Обява

Свий
Няма добавени обяви.

101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

    Честно казано, не разбирам душевните трепети на застъпниците на тезата в заглавието. Аз навремето заминах, защото смятах че е правилно. След това се върнах, пак защото пак смятах че е правилно. Не съжалявам и за двете си решения. Но и двете ги взех без да редя сълзи и сополи по форумите. Ако някой смята че зад Калотина ще се реализира по-добре - прав му път, да отиде и да пробва. Моите лични наблюдения са, че хората, които наистина могат да се продадат за повече пари ТАМ (където и да е това) не се нуждаят от 101 причини, а само от 1. И нямат нужда от дълги увещания във виртуалното пространство - просто си вдигат дърмите,заминават и се реализират. Без да викат "Дръжте ме, че ей сега си стагям багажа и заминавам" с надеждата някой да им посочи поне една причина да останат. И форумът е пълен с такива участници.

    П.С. Половината ми рода и по права, и по съребрена линия живее зад граница. Сестра ми в Испания, тъщата в Брюксел, балдъзата в Дубай, половината рода на тъста - в Англия, имам братовчед и в Австралия. Единственото за което съжалявам, е че майка ми и баща ми виждат внучката си на живо 2 пъти годишно, иначе само по скайпа. Иначе - радвам че всички са живи, здрави и щастливи.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #62
      От: 101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

      Първоначално публикуван от NIKSD
      Яяя какви велики глупости! Закон против врьщането щял да си гласува. Родоотстьпници сме били... Що не вземеш да гласуваш закон да не ви правят на маймуни тия дето си ги избирате с кеф?
      Ааа и преди имигрантите, гласувай врьщането на софийското жителство- нали било срамно да тьрсиш по-добро място за живот.
      Симеоне, засрами се от белите си коси! Аз ако сьм родоотстьпник, ти си сляп наивник. Шь сь опрайм /га ма няма.../
      Всеки има право да каже мнението си.
      Не те познавам лично, колега, иначе много ценя постовете ти. Прояви уважение и ти към хората, които не познаваш.
      Симеон не е сляп и не е наивник. Дай боже всекиму да е с неговия акъл на неговите години. Че и на нашите...
      Просто е друго поколение. Има мнение и го казва. Нали за това е Форума?
      Някой път му завиждам. Имал е идеали, различни от хладилник, патлак и нова кола. И сигурно още има.

      Аз съм си избрал да остана. Опитвам се да правя, каквото ми е по силите, да е хубаво тук.
      На мен ми е добре. Спя спокойно, дишам, ходя и на всяка стъпка усещам корените си.
      Не коря тези, които са избрали да заминат. Тяхно право е.
      Нека само не се опитват да ми намекват, че съм малоумен, щом така съм решил.
      Цялата тема е за коша, само ще се изпокараме за глупости.
      Всеки решава и е прав за себе си.
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • #63
        От: 101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

        Всички сте прави, но точно Симеон, с неговите разбирания, с неговия опит не би трябвало да използва термина "родоотстъпник". Не вярвам да го мисли, но инерцията подвежда.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #64
          От: 101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

          Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
          Някой път му завиждам. Имал е идеали, различни от хладилник, патлак и нова кола. И сигурно още има.
          Хм, значи всички които са заминали са продали г*за за хладилник, патлак и нова кола (не независимо в тази последователност) ?

          Аз заминах за да получа по-добро образование, сестра ми замина за да живее със съпруга си (в България мога да им подсигуря по-приличен живот, от този който живеят в момента, поне за момента), балдъзата замина за да се реализира професионално. Нека да не приравняваме емиграцията до масълцето върху филията хляб, моля.

          П.С. Баба ми го каза много добре, когато я интервюираха от ТВ-то - по мое време беше драма да се ожениш в съседното село. Дъщеря ми се ожени в друг град. Внучката ми се ожени в друга държава. Глобализация, кво да я правиш.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #65
            От: 101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

            Гадеф, ад нямам никакво уважение кьм хора наричащи ме родоотстьпник. Разлика между обида и мнение е голяма.
            Идеали за хладилник и кола... Я чети едно мнение.
            На мнение сьм, че ако бият колегата пред униформени полицаи /за това се махнах аз/ и той остане е ... На мнение сьм, че ако му умира детето от рак и той го остави в Родината /тука а брат ми/, той е ... На ммнение сьм, че ако погребе жена си защото говорела против властта /баба ми/, той е...
            /многоточието да не се заменя с "патриот"/
            Искренно пожелавам на колегата да му се случат тези неща! После ще видим кой какьв бил! А данооо
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #66
              От: 101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

              Цялата тема е за коша, само ще се изпокараме за глупости.
              Не ни ли стига, че ежедневно и ежечасно ни се случват какви ли не гадории, че и в отделна тема трябва да ги описваме !
              Срамота !
              Тази земя, по която тъпча сега,
              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
              тази земя – не е моя земя,
              тази земя, простете, е чужда.

              Коментар


              • #67
                От: 101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

                Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                Не ни ли стига, че ежедневно и ежечасно ни се случват какви ли не гадории, че и в отделна тема трябва да ги описваме !
                Срамота !
                Какви гадории? Говорим си тука. Обсьждаме... Аз вече чакам един сьфорумец да се похвали как вьпреки случилото се не е станал родоотстьпник като нас /айде беее, Господ верно забавял, егати графика. Или пьк има опашка...?/
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #68
                  От: 101 ОТРИЦАТЕЛНИ ПРИЧИНИ ДА НАПУСНЕМ РОДИНАТА

                  Достатъчно.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X