Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помагате ли на хора край пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Помагате ли на хора край пътя?

    Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
    Има си и поговорка по въпроса: "Когато направиш добро - запиши го на пясък, когато на теб ти направят - запиши го на камък."
    В Албания много я обичат тази поговорка, нещо като девиз им е станала.

    Коментар


    • #47
      До: Помагате ли на хора край пътя?

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Днес ме налегнаха едни мисли. Кога помоща е удачна и кога не? Преди няколко часа имах един дълъг разговор по телефона и докато си приказвах зяпах през прозореца. Долу няколко минути един голф въртя гуми и не може да помръдне. Накрая се домъкнаха кварталните пияници от близкото кафе, бутнаха го и излезе. Продължи с яко въртене на предните гуми, но мизерна скорост. Очевидно си е още с летните гуми. Е, такъв да го дръпнеш и ще излезе... Ама знаеш ли го къде отива с този акъл и тези гуми?! Я малко по-нататък по баира ще подпре някой стълб и направи тапа до пролетта, я ще излезе на магистралата и направи поредната верижна катастрофа...
      Еми на такъв, за да му помогнеш ама истински, му купуваш 4-5 зимни гуми

      Иначе излиза че му помагаш да утрепа някой

      Ама то по тази същата логика, и като извадиш някой метнал се в преспа, явно пича не може да преценява добре нещата, та утре вместо да се метне някъде ще се метне върху някоя кола или пешеходец .... и стана още по сложна цялата работа....

      Какъв е извода????

      Не мисли много а помагай на хората

      Всеки път когато ми идва от вътре желание да помогна го правя, независимо от логиката, защото съм се научил че ако послушам гласът ми на логиката после се чувствам зле, а иначе се чувствам добре

      Случвало ми се е да откажа пари на просещ старец, защото нали повечето са измамници, но след малко ми става толкова гадно, че после се връщам обратно и му давам, защото предпочитам да дам на някой мошеник, от колкото да откажа на човек който наистина няма какво да яде.

      Коментар


      • #48
        До: Помагате ли на хора край пътя?

        Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
        Миналата година излизам от офиса и гледам един по-възрастен колега от гилдията се мъчи с една стара колица. Отивам и му предлагам помощ. Той ме гледа притеснен, не ме позна и не беше много адекватен. Бутнах го, той запали и отпраши. Дори не се спря да ми благодари. Ама много важно. Не съм съжалила, че съм помогнала, не ми пука, че не получих благодарност. Нямам проблеми с егото си. Народът го е казал много вярно "Направи добро, па го хвърли през рамо". Доброто винаги се връща. Ама ако помагаш, за да получиш благодарност, има да чакаш!
        А иначе ако някой се дърпа, пък ти да му помагаш...айде няма нужда! Насила хубост не става, а и да става, не бива !!!
        Случвало ми се е да се ушашкам и да забравя да благодаря на някой за нещо. След малко се сещам, ама вече е късно. Понякога хора, попаднали с стресова ситуация забравят и Ума и дУма, та сигурно се е сетил човека, ама вече е отпрашил...

        Веднъж спрях да бутам една ладичка, закъсала на пътя с един дядо. Милият беше много зле, закъсал на много гадно място и всички го подминават. Оказа се че возеше починалата си женица към гробищата, добре че спрях! Какво ли не искаше да ми даде от благодарност човечеца, голяма душичка беше. До ден днешен се чувствам толкова добре като се сетя за този случай. Може би като ни ядоса някой неблагодарник, трябва да си насочваме мислите към останалите на които сме помогнали

        Коментар


        • #49
          До: Помагате ли на хора край пътя?

          Човек има нужда от всичките приятели, които може да събере.

          Коментар


          • #50
            До: Помагате ли на хора край пътя?

            Мисля, че трябва да се помага. Скоро ми се случи да помогна на една жена - колата загаснала, блокирани трамваи и коли, ватмани и шофьори с ръце в джобовете. Аз въже си имам, теглича си е отзад, тя даже и "ухо" за теглене има - какво му трябва на човека? Мина ми през главата - а ако се скъса въжето, а дали знае как се тегли - нямаше време за коментари, защото бързах за работа - само и казах, че ще я дръпна след светофара и я закачих без тя да слиза от колата. Имаше емоции, аз карам в една посока - тя в друга, ама излезнахме от ситуацията.
            От някъде познавах шофьорката, но не се сещах - попитах я и тя ми каза къде работи. В крайна сметка се указа, че преди доста време (няколко години) тя ми беше направила услуга и естествено не помнеше.
            За мен извода е правете добрини, а те рано или късно се връщат.

            Коментар


            • #51
              До: Помагате ли на хора край пътя?

              За това помощ само срещу заплащане.
              Тези дни извадих доста коли. Във Варна никой не счита за нужно да харчи пари за зимни гуми.
              Парите не покриват разходите ми, но поне са повод да ги подсетиш, че това "МАЛКО да ме дръпнеш" на теб ти струва ПАРИ за гуми, въжета, гориво а и педала на съединитиля се вдигна.
              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
              http://www.cardomain.com/ride/2562837

              Коментар


              • #52
                До: Помагате ли на хора край пътя?

                Аз понеже не съм особено грамотен технически, винаги питам. Например, ако някой си е отворил капака на колата и се почесва по главата няма никакъв смисъл да спирам - със сигурност знам по-малко от него. Ако обаче реша, че мога да помогна - питам и според това какво отговори човека аз си решавам. Обаче някое келеме да ми се образува като в селската дискотека - да върви "по пути Ленина". "Ами ако искаш" е отговор, който не предполага друг мой въпрос. По подразбиране не искам. Природно мързелив съм, а и след като въпросният не иска... Казусът със съпруга бунак и зъзнещите в колата съпруга/майка и дете обаче е друга бира. Както и неадекватни реакции на уплашен човек. Тогава бих му стъпил на шията /образно казано, разбира се/, само и само да прави каквото аз искам и да им реша колкото мога проблема. Никой не се е родил научен или със здрави нерви. Постоянно взимане на правилни решения има само във филмите със слаб сценарий.

                Коментар


                • #53
                  До: Помагате ли на хора край пътя?

                  Винаги спирам край зъкъсали. Дори и да са с димящ мотор на който явно не мога да помогна, питам дали имат телефон да се обадят.
                  По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                  Коментар


                  • #54
                    До: E, Има и Умни хора

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Понеже им знам номерата на такива, процедирам по следния начин.Като видя закъсал, спирам с джипката до него и питам има ли въже.Ако има, казвам му: -ето ти куката къде е, разпъвай въжето, закачай го, аз ще те дръпна.Ако иска.Пак си е помощ, ама не се унижавам да им слугувам.Щото благодарност обикновено няма.
                    По същия начин процедирам и аз.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Помагате ли на хора край пътя?

                      Адски тъпо ми стана, когато преди две години колата ми гореше край натоварен път и никой не спираше...
                      Накрая спря един пич, но и неговият пожарогасител отказа да сътрудничи
                      След два удара в асфалта започна да пръска и така спасихме колата.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #56
                        До: Помагате ли на хора край пътя?

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Адски тъпо ми стана, когато преди две години колата ми гореше край натоварен път и никой не спираше...
                        Накрая спря един пич, но и неговият пожарогасител отказа да сътрудничи
                        След два удара в асфалта започна да пръска и така спасихме колата.
                        Значи не е горяла качествено По данни на пожарникарите една кола изгаря за 2-4 мин.
                        За съжаление проблема с пожарогасителите е сериозен.Миналата година на първия ретро парад в Созопол организиран от Бургаския Ретро Клуб се запали BMW Изета на един колега.Тогава 3 автомобилни пожарогасителя не заработиха, добре че имахме професионален пожарникар, който си носеше голям пожарогасител та с него успяхме навреме да спасим BMW-то. Проверявайте си пожарогасителите, защото веднъж може да ви потрябват, но като не работят...все едно нямате нищо.
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #57
                          До: Помагате ли на хора край пътя?

                          Ужас! Гасих една кола (тя малко безнадеждна беше, като пристигнах, ама принципа...) и се стъписах колко кратко пръска гадината и колко малко изгаси.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Помагате ли на хора край пътя?

                            Абе аз успях да я угася преди тотална щета, но като дойдоха пожарникарите искаха да ме бият Препоръката е като гори кола да бягаш далече...
                            И в джипа и в колата имам сериозни (да е се налага) пожарогасители. А този който отказа беше минал на преглед седмица преди това. Един чичо го взе и го занесе някъде да го мери и след мако ми го върна със стикер, удостоверяващ годност...
                            И аз имах самочувствието, че имам пожарогасител.
                            Това лято горяха съседите и пожарната кола беше един ЗИЛ 130, на който аз поливах с вода бензиновата помпа, защото гаснеше наред пожара...
                            Та тези момчета работят въпреки техниката а не благодарение на нея - Респект!..
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #59
                              До: Помагате ли на хора край пътя?

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              В Албания много я обичат тази поговорка, нещо като девиз им е станала.

                              А далеч на изток казват ".....не прави нежелано добро..."
                              ако човека край пътя не е вдигнал ръка за помощ хич и не спирам.
                              Може просто да си е спрял със забит в преспа джип.
                              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Помагате ли на хора край пътя?

                                Едно отклонение:
                                Има ли колега пострадал при отзоваване на молба за помощ?
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X