Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим :)

    Позагледахме се днес с бащата в последните сметки за ток.
    За къщата или по-точно на техният електромер, че там са още 2, та на него има 51-2лв.
    Като консуматори има един бойлер (не съм сигурен дали е постоянно включен), хладилник (мраз с минерална вода и някое и друго кисело мляко, друго няма) един фризер, пералня, ТВ и осветление.
    Там не се готви и в хладилника няма и нищо за ядене (освен някоя Фафла ) Пералнята на седмица максимум 3 пъти. Общо взето май само за спане и къпане се седи там.

    При нас с жената в друга къща (пак са няколко електромера) на нашият етаж има 46лв.
    Консуматори са пералня, осветление, 2 бр. ТВ (обикновено само единия работи), лаптоп, настолен конФютър и ... май се изчерпах, има и един проточен бойлер, ама се ползва мноого рядко, че греем вода на парно котле с отпадъци в един 500л бойлер. Баща ми не е много сидурен дали няма някой консуматор от заведението да е на този електромер, съмненията са за един фризер. Пералнята 2-3 пъти на седмица, случвало се е и по 1 път. Нещо множко ми се виждат, за нищо .
    А щях да забравя, и тук не се готви .
    Ще излезе, че сме на фотосинтеза .
    Климатици също нямаме, не съм чувствал нужда четно казано.
    Като и двете къщи предимно вечер се обитават.

    Как е при вас, ако не е тайна

    п.п. не намерих такава тема, ако съм я изпуснал, може да я слеете
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

  • #2
    От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

    Януари и февруари- 346 и 374 съответно, последната платена 204, а сегашната около 150. Два климатика, единият не се пуска, но другия работи доста и е по-голям. Това за охлаждане. Отопление зимно време с климатик и съответно един или два радиатора. Половината ми апартамент фактически е една голяма зала и се топли много трудно. Освен това нон стоп работи бойлер, хладилник/фризер и почти 20ч/денонощие плазма, и компютър.
    Живея сам, в апартамент 100м2. Струва ми се, че плащам много ама така стоят нещата.

    Коментар


    • #3
      От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

      Благородно Завиждам
      Аз плащам най-малко (пролетта) 80-90 лв. и до 200-300 Зимата. Топля се на Газ (Газ-та е отделно) и климатик. Но сега е по-добре, че преди няколко години ме бяха напънали с 300 лв всеки месец.

      Коментар


      • #4
        От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

        25-40 лв месечно, двама души в 4 стаен апартамент. Консуматори - телевизор, 2 компютъра, кухненска печка и фурна, хладилник с фризерна част, аспиратор в кухнята, пералня, сушилня, дребна техника (микровълнова, тостер и т.н.). Отоплението е на централно парно, всичките ми крушки са енергоспестяващи, повечето техника е клас А или А+.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #5
          От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

          80-100.лв. на месец през цялата година!
          Пералня,три телевизора,бойлера нон стоп,хладилник,фризер,компютър,готварска печка на ток.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

            Мохерче при малката щерка е точно като при тебе и там така 50 сетина лева летото.
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

              50-60лв. на месец. От време на време около 70.
              Това за малка къща 70кв.м с компютър който никой не изключва през деня, телевизор и той така, хладилник, бойлер и 4 енергоспестяващи лампи които светят всичките когато е тъмно и не спим.
              Скъпо ми се вижда
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

                Еднофамилна къща, но с 3 обособени семейства... Готви се на газ- еднакво ядене за всички в къщата, отоплението е с локално парно на дърва и въглища. Зимно време не падаме под 220-250лв. Пускат се 2 духалки през деня или една духалка + акумулираща печка (нощем) от ноември до март. Последната ми сметка е 173лв.- за април месец. С малко дете съм, жената е в майчинство- та цял ден са в къщи. Сестра ми- инвалидна пенсия- цял ден в къщи. Майка ми и баща ми- пенсионери- цял ден в къщи. Имаме 3 телевизора, 3 бойлера(само на нощна тарифа)+ кухненски 10 литров бойлер- нон стоп включен. 2 хладилника+ минибар, 2 компютъра, 2 микровълнови, пералня- която се пуска почти всеки ден. Вечер къщата ни свети като Коледна елха. Аз съм с енергоспестяващи крушки, на останалите не им понасяла светлината от тях. Много ми се вижда, но пък 200/3 е около 70лв. на семейство. И все-пак, отопляваме се основно на твърдо гориво и се готви на газ. И на фурна де и на скара...
                И край няма...

                Коментар


                • #9
                  От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

                  Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                  ...кухненски 10 литров бойлер- нон стоп включен...
                  Е това животно ви яде паричките. Моя сам си умря и сметката падна доста надоло.
                  2010 CRF 250 R

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

                    Ай сиктир с тез 5 лв. Какво правите бе хора, какви са тези сметки. Аз ако съм бременен ще пометна, ако получа сметка повече от 100 лв. Оптимизирайте си разходите, имам чуството, че си подарявате парите.
                    Аз плащам около 50 лв. лятото и около 70 лв. зимата при едни консуматори. Как става тоя номер, незнам. Имам бойлер(сега го пускаме само на нощна) , готварска печка, телевизор, компютър и два телефона. Миналата година и хладилник (естонски таралясник), който работи за 3 яйца.. Сметките от последните две години са идентични, а таралясника си папа тока. И тези пари много ми се виждат при положение, че през деня се храним на вън и у нас няма никой. Ноември месец ходих до ЕОН-Габрово да прехвърлям партида и ме изненадаха със сметка 90 лв. Попитах как е възможно при едни и същи консуматори да има разлика от 30-40 лв. при един и същ начин на живот. Служителката се опита да ме убеди, че е от компа, защото бил включен постоянно.
                    - Ама не, включвам го само вечер. - аз
                    - Е, от него е! - тя
                    - Ама аз и миналият месец го имах. - аз
                    - От него е! - тя
                    - А може ли някой да провери електромера? -аз
                    - Нищо му няма, това сте изразходвали! - тя
                    - А към кого да се обърна за проверка? - аз
                    - Ааа всичко е наред, това сте ползвали! - тя
                    Е, на следващият месец сметката падна с 20 лв. Айде ходи се оправяй!

                    П.С. Към колегата със сметката за 25 лв.
                    - Как става този номер?
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

                      15-20 лв гълта само хладилника/фризера/. 40-60 лв са за бойлера/4 души/. Осветлетнието не го слагам в сметките/от година като изгори крушка я сменям с енергоспестяваща, до сега на 80% съм ги подминил/. Та, 70-80 лв лятото и 150 -170 зимата с един климатик на горния етаж, долния се отоплява на дърва/ е като ме мързи като е по- топло да паля камината пускам една духалка но се подържа средна температура 22гр. Да уточня че и къщата е санирана и е с ал. дограма.

                      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                      П.С. Към колегата със сметката за 25 лв.
                      - Как става този номер?
                      Преди време я докарвах и по-малко, но изкараха електромерите на улицата
                      Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                      0894328706

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

                        Трудно падам под 100лв. Жената е в къщи постоянно, аз ровичкам по гаража и чаве на 5г. имам та перанята рядко пропуска някой ден. Хладилник, фризер , миялна и ТВ. Компа и той. Бойлера и отоплението са на газ. Не ми изглежда нормално само за ток да отиват 20% от държавната заплата. Ама то кое ли е нормално???
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

                          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                          П.С. Към колегата със сметката за 25 лв.
                          - Как става този номер?
                          За да не съм голословен - сметката ми от 29.4. до 27.05. е точно 26,25 лева (от които, 11 ст е наказателна лихва ). Как става номера - не знам, никога не съм си го поставял като самоцел да го следя. Консуматорите в къщи съм ги написал в предишния си пост, забравил съм и една миялна машина, която се пуска 2 пъти седмично горе долу, и осветлението - общо 16 крушки (без луничките в банята) от които 13 са енергоспестяващи. Предполагам това си дава отражение, а и както казах - повечето техника е А или А+. Електромера е дигитален (също не знам дали има значение).
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

                            Абе гледайки поста windworrior и изброените консуматори (било то А клас), при нас с жената една пералня, 2 ТВ-та и т.н. изредил съм ги (установихме, че има още една печка към електромера, казвам още една, че нашата така и само си седи, но пък и тази другата се ползва повече на газ, рядко се включва фурна, пък ел. котлоните никога не са пускани) та пак да си кажа, че ми се вижда много.

                            То един пенсионер сигурно има повече ел. уреди . Погледнах и на бабата и дядото, че ние им плащаме тока, имат 39лв и нещо. А се готви всеки ден на ток (зимата палят печка дето има и фурна и котлони), бойлер на ток, телевизора бучи по цял ден, хладилник (дето често го забравят отворен) и пералня.
                            Отоплението ни е с локално парно, въпреки, че зимата малко се качват сметките, ама с малко.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви сметки за ток плащаме. Да си ги премерим

                              Ето един калкулатор, който може да помогне евентуално.

                              Като гледам какви сметки се цитират тук (50 -100 лв), може би е добре да си пуснете една проверка на електромера. Аз такива сметки не съм получачвал и в месеците когато правех ремонт - хилтита, бормашини и прочие. Май най-голямата сметка която платих тогава беше нещо от сорта на 60-70 лв.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X