Обява

Свий
Няма добавени обяви.

" Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • " Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

    Правя анализи на вътрешното потребление в БГ, събирайки информация чрез различни източници в последната година.
    Какво ме учуди най - много....спада е огромен в сравнение с 2008-2009г.
    Дори в хранителният сектор има рязко спадане на потреблението....и анализирайки тенденциите е видно пренасочване и ориентиране към ЦЕНОВО ориентиране!!!Търсят се ПРЕДИМНО ЕВТИНИТЕ стоки!!!
    Това обяснява ниската покупателна способност и практически достигане на минимума за консумация с цел физическо оцеляване...

    След анализ на заетостта, изключително ме изненадва как става така, че заетите и работещи хора постоянно Намаляват и са около 2мил и 100хиляди......, а Безработицата не се покачва адекватно!!!!
    Отделен е въпроса като какви се броят онези извън статистиката....те не са се изпарили изцяло, а само малка част от тях има възможност за емигриране, защото няма финанси...

    Нивото на заплатите реално бележи регрес....и изключенията са само за отделни специфични специалисти ...

    Чифрите ясно показват това...Въпросът ми е какво следва в скоро бъдеще!!!

    Стокооборота вътре в страната се свива...това води до генериране на фалити и още безработни....Това води и до липса на косвени Данъци за хазната от ДДС!!!....а това са основните приходи..., заедно с Акцизите!!!Какво крепи държавата...и на какво разчитат всички....
    ..от новите инвеститори от типа на вериги магазини....до пенсионерите например....

    Интересно ми е мнението ВИ, за да преценя има ли смисъл за бъдещо очаквано развитие на потреблението..
    Това късае всички ни, които не сме на държавната хранилка..., а като се замисля е определящо дори и за тях най-вече!!!
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

  • #2
    От: " Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

    "Има три степени на лъжа. Лъжа, голяма лъжа и статистика!" - Оскар Уайлд

    Какво става, питаш..?!! Ами има огромна скрита инфлация, която правителството не отчита (умишлено, а не от незнание). Водене на баланс от страна на държавата - удобен за пред ЕС, който сам по себе си е пълна стакмистика. Ето ти отговора на въпроса: - За последната една година цените на стоките от първа необходимост са скочили средно със 80%, а в същото време "правителството" замразява заплатите и пенсиите до 2013 г. и премиера гордо заявява, че в България се живее добре. Фискалната политика е насочена изцяло на вън - тоест да се спазват директивите на ЕС за финансова дисциплина на членките си (ненадвишаването на три процентния дефицит), като на никого не му пука за фактическото обезценяване на лева и от там намалението на покупателната способност на населението! Казано с две думи - с всеки ден ставаме все по-бедни!

    Коментар


    • #3
      От: " Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение

      .... Казано с две думи - с всеки ден ставаме все по-бедни!
      С оглед на това, че всичко си има начало и край, се питам: "Къде ще му излезе края?"...
      Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

      Коментар


      • #4
        От: " Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

        pe4en, много сме говорили за това. Държавата всячески мачка малкия бизнес. Бюрокрацията и протежиране на некадърни и верни хора е по-голяма и от татово време. Хората просто спестяват (който може), защото не знаят какво да очакват. Понеже пазарът е разпределен между няколко олигарха - вече и инвестициите отвън секнаха. Знаеш ги тия неща, не вдявам какво питаш. Не знам дали ще сбъркам ако сравня настроението като предвоенно!
        Аз лично за храна не пестя пари, и не търся най-евтината стока. Но нямам намерение да градя живота си тук, от което следват много неща.
        Убиха средната класа, ся да ми продават боклуците си на неграмотните "братя"!
        Ако и да има платежоспособни хора - ще насочат ресурсите си навън. Пред очите ми - коли от 100к нагоре - газят в кал до колене. Някои спортни модели дори закъсват из дупките на гъзарския квартал. Щото може да издрънка парите си в лъскав апартамент, но дори няма право да оправи улицата. А на общината хич не и дреме!
        Последно редактирано от Rabin; 12-05-11, 11:02.

        Коментар


        • #5
          От: " Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

          Хм.. статистики разни , как беше това е "верен" сбор от неверни данни. Или иначе казано стъкмистика .
          Ми нормално, цените растат, заплатите йок => потребителската кошница се свива до размер подаръчна чантичка за бельо . А какво да очакваме
          При мен, пролетта дойде (кризата си отидЕ, от темите на Вълка) и оборота е с най-малко 30% надолу.
          И почваме да се питаме:
          Освен да гоним Г'ръците, т.е. някой да ни бие финансови инжекции, ама без производство ...
          Аз не виждам зачатъци на светлина, даже сякаш обратното. А и от правителството се чудят как да ти "стопят лагерите"/"спрът тока" та хептен да ослепееш.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: " Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

            Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
            Въпросът ми е какво следва в скоро бъдеще!!!

            Стокооборота вътре в страната се свива...това води до генериране на фалити и още безработни....Това води и до липса на косвени Данъци за хазната от ДДС!!!....а това са основните приходи..., заедно с Акцизите!!!Какво крепи държавата...и на какво разчитат всички....
            ..от новите инвеститори от типа на вериги магазини....до пенсионерите например....
            Какво следва, какво следва - фалит на държавната администрация следва. И после МВФ, и после пак всичко от начало. Отначало за държавната администрация имам предвид.

            Некадърното управление на държавните финанси вече на практика ликвидира, каквото зависеше от държавните финанси.
            Сега се правят разни кухи схеми от разни недокапитализирани и/или свръхзадлъжнели мераклии как да отнесат някоя и друга евросубсидия - имам обаче едни съмнения че ще ги огрее така рязка както се надяват...

            Новите инвеститори във вериги не ги мисли - те, първо имат достатъчно кинти, после - дори и с минимална търговия тук, това им поевтинява търговията другаде, щото им намалява риска от залежаване на стоката...

            Фалита на държавната администрация няма да засегне работещата част от икономиката.
            Пенсионерите отдавна вече нямат очаквания нещо да се подобри в битието им. Те и без това напоследък мрат скоро след като излязат в пенсия, затова и не се и притесняват особено...

            Просто нещата ще се оправят много много бавно - очевидно в момента сме в малко или много - равновесно положение - този път устойчиво. И понеже сме загубили скорост - няма и да отскочим от дъното (на което според мен вече сме).

            Така че ще трябва да се избутаме по нанагорнището... а положението на държавните служители ще става все по нерозово и все по-нестабилно.
            Дето се вика - Гъз глава затрива (ГГЗ) - ненаиграха се, халал да им е ...

            Коментар


            • #7
              От: " Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

              Абе всички сте прави, ама ще имаме магистрали.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                От: " Размисли и страсти "..за вътрешното потребление и още нещо..

                Дамм а по тях ще препускат в галоп бодро впрегнати цигански кончета с каручки и всуе материя дето се сещате в тях.
                BMW X6

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X