Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Криза на пазара на труда?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Криза на пазара на труда?


  • #2
    От: Криза на пазара на труда?

    Много предизвикателна среда. Къде има курсове за Сиви?
    А ако нямам още трудова книжка без стаж ще ме одобрят ли?
    На снемката съм малко тъмен с въглище прах, дали ще се класирам за Вю-то?

    Коментар


    • #3
      От: Криза на пазара на труда?

      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #4
        От: Криза на пазара на труда?

        Пази боже ако си с висше - ще те отхвърлят, защото си "преквалифициран" , пък ако ще да се казваш Петър Чернев Кюмюрджиев.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Криза на пазара на труда?

          С висше - гарантирано няма да те вземат. Интервюто е задължително - за да проявят имаш ли случайно умствен потенциал - ако съзрат и капка такъв си аут.
          Тъжно, но факт.
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #6
            От: Криза на пазара на труда?

            HR-рите са толкова изтрещели вече че, нЕма накъде....
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: Криза на пазара на труда?

              Хихайте си, ама това е бъдещето. Вервайте ми.
              Последно редактирано от Пенчо; 03-07-11, 19:51. Причина: греш

              Коментар


              • #8
                От: Криза на пазара на труда?

                Не, бре! Това, за да знаем колко да учим - до средно или още...
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Криза на пазара на труда?

                  Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                  С висше - гарантирано няма да те вземат. Интервюто е задължително - за да проявят имаш ли случайно умствен потенциал - ако съзрат и капка такъв си аут.
                  Тъжно, но факт.
                  Ako имаш капка акъл - няма да отидеш там...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Криза на пазара на труда?

                    Някой новоизлюпен мениджър е написал трудова характеристика . Трябват му два дена работа на въпросната позиция и нещата ще си дойдат на мястото . Това е положението като няма връзка на теорията с практиката .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Криза на пазара на труда?

                      Мениджърът не е писал. Копирал е клише от стандартна обява. Поокастрил я е, малко, но пък сърце не му е дало да изтрие екстрата "Работа в динамична и предизвикателна среда." Тази ключовата фраза, която по неясни причини се счита за връх в криейтива на HR-ите, може да се пришие към всяка позиция, във всеки бранш. Че то и средата на „хигиенист на отходна единица” е най-вече динамична, а с известна фантазия може да е и привлекателна.
                      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                      Манол Денев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Криза на пазара на труда?

                        Аз друго не разбрах. Как очевиден идиот ще успее да "интервюира" и оцени хамалин с цяло средно образование. Той очевидно ще е по-умен и адекватен.
                        Пази Боже сляпо да прогледне ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Криза на пазара на труда?

                          Не бе. Това е пълната победа на формуляра над мозъка.

                          Някой някога се е напънал да направи формуляр за обява за работа във MSOffice. После, вече като малко шефче, е накарал всичките си подчинени да го ползват, че да приличат обявите на нещо, пък и да се чувства значим. После на някой новобранец са казали:
                          - Намери някой на мястото на Пешо-Джибрата от въглищната площадка, дето се пенсионира другия месец
                          - Какво работи той?
                          - Товари кюмура от вагоните в бункера
                          - Кво? Тапия трябва ли? (а наум - кво е тва кюмур? а бункер? цяла година съм тука и ми говорят на китайски)
                          - Виж му характеристиката в досието, казва се Петър Сабриев Фикретов
                          - Слушшшшшам.
                          ... последната трудова характеристика на г-н Фикретов е съставена от друг новобранец от ейч-ара, със любезната помощ на самия Фикретов ("ми квот кае началнико, *** съм го, всичко аз правя"), на началника му ("Кой беше па тоя ***, да го **** в *** и него? А, Джибрата, така кажи. Ми рине с лопа'та кюмура от вагоните, ама вече половин година повече на крана седи, щот' Ставри Мастиката се пенсионирА и съкратиха бройката за кранист. Ставри чий? Не помна как се казваше, ама при вас не може да го няма. (ТРЕС-ТРЕС-КРРРНННТ-ДРЪНННН) Тия пак *** в *** лентата, ей сега директорът ще дойде да ни *** в *****, слизам долу да видя кой е без каска! ТИ ЩО СИ БЕЗ КАСКА ТУКА, Я ОТЗАД-ОТЗАД и обратно в канцеларията да не те види никой че ей сега ще се изсипят всичките шефове...") и, разбира се, досиетата на Петър и Ставри, в които преди години е писал някой, който е знаел какво е кюмур и какво - бункер.

                          Ключовите пасажи са попълнени в поленцата, писмото е изпратено и целият ТЕЦ трепетно очаква новия си служител.

                          ... а новобранецът, проявил непростима любознателност, се чуди:
                          "Тва, кюмур, трябва да е въглища, ама да питам, ще ми се смеят. А па въглищата какво ли ги правим? Селяните си ги горят в печките... Какво се правеше от въглища, я да видя във уикито? Или ние ги правим, а ги продаваме после? С вагони пристигат или заминават? А от какво се правят?..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Криза на пазара на труда?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Трябват му два дена работа на въпросната позиция
                            Да-да, кой ще даде подемна машина на такъв капацитет в ръцете? Еле па вагони да закача?

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X