младежки компании.

      Фани, мисля, че приказката за рая и пустинята е за израелците и българите. Въпреки, че и при турците - района на Алания е направо пустиня, а хотелите там са уникални оазиси.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • #33
        До: Какво мислите за Българското черноморие?

        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
        Заарин, прощавай, но хотелът в който бях е разположен на 92 декара площ. Повярвай ми, никак, ама никак не е като затвор! Такава е схемата в района на Анталия. Иначе си има турски курорти, които са като нашите - ориентирани към младежки компании.
        Аз се чуствам в сериозен застой, ако трябва да си изкарам почивката само на южното или само на северното ни Черноморие, какво остава за само един хотел, колкото и да е голям .
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #34
          До: Какво мислите за Българското черноморие?

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Искаш ли да наравим, няколко обиколки из Гърция и Турция със съответни фоторепортажи - Photo Guid ? Да се синхронизираме колеги, така че до началото на Август да имаме, алтенативни маршрути, в близките 600 километра. Симеон, вече е дал един маршрут до Дрвен Град.
          Стига с тая лудост по нашите курорти ! Няма да участваме !
          Идеята ми харесва. нека направим едно списъче с изисквания към тези материали и да ги направим в тази или една нарочна тема (в пътешествия)? Нека във всеки материал за определен град/курорт да има следната информация:
          1. Местоположение и начин за стигане до там. Не е задължително да е GPS лог, може и линк към google maps (например). Тук да се включи и пътя до там - малко инфо/снимки/интересни места за посещение по пътя.
          2. Информация за самото място и околностите.
          3. Информация и евентуално контакт за настаняване.
          4. Цени около мястото.
          5. Лични вшечатления.

          Аз този уикенд най-вероятно ще ходя на втория ръкав на Халкидики, от мен има такъв материал. Още тези дни ще почна да пиша и за първия ръкав.

          КОлкото по темата - на БГ черномория съм ходил да почивам веднъж. НА Ахотпол. Нещо не ми хареся. Засега се въздържам от повторение... Предпочитам си Гърция - там съм си свикнал, а лично мое мнение е, че морето им е на светлинни години по-хубаво от наш'то.

          Колкото до написаното от Тедо - ами да, такива са цените в кафенета и барове... И тук в Най клуб уискито е 24 лв. (чуавал съм, избягвам ги тези места). Отиди в една таверна и ще видиш колко по-нормални са.
          Георги Гатев

          Коментар


          • #35
            До: Какво мислите за Българското черноморие?

            Като че ли малко ми е неудобно да си призная, защото иначе се чувствам българин и живея в България, но нашето черноморие, за себе си и семейството си, съм го отписал преди 10 години .
            Българското черноморие е место, където прането на пари осра ( моля извинение, не искам да чапам форума, но не намирам по точен израз ) България, дори само като географско понятие.
            По късно за семейството си, открих района на Кавала в Гърция, там има едно селце Керамоти.
            Напълно разбирам колегата от Варна,който почива на Тасос
            Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

            Коментар


            • #36
              До: Какво мислите за Българското черноморие?

              Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
              Колкото до Гърция, 5 и повече евро за една бира, ми нарушават психологичния покой и вгорчават почивката . Вярно че Узото, Метаксата и виното са относително евтини, ама на мен като ми се пие бира...
              При следващото пътуване погледни в Лидъл...LiDL...и там нещата се менят, но бирата беше от порядъка на 50 евроцента , едел салам, зеленчуци и доста други продукти, определено на по ниски от BG цени. 3 евро салата или риба в заведение . Не говоря за лукс.
              50 евро апартамент full equipment, за четиричленно семейство, самостоятелен вход, паркинг место .
              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

              Коментар


              • #37
                До: Какво мислите за Българското черноморие?

                Миналата година и ние бяхме в Керамоти, наистина е хубаво местенце, спокойно, зелено, предимно едно и двуетажни сгради, рядко повече, кристално чиста вода, много рибки в нея. Мили, любезни и отзивчиви хотелиери... Христо, там няма морски таралежи, нали? Питахме, отговориха, че няма, но все пак?
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • #38
                  До: Какво мислите за Българското черноморие?

                  Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                  При следващото пътуване погледни в Лидъл...LiDL...и там нещата се менят, но бирата беше от порядъка на 50 евроцента , едел салам, зеленчуци и доста други продукти, определено на по ниски от BG цени. 3 евро салата или риба в заведение . Не говоря за лукс.
                  50 евро апартамент full equipment, за четиричленно семейство, самостоятелен вход, паркинг место .
                  А в магазините е по-евтино и от тук, спор няма. Ама като съм отишъл на почивка, искам да си пия бирата на бара край морето. Никога не съм разбирал почивката в студио с обзаведена кухня...
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво мислите за Българското черноморие?

                    Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                    Миналата година и ние бяхме в Керамоти, наистина е хубаво местенце, спокойно, зелено, предимно едно и двуетажни сгради, рядко повече, кристално чиста вода, много рибки в нея. Мили, любезни и отзивчиви хотелиери... Христо, там няма морски таралежи, нали? Питахме, отговориха, че няма, но все пак?
                    Здравей Фани,
                    Остава Вие да сте семейството от Пловдив които ни предаваха поздрави от г-н Караянис , собственик на хотел до рибарския пристан, като че ли и най-голямата сграда в Керамоти. Самия той пенсиониран доктор от Кавала.
                    Света е малък, форума голям.
                    Има едно островче видимо необитаемо в ляво като се гледа Тасос, ако за там някой е говорил за по екзотична фауна, но доктора не е споменавал, единствено винаги споменава комарите. Те са проблем след като спират някакви обработки заради резервата "Устието на река Места", която гърците наричат Nestos
                    Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво мислите за Българското черноморие?

                      Фен съм на нашето черноморие - на палатка далече от цивилизацията, все още има такива кътчета. Но на курорт не благодаря. Мисля догодина да посетя турция или гърция пък ще видя дали ми харесва.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какво мислите за Българското черноморие?

                        Първоначално публикуван от Christo Преглед на мнение
                        Като че ли малко ми е неудобно да си призная, защото иначе се чувствам българин и живея в България........
                        По късно за семейството си, открих района на Кавала в Гърция, там има едно селце Керамоти.
                        Напълно разбирам колегата от Варна,който почива на Тасос
                        То какво излиза ....като гледам и писаното от колегите и цените навън...управляващи и неуправляващи държавата ни мутри, нашета държава, просто ни прогонват.
                        Последно редактирано от Christo; 24-06-08, 18:48.
                        Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какво мислите за Българското черноморие?

                          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                          ... и Турция е добре до някъде, но както каза и Тедо, в Турция си като в затвор, макар и златен, не можеш да мръднеш, особено, ако си отишъл със самолет...
                          Ето два от "затворите":
                          1. DELPHIN DELUXE - Alanya/Antalya ( 2007 )
                          http://picasaweb.google.com/stanisla...inDeluxeResort

                          2. SUSESI DELUXE - Belek/Antalya ( 2008 )
                          http://picasaweb.google.com/stanisla...siDeluxeResort

                          Сами преценете колко са "прецакани" туристите там!
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какво мислите за Българското черноморие?

                            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                            Ето два от "затворите":
                            1. DELPHIN DELUXE - Alanya/Antalya ( 2007 )
                            http://picasaweb.google.com/stanisla...inDeluxeResort

                            2. SUSESI DELUXE - Belek/Antalya ( 2008 )
                            http://picasaweb.google.com/stanisla...siDeluxeResort

                            Сами преценете колко са "прецакани" туристите там!
                            Аз за това казвам, че затвора е златен . Предполагам на много хора им харесва. На мен също, ако става дума за 3-4 дена, после ми писва да стоя а едно място, ако ще да е голямо колкото Пазарджик и по-луксозно от Шератон. И това си е въпрос на вкус .
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво мислите за Българското черноморие?

                              Както всички вас и аз не харесвам прекомреното застояване на нашето крайбрежие. Но мисля че всички курорти и чуждите,са минали по същия път. И на мен ми липсват вечерите под асмата и мириса на смокините, и бабините летни манджи, песните за морето на родителите ми и техните приятели, няма и кой да ме изпрати да купя наливна лимонада и бира за мъжете. Живея срещу морето, и във Варна все още мирише на море,чува се грохота на вълните разбиващи се с прибоя, мирише на водорасли и пържена риба. Хей хора не всеки може да отиде на море навън,било заради финанси или заради липса на време. Занимаваме се със земеделие, и ако стигна до морето поне два три пъти съм щастлива, защото когато се потопя в топлите му води то отнема цялата ми умора и напрежение от деня. Трябва да се радваме и на малкото понякога, Хубаво е нащо черноморие, неможем с лека ръка да го отречем и зачекнем, кой тогава ще се бори за него с управляващите велможи, ами нали утре ще ни забранят и да се разхождаме по него ако се отречем от него. Или ще си плащаме и за морския мирис, както междувпрочем вие си плащате в Турция или Гърция.
                              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какво мислите за Българското черноморие?

                                А защо решихте, че в Турция и Гърция е по-скъпо, отколкото в България?
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X