Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за Българското черноморие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво мислите за Българското черноморие?

    от Емона до Резово не е останало местенце...
    или е застроено, или претъпкано, или пък брегът ще е прекалено стръмен и каменист...това е констатацията ми от миналогодишната "експедиция" по ЮжноЧерноморие.
    за капак на всичко, всичките строителни отпадъци на Аркутино и Веселие са изсипани директно от терасите в морето
    там където преди 10 години снимах делфини и слушах разкази за оцеляло семейство тюлени, днес има бетон, арматури и предпазни мрежи...

    Коментар


    • #17
      До: Какво мислите за Българското черноморие?

      Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
      .....Дали това не е метод за изпиране на откраднатите пари на народа
      Ха, познай, де.
      Ти, примерно, защо не "инвестираш" в построяването на хотел? Или аз, или някой друг колега от форума (извинявам се, ако наистина има някой, все-пак ) ?
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #18
        До: Какво мислите за Българското черноморие?

        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
        Ха, познай, де.
        Ти, примерно, защо не "инвестираш" в построяването на хотел? Или аз, или някой друг колега от форума (извинявам се, ако наистина има някой, все-пак ) ?
        Защо така мислиш,може и да има някой депутат който да разглежда форума
        Последно редактирано от Marin Stoyanov; 22-06-08, 11:02.
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #19
          До: Какво мислите за Българското черноморие?

          Преди 2 дена се върнах от командировка по черноморието. Гледам и не вярвам на очите си! И понеже един приятел който се занимава с пречистването на водите по морето и ми обясняваше, че положението е повече от трагично и неговите деца не стъпвали в морето, гледам палатите в които влизат по няколко малки града и се питам къде се изсипват лайната???

          Коментар


          • #20
            До: Какво мислите за Българското черноморие?

            Българското черноморие е станало отвратителна и тъжна гледка. Мръсотия, бетон и чалга. Комари и кърлежи. Пияни и надрусани младежи - туристи, които затова са и дошли. Ококорени пенсионери, които пък се чудят защо са дошли. Невъзпитан и мързелив персонал, който те гледа надменно и си чопли носа, лакира си ноктите и се подрусва в такт с чалгата. Топла бира и студени кремвирши. Цигани, бутащи ти течащ сладолед под носа. За тоалетните, чейндж-бюрата и такситата няма и да отварям приказка, щото...всички си знаем. Но може на някой и да му харесва. Знам ли - хора разни, вкусове - също. Аз, като започне тук "сезона", единствено - стискам зъби и си напомням, че все пак ще дойде септември и ще свърши. Сигурно не съм права, защото за мнозинството от хората тук, т.н. "сезон" е това, което ги храни за цялата година. За мен, обаче, той си е само жива мъка.

            Коментар


            • #21
              До: Какво мислите за Българското черноморие?

              Аха, аха. Бедните хорица, които ги хранело това. "Ден година храни" е поговорка, измислена хилядолетия преди туризма. И селяните ги хранят няколко дена, пък се гърбят цяла година. Което не ги прави нагла измет. Като въпросната ханджийска просещо - изнудваща сган. Покажи ми поне три различия между тия, и циганите, когато минаваш през циганската махала. Не успяваш? И аз. Никой няма да успее.

              Коментар


              • #22
                До: Какво мислите за Българското черноморие?

                Стефане, ето трите различия, за които се сетих на първо ниво: 1. Кожата им е по-бяла 2. Действат в рамките на 4 -5 месеца през годината 3. Искат повече пари. Ще помисля и за други, ама май ще ми е трудно да се сетя.

                Коментар


                • #23
                  До: Какво мислите за Българското черноморие?

                  "Свещената частна собственост" и неограничените права да се разпореждат с нея!
                  Ако са ниви, ливади - сей, сади каквото искаш! Ако са земи в курортни места - всякаква дейност под контрола на държавата!
                  Всички жители на Свети Влас, и Несебър, които имаха лозя на територията на Сл.Бряг ги продадоха и новите "Собственици" се разпоредиха по най-отвратителен начин!
                  Щеше ли да има Париж големите булеварди, ако се беше съобразявал с лозето на Пиер и ливадката на Жан...
                  Хармонията с природата трябваше да е ЗАКОН!
                  В планираните от Соцархитекти, по Човешки съображения бургаски квартали се строят нови блокове в парковете, защото някой си имал там лозе преди 50 години!
                  Свещена глупост и престъпление е това пред потомците ни, а не право на собственост!
                  Дано дойде ден, какъвто видях миналата година в Хърватия - булдозерите събарят новички хотели и зачистват грозотията.
                  На Сл.Бряг НА САМИЯ ПЛАЖ!! има три хотела. Собствениците на двата са разстреляни вече! Чакам реда на другите!!~!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво мислите за Българското черноморие?

                    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                    ...Ако са ниви, ливади - сей, сади каквото искаш! ...
                    Не си прав, Симеоне! Я опитай да засадиш суровина за текстилната промишленост...
                    На Сл.Бряг НА САМИЯ ПЛАЖ!! има три хотела. Собствениците на двата са разстреляни вече! Чакам реда на другите!
                    Факт е, но хотелите са си тан, с нови собственици, наследници и каквото още се сетиш...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво мислите за Българското черноморие?

                      Снощи се върнах от почивка в Турция.
                      Както и миналата година по това време.
                      Мъка ми е като гледам какво правят турците, за да те накарат да си доволен и ... осъзнавам, че манталитета на българина е такъв, че това никога няма да се случи у нас.

                      Какво мисля за Българското черноморие ли? Ами то е прекрасно! Страхотно море, слабосолено, с пясъчни плажове, красиви скали, благоприятни атмосферни условия и температури... И... изключително амортизирано! А по отношение на почивките на Българското черноморие - никога вече! И то заради гадното отношение, мръсотията и грозната гледка на съсипана красота!

                      Не случайно 99% от германските туристи отидоха в Турция.
                      Говорихме колко румънци дошли у нас на море... А в Турция направо гъмжи от тях. Както и от българи, руснаци, израелци, даже гърци...
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво мислите за Българското черноморие?

                        Само за протокола искам да кажа, че не всички са лоши. Хапнах много вкусно и обслужването беше перфектно в 2 кръчми по черноморието. Като цяло е трагедия, но има и изключения...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво мислите за Българското черноморие?

                          Събине, лошото е веднъж като опитаме от това, което предлагат в чужбина! После виждаме всички "плюсове" на нашите...
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво мислите за Българското черноморие?

                            Така е, те тези кръчми не бяха в курортите де... там аз не стъпвам.

                            Днес си говорих с един от работниците ми, който казва че нашето черноморие много го кефило. Викам му, кефи те ама нямаш пари да отидеш, а когато "пораснеш" и имаш пари вече няма да те кефи, защото ще искаш почивка и нормално отношение. Излиза че черноморието е за младежи с заможни мама и татко, търпеливи и не взискателни хора, неориентирани и никога не ходили в нормален курорт и не можещи да направят разлика

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво мислите за Българското черноморие?

                              Българското черноморие от детството и младежките ми години беше страхотно - с китните, потънали в зеленина крайморски градчета и села, чистото все още море, дюните, морените, безкрайните плажове... Тъжно ми е на какво прилича сега и ме е яд, но...нищо не мога да направя

                              Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                              ...Хармонията с природата трябваше да е ЗАКОН!...Дано дойде ден, какъвто видях миналата година в Хърватия - булдозерите събарят новички хотели и зачистват грозотията.
                              Това време на събаряния неминуемо ще дойде, но колко боклуци ще се изхвърлят (сигурно пак в морето) и колко години ще трябват да се възстанови поне отчасти природата... сигурно няма да сме живи!?
                              Сещам се за оная приказка: някои народи от пустинята правят рай, а българина от Рая - пустиня...
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво мислите за Българското черноморие?

                                Мисля, че всяко "море" си има предимства и недостатъци... Специално в Турция не се чувствам като у дома си, щом излеза от курортния комплекс...
                                В Гърция пък цените на напитките граничат с научната фантастика - 5 до 8 Евро за халба бира или коктейл в баровете на хотела или на плажа... Изгодно е само на "all inclusive" да се тъпчеш като прасе... или да отидеш в супермаркета и да си напазаруваш...

                                Равда, Несебър, Влас и др. наистина са пренаселени... Но миналата година ходихме на "Магнолиите" - на територията на бившето ММЦ - Приморско... Много добро обслужване, храна... Огромен плаж с много пространство и не много народ...

                                Ходихме и на "Златна рибка" до Созопол... Санитарно-хигиенните условия са под всякаква критика, но самата атмосфера и обстановка е страхотна и човек наистина си почива...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X