Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам ли право да сложа в колата си камери?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам ли право да сложа в колата си камери?

    Твърдо съм решил да поставя 2 или 3 камери и DVR, за да записвам всичко, случващо се с колата. Разбира се, ще се записва и звук. Възнамерявам да поставя малки предупредителни табелки от всички възможни страни. Това разрешено положение ли е или ще се счете за незаконно? Наскоро се возих в маршрутка и видях, че там има камери ( и табелки). Мога ли да направя същото?

  • #2
    От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

    Казва се видеорегистратор, и например в Москва спрува от 100 до 1 000 долара, според степените на защитеност на записвачката, и месечната такса на фирмата за охрана, която трупа записа на собствените си сървъри, като ги взема от радиоканала на твоята кола. Така че да не изчезне, ако те убият съвсем, и вземат колата. Ако те интересува такава услуга. Евтините пишат в скрита бронирана кутийка някъде в колата. Имат ги и в най-евтините коли.
    Типовото изпълнение е курсова камера, втората е на дясната колонка в кабината, вижда шофьора и през неговото странично стъкло. Колата е твоя собственост, в нея можеш да снимаш каквото искаш, никой държавен орган не може да ти забрани това. Катаджиите нямат право да ти забранят да снимаш от такъв ракурс, нито да влязат в колата и да изключат, или вземат камерата.
    У нас не си длъжен и да ги предупредиш че разговорът се записва, преди да си излязъл от колата. След това си длъжен, и те могат да поискат да прекратиш записа, освен ако не е в твоя двор или гараж.
    Последно редактирано от Стефан; 05-07-11, 02:42.

    Коментар


    • #3
      От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

      И според мене няма да има проблем, но излежеш ли зад граница - тогава да. Ето в една Гърция не можеш да използваш радар детектор нищо че имаш документ за него и че не пречи на полицейските камери

      Коментар


      • #4
        От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

        Има универсални закони. В СВОЯТА собственост, доколкото не причиняваш нищо на никого, ти ИМАШ правото.
        В Гърция радарните детектори ще бъдат забранени точно до деня, в който някой оспори забраната в Страстбург. Аз лично не съм бил потърпевш от тая забрана, и никой съд няма да приеме моя жалба против това. Ако ти си бил, и имаш документи по случая - можеш да се оплачеш, и да я събориш.

        Коментар


        • #5
          От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

          Ако камерата не е някаква регистрирана като специално разузнавателно средство - нямаш никакви проблеми.
          Дори и извън колата - ако камерата е любителска снимай на воля. Намираш се на публично място и там забрани за снимане с такива камери НЯМА.
          Само в България "ТЕ" се правят на недостъпни и ни втълпяват, че снимането е забранено.
          На публично място и на твоя собственост - няма забрани с граждански камери и фотоапарати.
          Все едно да ти забранят да правиш клип пред Айфеловата кула, защото отзад минава полицай ......

          Коментар


          • #6
            От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

            Стига глупости. Униформените са публични личности, и можеш да ги снимаш за спомен, с детето, на фона на слона, вкъщи в кухнята. Цивилните и качулките нямаш право да снимаш. КАТ са униформени. Случаят е изчерпан.

            Коментар


            • #7
              От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

              Ясно. Ще се слагат камери, значи.

              Коментар


              • #8
                От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

                Принципно ако някои се качва в колата, трябва да го предупредиш, че "обекта е под видеоконтрол"
                Аз обаче не разбрах какво точно е идеята на това наблюдение? Охрана на колата? Документален запис на проверяващи или....

                Коментар


                • #9
                  От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

                  Собствена безопастност. Ако имаш от какво да се страхуваш наистина - тогава вдигаш всичко в реално време на далечен съпровождаш сървър.
                  Да, униформени военни, както и военна техника, също нямаш право да снимаш, освен на официално обявени публични паради. Във всеки друг случай те имат право да те убият без обяснения, и без да носят наказателна отговорност за това.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Да, униформени военни, както и военна техника, също нямаш право да снимаш, освен на официално обявени публични паради. Във всеки друг случай те имат право да те убият без обяснения, и без да носят наказателна отговорност за това.
                    Някой е гледал много филми, освен това не е чел новия Устав на ВС на РБ. Особено частта с караулната служба и правото на часовия да употребява оръжие.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

                      Някой е чел. Освен това е чел Женевската конвенция. УГКС е хубава книга, но някой е чувал че бойната заповед за отбрана, или там удържане на рубежа, отменя въпросното любопитно четиво. Заповедта за настъпление отменя и това.
                      Видимо някъде си бил. А имал ли си там подчинени?
                      Какво предпочиташ: да командваш "Имате огън", или да кажеш на нечия майка че не си намерил и едно парче от сина и?
                      Пред мене въпроса никога не е стоял. Ако нещо - отговорността е моя, пред майките на погубените залудо - не мога да застана.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

                        Стефан, може ли един личен въпрос?
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Някой е чел. Освен това е чел Женевската конвенция. УГКС е хубава книга, но някой е чувал че бойната заповед за отбрана, или там удържане на рубежа, отменя въпросното любопитно четиво. Заповедта за настъпление отменя и това.
                          Видимо някъде си бил. А имал ли си там подчинени?
                          Какво предпочиташ: да командваш "Имате огън", или да кажеш на нечия майка че не си намерил и едно парче от сина и?
                          Пред мене въпроса никога не е стоял. Ако нещо - отговорността е моя, пред майките на погубените залудо - не мога да застана.
                          Извинявай, Стефане, ама как ще дадеш заповед за стрелба по човек, в мирно време, който те снима с камера или фотоапарат. Прости за въпроса, ама аз съм невежа във военните дела. А сетих се и още нещо. Ако камарата те снима на автиматичен режим какво правим? Издирваме собственика и го застрелваме? Питам, защото снимах едни военни от алпийските части в Италия, които караулеха и сега се притеснявам да не ме гръмнат.
                          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

                            Ако скоро не си поглеждал навън - отдавна не сме във война. А Устав Гарнизонна и Караулна Служба е отменен от Устав на Въоръжените Сили, както са отменени и Боен Устав, Строеви устав, Устав за вътрешната служба.
                            Та в този Устав за ВС има един чл.373
                            Чл. 373. Часовият употребява оръжие без предупреждение при явно въоръжено нападение или при заплаха с огнестрелно оръжие върху него.
                            Та тук говорим за часовия на пост. Изобщо не става дума за това, че някой видял/хванал някого да снима, хеле пък да не носи отговорност. Както казах - Войната свърши!
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Имам ли право да сложа в колата си камери?

                              Личен може - на лични.
                              Как и защо в мирно време армиите се показват на туристите, е въпрос към пиара на идеята за професионални армии. Естествено че никой рекламодател не стреля по четящите рекламата. Както и катаджиите не спират ВСЯКА кола, която минава на червено, или превишава скоростта. Но и никой не е отменял правото им да го правят. Когато решат - ще го използват.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X