Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Та защо искате други да решат проблемите вместо да му "БРЪКНЕШ В МОЗЪКА" при разминаване ....май се притесняваш да не слезне някой да си "говорите" ....
    Колега, ти на колко си? На 5? Толкова ти е сбъркано мисленето, че няма накъде. Какво ще постигнеш с "бъркането в мозъка"? Най-много някоя беля да стане при двама заслепени водачи. И си голяма "битка", бе!!!

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Защо приравнявате коректните колеги с китайски ксенони с тези "некоректни" с нормални ксенони ?
    Ако фарът не е пригоден за "ксенон" си е вадене на очи независимо дали е китайски или нормален... Да си виждал кола с оригинално монтирани ксенонови светлини и без лупи? На оребрен рефлектор, чиято роля е да осигури равномерен светлинен сноп да праснеш едни такива ксенончета си е живо престъпление...
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #17
      От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
      Колега, ти на колко си? На 5? Толкова ти е сбъркано мисленето, че няма накъде. Какво ще постигнеш с "бъркането в мозъка"? Най-много някоя беля да стане при двама заслепени водачи. И си голяма "битка", бе!!!


      Ако фарът не е пригоден за "ксенон" си е вадене на очи независимо дали е китайски или нормален... Да си виждал кола с оригинално монтирани ксенонови светлини и без лупи? На оребрен рефлектор, чиято роля е да осигури равномерен светлинен сноп да праснеш едни такива ксенончета си е живо престъпление...
      Колега - на 45 години съм. И не съм битка, а здраво мислещ човек.
      Виждал съм ксенони доста повече от теб и съм монтирал доста ....синът ми с това се занимава.
      Има всички модели с година и нагоре гаранция.
      Монтирани правилно ( и тези от 60 лева и тези от 200 лева) са едни прекрасни светлини. Несравними с обикновените крушки.
      Колкото и да ти е странно, до сега когато ме заслепят и им премигна си сменят светлините .
      Опитвам се да разбера такива като вас - карате нощно време. Заслепяват ви - покажете им , че ви заслепяват.
      Ако не знаете КАК - прочетете правилника. Там пише.
      Ако не знаете КАК да се предпазвате от заслепяване - къде и при кой сте карали курсовете ? Явно нещо сте пропуснали от обучението си и искате да наваксате, като накажете други .
      Не е редно , нито правилно да вините други за ваши проблеми - ПРЕДИ да сте опитали да го решите сами.
      Карам всеки ден и вечер - явно съм в друго измерение, защото виждам безброй ксенони които не ме заслепяват , както и много други (обикновени) които ме заслепяват до моето примигване.
      Това което искам да кажа си има една дума ( не е битка - това вие го искате).
      Аз проповядвам ТОЛЕРАНТНОСТ ! И като виновни и като потърпевши на пътя .
      Жалко, че ми вменявате други мисли.....
      Приятен спор .....с други колеги !

      Коментар


      • #18
        От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        ...Виждал съм ксенони доста повече от теб и съм монтирал доста ....синът ми с това се занимава.
        Има всички модели с година и нагоре гаранция...
        Ясно, къде било заровено кучето... Ще развалим бизнеса на детето.
        Ставаше дума, че и да му бръкнеш в мозъка при калпав монтаж и калпави фарове другият няма как да спре да те "заслепява".
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #19
          От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

          Той колегата си го е казал, че няма нищо против ксеноните(дори и китайски), а против нерегулираните заслепяващи светлини тип "таксиджийска гордост"- и е абсолютно прав. И не виждам какво ми помага това и аз да му "БРЪКНА В МОЗЪКА" като пак си оставам заслепен. Нека си слагат хората ксенони, нека виждат по-добре така ще е и по-безопасно, но когато заслепяват вече хич не добре и безопасно. Всеки може да си сложи мощни крушки, нерегулирани фарове и допълнителни светлини и със сигурност ще виждам пътя по-добре и в по-малко дупки ще блъскам, ама това според мен не е основание да заслепяваш другите.
          Аз подкрепям колегата за реален контрол за тези работи и ако трябва хайки и първо предупреждение.

          bgbul- А как с примигване ще се "предпазиш" от фаровете срещу теб, които са нерегулирани и винаги си блестят?
          Последно редактирано от g06ko; 02-04-11, 18:33.

          Коментар


          • #20
            От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

            Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
            Ясно, къде било заровено кучето... Ще развалим бизнеса на детето.
            Ставаше дума, че и да му бръкнеш в мозъка при калпав монтаж и калпави фарове другият няма как да спре да те "заслепява".
            И такааа - ще ти отговоря в твой стил.:
            Ако беше малко умен - щеше да провериш и да видиш , че за толкова време (години) аз не съм рекламирал НИЩО свързано с ксенони. Просто помагам на своето дете с каквото мога. Ако не той - някой друг (като теб) ще продава ксенони.
            Но това го знае и разбира само опитен и умен човек.
            Щом от всичко което написах -ТИ видя само това - жалко.
            Трябва доста да почетеш, да поучиш и да поумнееш. Тогава ще разбереш, че тук в този форум хората си казват мнението БЕЗ умисъл за бизнес.
            Ако има идея за бизнес - тя се споделя директно и право в очите. Не с намеци или писане в разни теми.
            И така - дано вече се замислиш преди да "плюеш" срещу някой .
            И щом така ти харесва - и аз съм за хайки на Полицията - да хващат тези без книжки, тези като вас - говорещи по телефон ( също толкова опасни) , тези дето карат на "по бира" и тези дето карат над разрешената скорост, тези дето постоянно са стъпили на клаксона в града , тези дето отнемат предимство на пешеходците... и други такива.
            Ти и автора на темата - по коя точка сте в кюпа ?
            Май по всичките, а ?
            ДА на хайките !
            ДА на ксеноните!
            ДА на разумните и толерантни колеги шофьори !
            ДА на умните и интелигентни съфорумци !
            (ти не си в тези групи ) - сега вече можеш да ме плюеш колкото искаш.
            Поне ще знам защо - защото ти казах истината в очите и тя не ти харесва.
            Жалко !
            С усмивка - дано се замислиш?

            Първоначално публикуван от g06ko Преглед на мнение
            Той колегата си го е казал, че няма нищо против ксеноните(дори и китайски), а против нерегулираните заслепяващи светлини тип "таксиджийска гордост"- и е абсолютно прав. И не виждам какво ми помага това и аз да му "БРЪКНА В МОЗЪКА" като пак си оставам заслепен. Нека си слагат хората ксенони, нека виждат по-добре така ще е и по-безопасно, но когато заслепяват вече хич не добре и безопасно. Всеки може да си сложи мощни крушки, нерегулирани фарове и допълнителни светлини и със сигурност ще виждам пътя по-добре и в по-малко дупки ще блъскам, ама това според мен не е основание да заслепяваш другите.
            Аз подкрепям колегата за реален контрол за тези работи и ако трябва хайки и първо предупреждение.

            bgbul- А как с примигване ще се "предпазиш" от фаровете срещу теб, които са нерегулирани и винаги си блестят?
            Всеки може да се замисли, да се улиса в разговор с приятел или да е уморен от пътя - тогава се допускат грешки със заслепяване. Когато му присветнеш - дори го "събуждаш" и той се поправя. Това го пише в правилника (когато аз взимах книжка).
            Когато е отпред - присветване (светкавица) , когато те заслепява отзад - аварийни . Така се сигнализира за проблема.
            Когато му присветнат 10 човека и ТОЙ ( тъпия колега) се изнервя и се замисля за регулиране.
            Повярвай - изнервящо е да ти присветва всеки - нали се сещаш и какво ти нарежда в това време .....
            Последно редактирано от bgbul; 02-04-11, 19:28.

            Коментар


            • #21
              От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

              Моля, личните отношения си ги изяснявайте със съобщения!

              Коментар


              • #22
                От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                Защо се хващаш за първото, което съм подхвърлил, че и съм сложил емотиконче, което намигва? Май някой друг е видял само едно, м? Защо не отговориш на въпросът, който ти зададохме аз и колегата g06ko?
                Направи ми впечатление и в една друга тема - щом няма какво да кажеш по същество започваш с писането "по принцип"...
                Сега, аз и авторът на темата станахме виновни в нещо, но в какво..?

                Крайно време е да се спре с циганските изпълнения по автомобилите. Да сложиш ксенон на 20 годишна таратайка, чиито рефлектори са направени да разсейват светлината си е престъпление. Някой да не е съгласен?
                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                Коментар


                • #23
                  От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение

                  Ако фарът не е пригоден за "ксенон" :
                  Няма такъв фар !
                  Има глупави колеги, които не знаят какво да купуват и как да монтират ксенони.
                  И точно такива като теб (дето мислят, че има такива фарове) си взимат грешните ксенони.
                  Ако искаш да натрупаш информация (да поумнееш) - потърси във форума - сигурно са описани различните модели и видове фарове и ксенони.
                  Ако искаш - пусни нова тема и всичко ще ти обяснят колегите.
                  В този форум трябва само да имаш желание да учиш. Колегите са добронамерени и обясняват всичко без да искат нещо в замяна.
                  Единствената надежда е и ТИ някой ден да обясняваш на по-младите без създаване на конфликти.
                  Но това е трудно да го разбереш....поне казано от мен. Ти вече си убеден колко съм ЗЪЛ, лош и "битка"....


                  Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                  Защо се хващаш за първото, което съм подхвърлил, че и съм сложил емотиконче, което намигва? Май някой друг е видял само едно, м? Защо не отговориш на въпросът, който ти зададохме аз и колегата g06ko?
                  Направи ми впечатление и в една друга тема - щом няма какво да кажеш по същество започваш с писането "по принцип"...
                  Сега, аз и авторът на темата станахме виновни в нещо, но в какво..?

                  Крайно време е да се спре с циганските изпълнения по автомобилите. Да сложиш ксенон на 20 годишна таратайка, чиито рефлектори са направени да разсейват светлината си е престъпление. Някой да не е съгласен?
                  Най-искрени извинения !
                  Не знаех, че сте толкова докачливи.
                  Извинявайте !
                  (очаквах ти да се извиниш, но щом не можеш - аз мога )
                  Успех !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                    Аз лично имам по-добра видимост с допълнителните фарове на джипа, но не карам с тях заради другите участници в движението.
                    Като отиде едно момченце със спортно голфче "ге те и", с тунингован двигател тип изтребител с умопомрачаващия обем от 1.3 л. и каже абе дай ми едно ксенонче обикновенно с една светлина. Съм сигурен че сина на бгбул както и всички негови колеги ксенонаджии му отказват с аргумента: "Така не е правилно, това на този фар не може да се монтира".


                    П.П.

                    бгбул ПРЕЗИДЕНТ!!!

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Та защо искате други да решат проблемите вместо да му "БРЪКНЕШ В МОЗЪКА" при разминаване ....май се притесняваш да не слезне някой да си "говорите" ....
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                      По кротко колеги ! Защо не проверите поставянето на ксенони не е ли изменяне конструкцията на МПС . Защо например в Гемания не можеш да имаш ксенони без чистачки на фаровете ? Аз съм за ксеноните но поставени и регулирани правилно тогава ти си виждаш добре и не пречиш на останалите . А по въпроса за хайките на този етап ефект няма да има най много да изгорят най невинните ползватели . А и да попитам колко ползват БИ- ксенони или вече са много скъпи ? Темата е интересна и ще я следя сега е момента да ме заядете като бивш полицай . Не съм обидчив !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                        Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                        Аз лично имам по-добра видимост с допълнителните фарове на джипа, но не карам с тях заради другите участници в движението.
                        Като отиде едно момченце със спортно голфче "ге те и", с тунингован двигател тип изтребител с умопомрачаващия обем от 1.3 л. и каже абе дай ми едно ксенонче обикновенно с една светлина. Съм сигурен че сина на бгбул както и всички негови колеги ксенонаджии му отказват с аргумента: "Така не е правилно, това на този фар не може да се монтира".


                        П.П.

                        бгбул ПРЕЗИДЕНТ!!!
                        Да си жив и здрав !
                        Леки и безаварийни километри !
                        Дано не пускаш тема "тези ме глобиха и т.н. ..... (хайка която друг е пожелал )
                        Успех !
                        Ако искаш подкрепа за хайка - подкрепям те. Аз съм с регулирани фарове и ксенони (би) и на колата и на Нивата. Не ме вълнува такава хайка....
                        (може да не знаеш - за да се извиниш се иска сила и достойнство)
                        Аз се извиних .......заради колегите !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                          Като бивш полицай трябва да си съгласен, че кола с една светлина било тя къса или дълга и липса на другата, без значение дали е с ксенон или халоген - си е за спиране от движение.
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                            Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                            Като бивш полицай трябва да си съгласен, че кола с една светлина било тя къса или дълга и липса на другата, без значение дали е с ксенон или халоген - си е за спиране от движение.
                            Да ако няма резервни крушки и не може да си ги смени сам иначе акта отпада !!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                              Предната ми джипка беше с биксенон и никога не са ми пресветвали,но доста си играх с реглажа на фаровете.Трябва да имате в предвид,че в някой европейски държави е разрешен ксенон само на автомобили с миещо устройство и автоматично регулиране на фаровете.Това е единственното ограничение за монтаж на ксенони.А глобите са солени.
                              0888 364 731

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кога КАТ ще направят хайка за КСЕНОНките.

                                Аз пък в моя опит от карането нощем, мога да кажа, че в 95% от случаите колите с гадната непоносима светлина на ксенон ме заслепяват. Обикновено присветването не помага. Колегата bgbul сигурно кара фадрома, та никога не го заслепяват... Чак сега разбирам, че имало коли само с едни светлини - "полукъси-полудълги"...?! Останалите 5% - като се разминавам със скъпи коли с ксенон, мерцедеси, разни други, грам не те заслепяват.
                                Другите са тия дето единия им фардълъг, единия къс... И обикновено този откъм теб се пада дългия, за да ти е още по-гадно.
                                Аз като видя, че няма оправия, бия дълги и се взирам яко напред щото един път се умира, ако не дадеш на дълги не виждаш нищо.
                                Без блокажи си за никъде. :D
                                Без лебедка, хептен...

                                0887 731062 - Цецо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X