Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Законно ли е това ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Законно ли е това ?

    Вчера докато пазарувах в Била на касата ми дадоха този формуляр - заявление за някъква Била карта . Вчера въобще не му обърнах внимание но днес като разгледах открих доста смущаващи неща . Верига търгуваща с хранителни стоки иска толкова лични данни за една карта даваща някъкви точки/отстъпки ?? Имат ли право по закона за защита на личните данни да искат толкова много данни и не трябва ли да са сертифициран оператор на лични данни ?? Кой ми гарантира че от там цялата имформация няма да истече на някъде ?? И за чий са им в крайна сметка тези данни ??
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img766.jpg
Прегледи:2
Размер:108.9 КБ
ID:5926768
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Законно ли е това ?

    А кой те кара да го попълваш ? Прочети и малките букви !! Аз не можах такъв ми е компютъра.

    Коментар


    • #3
      От: Законно ли е това ?

      Те при всички положения са регистрирани като оператори на лични данни! Както и всяка фирма в България която наема работници!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Законно ли е това ?

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Те при всички положения са регистрирани като оператори на лични данни! Както и всяка фирма в България която наема работници!
        Всички които имат фирми, дори и фризьорката в квартала е оператор на лични данни. Презумцията е, че някога може да има работници, дори сега да няма.
        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Вчера докато пазарувах в Била на касата ми дадоха този формуляр - заявление за някъква Била карта . Вчера въобще не му обърнах внимание но днес като разгледах открих доста смущаващи неща . Верига търгуваща с хранителни стоки иска толкова лични данни за една карта даваща някъкви точки/отстъпки ?? Имат ли право по закона за защита на личните данни да искат толкова много данни и не трябва ли да са сертифициран оператор на лични данни ?? Кой ми гарантира че от там цялата имформация няма да истече на някъде ?? И за чий са им в крайна сметка тези данни ??
        [ATTACH=CONFIG]324097[/ATTACH]
        Тези данни които искат са за статистиката, получаване на брошури и други неща свързани с маркетинга, спокойно. Не си застрахован, че техен служител няма да злоупотреби с твоите данни, но варианта да се случи е около едно към пет милиона или колкото са там са клиентите с такива карти.
        Далаверата от картата, ако я ползваш като мен след 25 години може и да си купиш един тиган. Ако всеки ден оставяш по 20 до 30 лв. може и след три години да си го вземеш. Ти си прецени риска и вярвай на много по-рискови места си оставяш личните данни. Има случаи когато управители на едни магазини да вземат стоки на лизинг на случаен принцип. Така, че е по-вероятно е да получиш писмо, че не изплащаш телефон, от колкото да си купил пържола без да си я платил.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X