Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чернобил все още Опасен??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чернобил все още Опасен??

    Седя си аз тази сутрин и гледам новините по БТВ, пуснаха някакъв репортаж, че все още Чернобил, виждаш ли, бил опасен и излъчвал много радиация..Та това вярно ли е..Че си "жула" марули, краставици, всякакви плодове и зеленчуци.. Понеже даваха също и някакви радиоактивни облаци и бяха над България..?Възможно ли е да е активен след 25години от взривяването му?Нали уж имал някакъв циментов саркофаг...
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

  • #2
    Чернобил vs. Фукушима..

    Ето една интересна статийка за сравнение на двете най-големи ядрени трагедии..
    http://www.dnevnik.bg/analizi/2011/0..._vs_fukushima/
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Чернобил все още Опасен??

      Ами активен е. Или по скоро "букета" от радиоактивни елементи които са изхвърлени около него. На някои от тях периода на полуразпад е стотици а на други хиляди години така че радиоактовноста в района винаги ще е много по висока в сравнение с тази на други места.
      След 25 години радиоактиваноста около Чернобил със сигурност е по малка но все още е достатачна да навреди на здравето в по дългосрочен план.
      На скоро чух че имало проект за рекултивиране на част от заразените територии с цел върху тях да се отглеждат култури за производството на биодизел. Колко е вярно - не знам.

      Коментар


      • #4
        От: Чернобил все още Опасен??

        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
        На скоро чух че имало проект за рекултивиране на част от заразените територии с цел върху тях да се отглеждат култури за производството на биодизел.
        И така ще се появят първите автомобили с ядрено-дизелови двигатели

        Коментар


        • #5
          От: Чернобил все още Опасен??

          Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
          Седя си аз тази сутрин и гледам новините по БТВ, пуснаха някакъв репортаж, че все още Чернобил, виждаш ли, бил опасен и излъчвал много радиация..Та това вярно ли е..Че си "жула" марули, краставици, всякакви плодове и зеленчуци.. Понеже даваха също и някакви радиоактивни облаци и бяха над България..?Възможно ли е да е активен след 25години от взривяването му?Нали уж имал някакъв циментов саркофаг...
          Рупай си спокойно. Аз хрупах и като гръмна, а още съм жив.

          Коментар


          • #6
            От: Чернобил все още Опасен??

            До колкото знам, саркофагът му е в доста лошо състояние и обмисляха да слагат още един отгоре, който да се строи отстрани и да се плъзне като е готов, но това го знам от години, а незнам да са започнали работа, май беше много скъпо и нямаха пари...

            Коментар


            • #7
              От: Чернобил все още Опасен??

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              До колкото знам, саркофагът му е в доста лошо състояние и обмисляха да слагат още един отгоре, който да се строи отстрани и да се плъзне като е готов, но това го знам от години, а незнам да са започнали работа, май беше много скъпо и нямаха пари...
              Скоро чух по ТВ-то за въпросната подмяна на саркофагът, та споменаха цена от 200 и няколко (дано не ви лъжа) милиона (валутата също не запомних) за изграждането му.
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                От: Чернобил все още Опасен??

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                До колкото знам, саркофагът му е в доста лошо състояние и обмисляха да слагат още един отгоре, който да се строи отстрани и да се плъзне като е готов, но това го знам от години, а незнам да са започнали работа, май беше много скъпо и нямаха пари...
                Да, обмисля се да се построй, но дават, че чааак.....далечната 2014 година..

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Рупай си спокойно. Аз хрупах и като гръмна, а още съм жив.
                Аааа, аз си рупам...Ама е така от любопитство питах..Че тя уж и водичката от чешмата била вредна, туй, онуй, ама си я пия и нищо ми няма..
                Радиацията, около централата, надвишавала 100 пъти допустимите стойности, радиацията идвала направо от недрата на 4-ти реактор, макар той да бил под един куп бетонни стени..
                Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 21-04-11, 10:18.
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #9
                  От: Чернобил все още Опасен??

                  Опасен - безопасен... Това са много относителни понятия. Във всеки случай, това място още няколкостотин хиляди години ще бъде "по-различно".
                  А двеста милиона - и долари, и евро - не са много пари за такова съоръжение.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чернобил все още Опасен??

                    Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                    Скоро чух по ТВ-то за въпросната подмяна на саркофагът, та споменаха цена от 200 и няколко (дано не ви лъжа) милиона (валутата също не запомних) за изграждането му.
                    Новия саркофаг струва милиард и 200 милиона евра. В момента са събрани около 600 милиона. Имаше някакво събитие, което даваха по новините, та съобщиха тия факти.

                    Аз лично не си представям какво би могло да струва такива пари, ама нямам и представа какво искат да представлява.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чернобил все още Опасен??

                      Тука пък пише 1.6 милиарда? http://paper.standartnews.com/bg/art...article=364985

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чернобил все още Опасен??

                        Е, трябва да има и за крадене, все пак.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чернобил все още Опасен??

                          А-бе, какво са четири-питстотин хиляди евро между приятели!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чернобил все още Опасен??

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            А-бе, какво са четири-питстотин хиляди евро между приятели!
                            милиона!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чернобил все още Опасен??

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              милиона!
                              Е нищо де. Зависи от "приятелите".
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X