Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой и защо унищожава родните производители?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой и защо унищожава родните производители?

    За съжаление ни чака месомелачката...

    Така е колеги, който е тръгнал да живее без началник, ще мине през нея! Прошка няма и никой на никой не може да помогне!

    Ще се видим "променени", като излезнем от нея... Затова пуснах темата за "реформите", защото това е другото име не месомелачката!

    Коментар


    • #17
      От: Кой и защо унищожава родните производители?

      Много важно е да ли губиш и какво

      Ако си имаш ядене и пиенегледаш и цъкаш с език

      То и за това трябва акъл

      А родните Бог да им помага
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #18
        От: Кой и защо унищожава родните производители?

        Директен отговор на въпроса ти е влизането ни в ЕС.., ето това доведе до затриването на бг производителите.
        Причините са много, и все подплатени с критерии, директиви , комисии и прочие непосилни институционални и финансови пречки за крехките и едва проходили производители.

        Всеки кмет е на колене пред офертите за откриване на поредният маркет магазин.Веригите убиват частните семейни бакалии, железарии..
        Това само по себе си генерира безработица и насърчава ниското заплащане на труда...

        Къде да продава своята стока производителя!!!Ами смислено е да си в най посещаваните обекти...във веригите, защото масата от хората дават там заплатите си..
        Онези знаят това и изнудват..Дилемата е сложна...да се хванеш на хорото без да знаеш стъпките....или да се насочиш към дребните обекти, които ежемесечно намаляват..

        Институциите по градове немогат да вземат рушвет от новооткритите хипермаркети...лошо.Заплатите ниски, няма индексации..., а проверки и места за контрол все по малко, по малоброини търговски обекти в общините, едвам кретащи...Та на този фон местните производители са златни кокошки...Щом ги има, значи имат!!
        Пък и на техен гръб доста дейност се отчита за пред началството в министерствата...

        Смисъл в производството има само ако е за експорт.БГ вече е тотално беден и ограничен пазар, контролиран и монополизиран до такава степен, че е безмислено да разчиташ на него.Това са ми наблюденията и изводите от преди две години!!
        Преди 15 години имаше над 3000 магазини за хранителни стоки в картотеката ми за дистрибуция в две - трети от територията на страната..
        Само в пернишки окръг имаше над 150 обекта!!Тогава тези обекти бяха живи, плащаха си, когато им доставяхме стока..
        Тогава имаше смисъл от дистрибуция дори и на чужда стока, камо ли на своя....

        В края на 2009 година с огромни усилия едвам успях да вкарам в магазините около 900 стелажа!!!Като си плащах в стока бонус едно зареждана за 50лв!
        Ефекта беше нулев, а след шест месеца една трета от тези магазини фалираха...Това беше преди инвазията на Лидъл!!
        Усетих безсмислието на упорството и приключих.Загубите ми бяха поносими, в сравнение с колегата, дето се захвана на хорото..Общуваме си и разбирам, че това е най-правилното нещо което успях да направя....да спра на време, преди да съм тотално разорен..

        Колеги, не се заблуждавайте, че със собствена дистрибуция ще оцелеете!!!
        Горивата са скъпи.., данъци застраховки, амортизации.., заплати, кражби..брак
        ...ако сте луди да сте се натоварили с нови лизингови бараки....сложете и лизингите в разхода..

        Проучете реалната бройка на живите обект на пазара по региони!!!Помислете за персонала....откъде да вземете качествени хора, които да продават, а не само да се возят..
        Мислете колко от клиентите Ви немогат без вашата стока..., и биха ли Ви платили за нея!!!

        ...........................................................................................
        Колеги, западняците имат ЗАТВОРЕН ЦИКЪЛ!!!
        Те имат търговските обекти във всеки квартал..., имат логистика...от и до централен склад..., имат свои заводи, които работят само за тях!!!!
        Следователно те могат без нас като ппоизводители!!!
        ...напротив - даже по - добре е без никаква конкуренция.....така нямаш избор , като клиента все пълни тяхната касичка....

        Ето това беше ОСНОВНАТА причина да сме в ЕС!!!Така нямат проблеми с митници и логистика. пяк и цялото ЕВРО лоби ги лансира, а за местните политици...остава гордостта от общата снимка при откриването...и некоя командировчица, гарантирано работно место на дечицата на политиците...и бетониране на позициите в институциите...
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • #19
          От: Кой и защо унищожава родните производители?

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Ако си имаш ядене и пиене...
          ...няма да умреш от глад. Ама, не всичко опира до това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Кой и защо унищожава родните производители?

            Българският производител и неговото състояние никога не са били във фокуса на вниманието на нито едно правителство досега. Споделям мнението на musovir за нокаута който нанесоха големите търговски международни вериги. О.К. да живее конкуренцията, но те започват да доминират в отношенията си с родните доставчици - производители на мляко, хляб,месо и т.н като реално те диктуват условията при които наши производители реализират продукцията си. Какъв е изхода? Според мен държавата - тя има силата да подобри параметрите на бизнес средата, да подобри правилата за усвояване на парите от еврофондовете, да редуцира невероятното изобилие от паразитни администрации които не само че нямат никакъв капацитет, но и не поемат никаква отговорност, данъчното и социалното облагане да са прогнозируеми, да намали нивото на корупция която сега извива ръце и подтиска всяка инициатива.....май пиша нова Утопия

            P.S Не се заблуждавайте - 95% от кюфтетата идват право от хлебозавода
            Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
            Желязото се кове докато ...се закове...

            Коментар


            • #21
              От: Кой и защо унищожава родните производители?

              Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
              Директен отговор на въпроса ти е влизането ни в ЕС.., ето това доведе до затриването на бг производителите.
              Да, ама не...
              ЕС ни е предоставило доста налични средства по ОП конкурентоспособност, по САПАРД и по ПРСС. Проблема, че не използваме тези пари по предназначение си е чисто наш. Даже ЕС ни се чуди на акъла вече колко години...

              Така, че с тезата че българските правителства убиват българското производство съм повече от съгласен. Но това е от алчност и некадърност. Нито веригите ни са виновни, нито ЕС - самите ние такива политици си избираме...

              ПП. Сега очаквам вълна от мнения, че всички са еднакви и че няма да се гласува защото няма реална алтернатива...
              Ми протестирайте бе, да го е....
              Сдружавайте се и протестирайте!
              Или може би част от проблема на българските производители, е че не могат да си дефинират и отстояват колективния интерес - лошо ако е така (а аз съм сигурен, че е така) , защото това е единствения механизъм за защита навсякъде по света, през всички времена, всички епохи и всички власти.

              Иначе казано - чака ни месомелачката, щото твърде бавно откриваме топлата вода...

              ПП2. Скорошен случай за един наш производител на козметика, който си дал продуктите за изследване в наша лаборатория и като получава резултата звъни недоволен. "Как може да ме давате такъв резултат (негативен) - аз нали си плащам?" Отговарят му "Вие плащате да изследваме, ние Ви даваме резултата". "Сега разбрах защо Вашите цени са най-ниските, дръжте си резултатите, не ми трябват и няма да плащам за тях, има и други лаборатории".
              Случая е реален и съвсем не е изключение...даже бих казал, че е масов.
              Каквото човек си направи сам, никой друг не може да му го направи...

              Което съвсем не значи, че съм против българското производство - даже напротив, но мое лично убеждение е, че нещата трябва да се правят както трябва, независимо къде.
              Последно редактирано от vlageo; 30-03-11, 00:16.

              Коментар


              • #22
                От: Кой и защо унищожава родните производители?

                Всъщност, за какво ни е българско производство, след като от внос или по-точно от контрабандния внос на едро се прехранват много повече хора, пък и по-добре ...?!?
                Пък и не е за всеки тази "работа", само за "наши" хора с благоволение свише...

                Коментар


                • #23
                  От: Кой и защо унищожава родните производители?

                  От ниската цена печели продавачът,а от високото качество купувачът.
                  Ние българите сме си виновни за състоянието и пложението в което сме. Продажни политици,шибан народ-отлична комбинация.
                  Ако Левски и Ботев ни видят сега -ще се обърнат в гроба. Неслучайно в казана няма дявол да ни пази.
                  Премиерът-народен любимец си го е казал-"некачествен матриял". Качественият отдавна е по света.
                  От лоша семка хубаво дърво не става.
                  В съзнателния си живот съм бил и работил що ли не.И съдружници са ме обирали и работодатели са ме прецаквали и големи български производители, на когото съм разработвал пазар, са ме прее..вали.
                  Такова неуважение към човека отсреща и към частната собственост няма никъде по света.
                  Даже циганите не крадат в махалата.
                  Човек за човека е враг в България и всеки гледа да те смачка тотално.
                  Последно редактирано от Георги Крумов; 30-03-11, 09:15.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой и защо унищожава родните производители?

                    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                    Да, ама не...
                    ЕС ни е предоставило доста налични средства по ОП конкурентоспособност, по САПАРД и по ПРСС. Проблема, че не използваме тези пари по предназначение си е чисто наш. Даже ЕС ни се чуди на акъла вече колко години...

                    Така, че с тезата че българските правителства убиват българското производство съм повече от съгласен. Но това е от алчност и некадърност. Нито веригите ни са виновни, нито ЕС - самите ние такива политици си избираме...
                    Колега, категорично си убъркал насоката..и не виждаш реалността.
                    Това, че на теория някой някъде Ви обяснява , че го е грижа за вас...ама съвсем не означава че му пука и грам напрактика.
                    Тези програми са нещо като витрината пред която Гаврош стои и мечтае...обикновенно остава само с мечтите си, защото няма напрактика достъп до тях...

                    Онези чичковци са много по напред в манипулирането и знаят как да обещават, щото това е безплатно....като гледането и надеждата на Гаврошковците..
                    ...та средствата отпуснати от тях отиват само и единствено в поставени лица наложени и посочени от едни местни пионки..по министерствата и комисиите.
                    Тези последните са поставени на местата си след щателно одобрение от онези в ЕС!!!
                    Нали не си мислиш, че средствата които уж са за нас.., някък си все неможем да усвоим..., че точно ние дето сме факири в усвояването !! Да -ама не!..има витрина, или бариера...и пропускателна менбрана...нещо като капкомер..

                    Извинения от рода на неподготвени проекти и пр. алабалистики са доста удобни за редицата от Гаврошковци, надащи се на грижите европейски..

                    Сега, да ти кажа истната от другата страна...от страната на Гаврошовците производители с марка БГ.Ти си силен в теорията, но практически не си.
                    Челният сблъсък с институциите тук, се направлява от онези там!!!Критериите ги задават уж с грижа за хората...., верно е.., ама за техното население, за техните работни места и икономика, не за тези тука..Да ме прощаваш, ама аз на обещания съм се наслушал...., но единственото което съм видял е коренно различно от обещанието...

                    Какво имаме на практика......
                    Инвестиции от ЕС.....само и единствено в разкриване и навлизане на вериги хипермаркети с акцент в бързооборотните стоки..Защо се целят там!!!
                    Защо искат те да прибират кешовият ресурс от крайните клиенти!!!Кой им отваря широко вратите, без грам да се замисля утре какво ще работят.., и с какво ще се заномават стотиците хиляди разорени и банкрутирали граждани и фирми...Кой ще плаща данъци!!.., когато абсолютно целево се върви към разчистване на пазара от дребни и средни фирми...
                    Или неразбираш взаимната зависимост между смисъла от симбиозата между производителите в БГ и БГмагазините!!Когато едните са едвам прохождащи..., какво направиха....ами практически унищожиха дребните и средни обекти...Няма смисъл , за кого да се произвежда, защото точките на продажби намаляват тотално и ще намаляват до окончателното им отмиране.
                    Та кой го устройва това!!! БГ държавниците са малоумни и не осъзнават самоубиството си..., ама не ми се връзва нещо, как ще връзват бюджета, как ще тушират безработицата и социалното недоволство...
                    Ти невиждаш ли тоталната обреченост и безсмислие на съществуването на дребните и средни фирми, търгуващи и произвеждащи нащо си....Капана е сложен и жив от там неможе да излезнеш!!!Мачкат те в началото институциите с Евро норми, после ритмично те контролират и репресират, банките те дебнат за кредитите...и ако оживееш да стгнеш до пазара със свой продук....там те чака БЕЗИЗХОДИЦА!!!Парите са засмукани....и единственото което ти остава е постоянно колабиращият и свиващ се НЕПЛАТЕЖОСПОСОБЕН пазар....на вересията, бартера...обещанията и надеждите..

                    Това е колега практическата истина, а дали си съгласен с нея няма значение...то тя си остава такава, зловеща и обречено безнадеждна
                    ...а всичко това е режисирано и планирано не от кухи бг путати и министри, щото те са гъсогледи и малограмотни, абе капацитетът им е до рушвет и изнудване...не до стратегическо пазарно планиране...
                    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой и защо унищожава родните производители?

                      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                      ...
                      Като не може за вътрешния, се работи за външния пазар. Имам поне 3-4 фирми, с които имам досег, дето отдавна са се ориентирали към това. И си работят. Въпроса е да произвеждаш нещо, което ония да не могат, или като цена, или като качество, или и двете.

                      И на това в момента ще му мине времето, в момента в който производителите ни се научат да си защитават интересите групово, а не всеки да се спасява поединично, надявайки се другите да потънат повече. А това е очевиден проблем, при това от много години. Дори в ширпотребските неща все повече фирми разчитат на собствена магазинна мрежа. Визирам например няколко от хлебопроизводителите.

                      Както и за други неща, големите вериги правят това, което им позволява пазара да правят. Ама в тях е само половината проблем, че и по-малко. Другото си е само от нас, и не ни е виновен нито ЕС, нито Китай, нито презрените американци. При това все по-голям процент хора, поне от мойто обкръжение, узряха да започнат да търсят и български стоки, вместо лъскавите западни или евтините китайски, защото разбраха че лъскавината и цената не е всичко, ами е важно съдържанието. Това на запад е култура от години, или поне с такова впечатление съм останал. В много от презрените ЕС държави, местния средностатистически гражданин като влезе в магазина търси първо родното, и чак после се оглежда за друго. Тук бяхме свикнали точно обратното, и още го караме по инерция.

                      Та, истината според мен е някъде по средата, както винаги. За да се буташ с големите риби на свободния пазар (което по дефиниция си е основната цел на ЕС), трябва да се научиш къде ти е мястото и бидейки там, какво и как си в състояние да направиш.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой и защо унищожава родните производители?

                        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                        Сега, да ти кажа истната от другата страна...от страната на Гаврошовците производители с марка БГ. Ти си силен в теорията, но практически не си.
                        Не знам в какво си мислиш, че съм силен, ама знам, че аз съм тук, а ти си си дигнал чукалата...

                        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                        Ти невиждаш ли тоталната обреченост и безсмислие на съществуването на дребните и средни фирми, търгуващи и произвеждащи нащо си....
                        Не, не я виждам, и смятам, че това са фирмите, които ще оцелеят - въпроса е да не се напъват да са нещо, което не могат да си позволят да са, както и да не стават по-големи отколкото пазара им позволява.
                        Като е малка фирма без ресурс - защо се бута в търговските вериги? Тя просто не е за там.
                        Ма нямало квартални магазинчета вече - ми не е така - просто вече не са на всеки ъгъл по 2 минимаркета в задния вход на някой блок.

                        И не си прав, че еврофондовете са само залъгалка за да ни првеземат. Не е така, защото на други места работят тия фондове. Парите се усвояват. Нашия проблем е, че правителството наистина не защитава интереса на българската индустрия.
                        И съм твърдо убеден, че това е така, защото индустрията е разделена и ангажирана с братоубийствена вражда.

                        Има една стара приказка за Хан Кубрат и снопа пръчки. Даже и на Народното Събрание пише "Съединението Прави Силата".
                        Истинския проблем ни е, че сме го забравили това, или по-скоро никога не сме го вярвали истински.
                        Затова и всеки гледа да се спасява поединично - било то тук, било то в чужбина...

                        А това доказано не работи в полза на българското производство.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой и защо унищожава родните производители?

                          Като започна мирния преход се създадоха едни синдикати, после последваха различни индустриални сдружения. Идеята беше много хитра, създадоха се такива които да обслужват интересите на власт имащите, защото ако не ги бяха създали те. Рано или късно хората щяха да ги създадат, но тогава управляващите щеше да им се наложи да се съобразяват. Затова те овреме си постлаха чергата. Ние като си имаме асоциация, която защитава правата ни, поставиха въпроси за дъмпинги, за нелоялна въутрешна конкуренция и какво... кучетата си лаят кервана си върви. Контрол няма, рушвети валят. Налага се да се спасяваме по единично. Значи който трябва си е постигнал целта. Е хубаво имаме пазар в Норвегия, Франция, Испания. Произвеждаме качествени стоки, потребителите ги ценят, даже във форума е познат един от нашите продукти. Но в момента целия ни бранш е подложен на сериозен натиск - финансов - както описах в първия пост, вдигат ни цените и ставаме неконкурентно способни. Идеята ми не беше да бистрим политиката кой как ни клати, това сме го бистрили вече. Интересно ми е как е в другите браншове, има ли такъв натиск и при тях. Защото ако е повсеместен, разбирай ставаме бананова република, после Сомалия... малко време ще ни остане.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой и защо унищожава родните производители?

                            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                            Но в момента целия ни бранш е подложен на сериозен натиск - финансов - както описах в първия пост, вдигат ни цените и ставаме неконкурентно способни. Идеята ми не беше да бистрим политиката кой как ни клати, това сме го бистрили вече. Интересно ми е как е в другите браншове, има ли такъв натиск и при тях.
                            Финансовия натиск е за всички в момента. Това комбинирано със съвсем некадърно управление (или направо липса на управление) на сегашното правителство, според мен е причината този натиск да продължава.
                            Няма да станем Сомалия - имаме достатъчно дадености, за които има хора, които проявяват интерес. Въпрос е само на цена и перспектива. Иначе казано - бизнес план...
                            Светът няма да свърши ако не всички български граждани са собственици на икономиката ни.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой и защо унищожава родните производители?

                              Конкретно, някой тук не прави ли опаковки? Не могат ли да се внесат от извън ЕС? Не може ли да се внесе материал, и тук да се произвежат?

                              За цените на суровините - само за вас ли са по-скъпи, или изобщо?

                              Със сигурност сте мислили по тия варианти, ама са ми любопитни тия подробности. Генерално, някой отвън ли върти номерата, или са си нашите родни търгаши?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой и защо унищожава родните производители?

                                Аз знам за един пловдивски производител на опаковки - пластмасови обаче. Предполагам, че пластмасите са му от внос, я Гърция, я Румъния, а там инфлацията е нагоре, данъците също, лихвите и те - нормално е цените да растат.
                                Стъклените са от внос - предимно от Китай, а там цените се вдигнаха с доста...
                                Въпросния пич ми изглеждаше свестен човек - не бих го определил като търгаш.
                                Ако са му паднали обемите, нормално е цените му да нараснат - тия машини си имат някакви фиксирани разходи все пак...

                                Всички, които работят с вносни суровини страдат. В някои браншове в момента цените растат с %ти всяка седмица...
                                Последно редактирано от vlageo; 30-03-11, 10:56.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X