Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

    Покрай търговията със електрически инвалидни колички се запознах с доста инвалиди от тях някой бяха наистина предали се индивиди, но има и такива които им се живее два пъти повече от нас и го правят.



    Много отрезвяващо, след като го изгледах ми изчезнаха всички проблеми . Всъщност никога не съм ги имал.

    Колко време ще трябва да мине, обществото в БГ да приеме инвалидите съответно и те да се чувстват като тези от клипа

    Последно редактирано от Явор-Vromos.com; 24-02-11, 08:04. Причина: допълнение

  • #2
    От: Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение

    Колко време ще трябва да мине, обществото в БГ да приеме инвалидите съответно и те да се чувстват като тези от клипа
    500-600 г. минимум. От известно време се движа с метрото и забелязвам, че е нормално бременните да седят прави,
    слепите с кучетата водачи да ги гледат с презрение и погнуса.

    Коментар


    • #3
      От: Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

      Много хубаво би било да свикнем по-често да поставяме проблемите си в правилната перспектива, не само преди да се оплачем на глас, ами и преди вътрешно да започнем да се тюхкаме и да се самосъжаляваме.
      А темата за хората със затруднения у нас е страшно сериозна. Факт, че ако някой се предаде, никой не може да му помогне. А ако не се предаде, никой не може да го спре Винаги в такива случаи се сещам за Иван Кожухаров, алпинистът, който пострада преди 20 г. на Пти Дрю, и оттогава е в количка, но това не го спира не само да се развива професионално, но и да продължава да ходи по планините и дори да се качи на Монблан с приятелите си - пръв и единствен засега в историята. Сигурна съм, че той навсякъде щеше да се справи. И въпреки това, в Женева вероятно има значително по-добри шансове не просто да се справи, но да осъществи и много от мечтите си. Брат ми разправяше обаче как са се опитвали да му помогнат да стигне от входа на Ректората на СУ до залата, в която трябвало да изнесе презентация за експедицията до Монблан: според участници и в двете предизвикателството било доста съизмеримо ...
      У нас наистина условията за хората със затруднения са безкрайно затрудняващи... А то е и затворен кръг: няма изградена инфраструктура за тях (дори тротоари няма като хората, за да могат да се движат с количките по тях, а им се налага по улицата, в много асансьори не могат да влизат, почти навсякъде - стълбища без рампи, непригоден обществен транспорт), пълна дискриминация по отношение на работа, заради тия неща те не могат да покажат на какво са способни и да продължат да се развиват, съответно дискриминацията продължава...
      Аз например познавам доста слепи, запознахме се покрай един проект, и водихме група от тях по планините. Качиха се на Мальовица и Вихрен. Не знам за кого беше по-запомнящо се преживяване – дали за тях или за нас. Тогава осъзнах, че те са дали максимума от себе си, за да компенсират проблема си, и наистина биха могли да се справят отлично. Трябва им съвсем малко подкрепа, за да им се осигурят условия, в които да живеят пълноценно, вместо да зависят от нечие благоволение. Дано наистина не минат векове, докато това стане.
      П.П. На един от тях наскоро му бяха откраднали кучето-водач...

      Коментар


      • #4
        От: Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

        Всъщност тази тема ме кара да се замисля колко и какво можеш да загубиш, преди да престанеш да бъдеш човек. Явно не са ръцете и/или краката. Вероятно е нещо друго и вероятно непрекъснато се срещаме и разминаваме с инвалиди, на които обаче не им личи, защото външно си имат всичко.

        Коментар


        • #5
          От: Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

          Имам приятел от кръста на долу е инвалид и ходи само с патерици. Никога не е имал инвалидна количка. Човек с широка душа. Винаги засмян, с голямо чувство за хумор и винаги готов да помогне с каквото може. Семеен с две деца. Направил е такива работи с които някои здрави и прави мъжаги не биха се захванали. Има три трактора с които той работи и извършва селскостопанска дейност. Единия от тях е малогаборитен и е негова изработка от мен имаше само теоретична помощ. Изработил е и инвентар към машините и то доста грамотно. Работи шлосерска, стругарска, заваръчна, бобинажна и каква ли не друга работа.
          С едно изречение:-Човек пълен оптимист, бъкан от идеи и готов за всяко предизвикателство.
          Това е Той моя приятел Георги.

          Коментар


          • #6
            От: Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

            Един невероятно "силен" младеж!!

            Aaron Fotheringham ( По Прякор - Колелото) е роден със много рядък дефект но това не му пречи да живее като нормален човек.Клип който ще ви докаже че човек не трябва да се предава и трябва да продължава да се бори до край!

            Коментар


            • #7
              От: Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

              За съжаление май не е толкова рядко заболяване. Но на такъв характер и жажда за живот много от нас могат само да завиждат.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Без ръце без крака без проблеми, невероятен дух. Помислете преди да се оплаквате!

                Може да съм лош, но мисля друго. Благодаря, но не се радвам на такъв дух. Не може и да ми направи впечатление. За какво ми е. Какво да възхвалявам или на какво да завиждам. И още веднаж благодаря не ми трябва такъв дух. Трябва ми нормално човешко същество и съществуване!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X