Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как си добиваме храната

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как си добиваме храната

    Снощи се заформи един много интересен разговор дали би изял животно което си гледал от мъничко.
    Повечето хора на масата бяха на мнение, че животно което са отглеждали не могат да го убият и изядат.
    Не съм ловец рибар съм но за мен има нещо в това на масата да сложиш месо което собствено ръчно си добил. Не знам може би е някакъв атавизъм от времената когато сме били ловци - събирачи.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

  • #2
    От: Как си добиваме храната

    Глада е по силен от тока - ромска мъдрост. Какво значи не могат?
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Как си добиваме храната

      Първоначално публикуван от Жоро Нешев
      Глада е по силен от тока - ромска мъдрост. Какво значи не могат?
      Не могат за много хора знам, че не ядат месото ако животното е убито пред тях но явно не са били достатъчно гладни.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Как си добиваме храната

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Не могат за много хора знам, че не ядат месото ако животното е убито пред тях но явно не са били достатъчно гладни.
        Е колко да не могат? Аз вафли с люти чушки съм ял кат нямаше друго кво .... а съм чувал и истории за канибализъм при бедствия. Кучето скача според тоягата - нашенка си мъдрост. Нито знам за кое куче иде реч нито какво общо има тоягата :-)
        0888932647

        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

        Коментар


        • #5
          От: Как си добиваме храната

          Ми ако съм отглеждал агне, 100 на 100 ще го убия да си го хапна препеканко.
          Но ако съм някъде и ме мъчи глад и до мен има куче, което съм го гледал еди колко си години, гладът ще надделей и ще му тегля ножа. Но всичко е според зависи.

          Коментар


          • #6
            От: Как си добиваме храната

            Никакъв проблем няма в това да заколиш животно и след това да си го хапнеш. От както се помня винаги сме клали прасе за Коледа, преди време, когато дядо беше добре гледахме зайци, а сега моите родители като пенсионери си гледат пуйки, кокошки и агнета. Почнах да помагам в касаплъка на 6-7 годишна възраст - носех вода, а сега вече няма проблем да заколя и изчистя заек, кокошка, пуйка, прасе или агне... Теле не съм клал, но пък за сметка на това, в казармата като новобранци бяхме помощно на стола (взводовете се редуваха) и през ръцете ми минаха поне 50 крави и над 100 прасета. Алтернативата беше да съм при зеленчуците, но да обелиш и нарежеш 25-30 килограма лук - Thanks, but no, thanks...
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Как си добиваме храната

              Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
              Алтернативата беше да съм при зеленчуците, но да обелиш и нарежеш 25-30 килограма лук - Thanks, but no, thanks...
              Е кво толкова. Когато чистиш 12 щаиги за кромид яхния на полк от 500 човека работата става за около 8 часа. От тях "ревеш" само първите 2. Собствен опит. До ден днешен не понасям кромид в готвено...
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: Как си добиваме храната

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                Снощи се заформи един много интересен разговор дали би изял животно което си гледал от мъничко.
                Повечето хора на масата бяха на мнение, че животно което са отглеждали не могат да го убият и изядат.
                Не съм ловец рибар съм но за мен има нещо в това на масата да сложиш месо което собствено ръчно си добил. Не знам може би е някакъв атавизъм от времената когато сме били ловци - събирачи.
                Ами че дай ги тия дето гледат пък не могат да си го заколят и изядат на драго сърце ще ги отърва от дилемата и собственоръчно ще го заколя и изям Ама нещо няма такива всеки който гледа месодайно животно го гледа само и единствено с тази цел . Най страшното е точно тоя период на годината всичко от лова и кочината е изядено и двата фризера са почти празни
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Как си добиваме храната

                  Ами в повечето случай, такива са хора които са свикнали на "лов" от магазина и под домашно животно разбират разни пинчер-нинджа, декоративни зайци, котки и т.н.
                  Ама както казаха и по-напред, гладът ... гладът е по силен. То и на гототво има такива дето се мръщят и разправят, че не ядът агнешко/свинско/патешко/жаби и какво ли още не, ама това е, че не са видяли гладен зор. И аз изпитвам жал от време на време, ама ...
                  Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                  И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                  вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как си добиваме храната

                    Гледал съм и съм ги ял. Не съм ги клал аз, обаче.
                    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                    -----------------------------------------------
                    Питието определя съзнанието....
                    -----------------------------------------------
                    0887770735

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X