Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Платени репортажи/реклами в медиите!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Платени репортажи/реклами в медиите!

    Като човек занимаваю се с реклама от много време се дразня на разни уж случайни репортажчета.
    Скоро гледах как 60% от писането във вестниците е платено. За телевизията съм сигурен, че е повече.
    За тези които не е сещат - това са онези репортажчета дето всеки пазарува зверски в мола, туризма е в подем, по-голям от преди кризата и др.
    Тук ще слагам линкове към всичко съмнително, което ми попадне. Ако има колеги, които имат подобни наблюдения - моля.
    http://www.btv.bg/video/859858784-Og...a_v_Sofia.html
    VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

  • #2
    От: Платени репортажи/реклами в медиите!

    Аз пък не виждам нищо съмнително в горното. Ако човек има пари - сега е момента. Първо защото по принцип има добри предложения, и второ - покрай автосалоните има още по-добри предложения.

    И това не само за колите. За почти всичко.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Платени репортажи/реклами в медиите!

      Аз бих добавил като фаворит предаването за качеството на продуктите в България и навън:
      http://www.btv.bg/shows/btv-reporter..._kupuvame.html
      Ако това не е платен репортаж, не знам кое...
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Платени репортажи/реклами в медиите!

        Ще коментирам бизнес, който познавам. Спарки, хората, които правят реклама обикновено имат пари. Отдавна на всички не им достигат - и на малките, и на големите /с малки изключения/. Та всичките тези изключения се пуснаха да пазаруват коли ???
        Не ми се вярва. Работя с продавачи на 2 марки коли и положението е плачевно.
        По същия начин се рекламираха и моловете - ама и аз мога кажа еййй, народа се избива да прави реклама, не можем да смогнем. Вие ако не харчите пари за реклама, замислете се. Всичко живо рекламира - вие - не или пък малко! Гледайте какво става и харчете пари за реклама. Така де, и аз имам разходи.
        Ще си подкрепя твърденията съвсем скоро - такива репортажи има непрекъснато!
        VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

        Коментар


        • #5
          От: Платени репортажи/реклами в медиите!

          Първоначално публикуван от kekek Преглед на мнение
          вие - не или пък малко!
          Никак.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Платени репортажи/реклами в медиите!

            Като участник в над 15 издания на автосалона, ще споделя, в повечето случаи това са продажбите от началото на годината до края на салона.
            Обявяват се за продажби на салона за имидж.
            И този не прави изключение, приятел продаде преди началото му, автомобилите които показа там. Иначе не би ги доставил само за реклама на салона.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #7
              От: Платени репортажи/реклами в медиите!

              Всички медии имат правото да печелят(само за националните/държавните не зная дали е така). Ние пък имаме правото да си избираме какво да четем и гледаме... Цената на платения репортаж със скрита реклама се определя от "закачилите" се на рекламата.
              LZ1DWW

              Коментар


              • #8
                От: Платени репортажи/реклами в медиите!

                60% е огромна цифра. Ако я приложиш към общия обем на вестниците и общото времетраене на телевизиите, ще видиш колко си далеч от нея, дори 6% е пресилено.
                Но ако не броим това уточнение - да, вярно е - пиарите, маскирани като дописки или репортажи, все повече изместват нормалната реклама. Навсякъде те са с 50% по-скъпи, а явно са с повече от 50% по-ефективни.
                www.offnews.bg

                Коментар


                • #9
                  От: Платени репортажи/реклами в медиите!

                  Цитираха се два вестника. Не вярвам другите да не работят по този начин. А от общото времетраене ако останат само новините може и да станат повече процентите!
                  VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                  Коментар


                  • #10
                    От: Платени репортажи/реклами в медиите!

                    Май тук е мястото да попитам: Какво ще рече - "Предаването има (та, съдържа ли, или как там точно е израза) продуктово позициониране"?
                    Чета този надпис вече все по-често и ми е любопитно.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Платени репортажи/реклами в медиите!

                      Към Кекек - Не видях кои вестници се цитират, но повечето работят по този начин, единственият въпрос е имат ли рекламодателите интерес към тях. Незнам защо визираш само новините - в предавния от рода на Слави, Гала, разни шоута, разни пишман разследвания, могат да се пробутат (и се пробутват) много повече пиари. Предполагам нямаш наблюдения над разни малки женски телевизии. Уверявам те, че не си загубил, но те основно от това се хранят.
                      Към Давк - продуктовото позициониране е когато част от интериора е реклама. Например зад синоптичката има екран и на него се чете ясно Панасоник. Или когато съквартирантите в Биг брадър имат дневен лимит за пазаруване в Била и демонстративно пият точно Каменица.
                      www.offnews.bg

                      Коментар


                      • #12
                        От: Платени репортажи/реклами в медиите!

                        Днес разговарях с журналисти относно статии, които те искат да пишат. На края ми заявиха, че като се видим трябва да поговорим за "маркетинга", че безплатни статии всички можем да си пишем...
                        LZ1DWW

                        Коментар


                        • #13
                          От: Платени репортажи/реклами в медиите!

                          Естествено, че в предавания - скорошни случаи на политици в Джаза събота вечер, днес гледах колко човечна и готина е политичка, чак обясняваше Костов колко е вярващ - в предаването на Лора Крумова по бтв беше в манастир - предизборен смях!
                          VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                          Коментар


                          • #14
                            От: Платени репортажи/реклами в медиите!

                            Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                            ... че като се видим трябва да поговорим за "маркетинга", че безплатни статии всички можем да си пишем...
                            От известно време все по-натрапчиво ми се струва, че цивилизацията няма да загине заради глобален катаклизъм, война, бедствие или космическа катастрофа, а именно благодарение на Маркетинга.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Платени репортажи/реклами в медиите!

                              Да, едно от нещата, които ме отказаха от това да гледам телевизия и чета вестници е именно рекламноориентираните публикации и репортажи. Кекек е прав - много са и са масово разпространени.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X