Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко носталгия...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Малко носталгия...

    Така че Чичо леко с квалификациите. Или май и ти си от ония, които въздишат по онова време и се надяват да сме забравили всичко. Не се заяждам, просто не обичам да се манипулират хората. Вече има Интернет, а тези работи се помнят там. Просто не ми се рови из гнусотиите, мога още доста нещица за лицето Д П да ти покажа.

    Коментар


    • #47
      От: Малко носталгия...

      Помня с носталгия времето, когато скиторехме до сред нощ и ритахме топка на лунна светлина Само топката дето не беше топка.
      Помня и градската баня - наша нямахме и в другите шест дни от седмицата баща ми ме миеше в мивката.
      Помня печката на твърдо гориво в класната стая - вечер носът ми беше черен от пушек.
      Помня еуфорията от новия "Москвич", който си купи брат ми с 15-годишна вноска. Аз не дочаках жилище с далеч по-стара вноска.
      Помня с какъв мерак копах канал за телефонен кабел за да получим "дуплекс". Няколко дена. После се чудех на кого да се обадя - приятелите ми нямаха такова щастие.
      Помня как строихме къща - с пари от роднини и приятели, с труда на роднини и приятели, със записване и чакане от предната вечер за трето качество дограма.
      Помня как карах с колелото след камиона с бира, за да успея да се вредя за една каса, че плоча ще леем в неделя.

      Не си давам спомените! Но и не искам децата ми да ги преживяват.

      Коментар


      • #48
        От: Малко носталгия...

        Димитър Попов, между другото, редовно биваше ползван за такива поръчки - това съвсем не е единственият случай. Изобщо, наше момче отвсякъде - и за него си спомням с носталгия, и за премиерския му период.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #49
          От: Малко носталгия...

          При 'прехода' сценария бе лош. По тая причина 'демокрацията' така се изроди, че съвсем нормална е носталгията по отминали времена. Да, за съжаление сега не е по-добре от тогава. Сега сме ненужно нервни, притиснати и уплашени, защото няма кой да сипе, трябва сами да си гребнем. С времето ще се научим. Лошото е че в нашия случай няма правила - писани или неписани, има наглост, лицемерие и изместени ценности.
          По тая причина едни бягат в странство, други в ....миналото.
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • #50
            От: Малко носталгия...

            Първоначално публикуван от lazarlk Преглед на мнение
            Така че Чичо леко с квалификациите. Или май и ти си от ония, които въздишат по онова време и се надяват да сме забравили всичко. Не се заяждам, просто не обичам да се манипулират хората. Вече има Интернет, а тези работи се помнят там. Просто не ми се рови из гнусотиите, мога още доста нещица за лицето Д П да ти покажа.
            Няма проблем. Ще кажа, че едностранчиво и непълно поднасяш информацията.
            Не беше този, бъркаш случаите
            Случая е точно този. Сам виж в Интернет. Пропускаш нападение над часовой на пост с опит за убийство /едвам е оцелял/, отнемане на бойно автоматично оръжие, нападение над длъжностно лице -милиционер, подготовка за въоръжен грабеж който е бил осуетен по случайност. Обругаването на паметника на ЛЖ е
            дребно хулиганство, пряко сили едро по чл. 325, наказание до три години. Те на Килограмски който нападна Тодор Живков във Враца 80-та г. дадоха 5 години, та за едно препикаване. Не защитавам Д. Попов, нито го коментирам но за да присъди съда присъда, обвинението трябва да я поиска. Вярно е, че присъдата можеше и да не бъде смърт, но тогава /аз съм съвременник/ бяха историите с преименуването на турците, атентата на гара Буново и т.н. Тероризъм.
            Това, че журналистите търсят ефектни случаи си е тяхна работа, но всички само ще спечелим ако се придържаме към истината.
            Аз също не се заяждам, но можеш да манипулираш тези които не знаят истината.
            Да, от тези съм които въздишат по онова време когато бяхме млади, имахме перспективи пред нас и семействата ни, и жените бяха по-млади. За 5, хайде 10% от населението, нещата сега са супер, но останалите които не са олигарси, добре облечени бизнесмени, реститути, магистрати, митничари и т.н. тях питате ли ги? Нали Боко затова спечели изборите, заради носталгията и надеждите които даваше.
            Вярно е, че някои неща липсваха, други бяха на "списъчен режим", но човек гледа основните неща. Не искам да отварям спор, всеки си има свое виждане и си е негово.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #51
              От: Малко носталгия...

              Чичо, мисля че ключовото беше "Бяхме млади, и жените бяха по-млади". По тия времена винаги ще въздишаш, ама според мен нямат съвсем нищо общо с "кимунизъма и социализъма".

              А колкото до 10-те процента. Че аз олигарх ли съм, щом сега ми харесва повече от тогава? Не знаех.

              И не, сега почти нищо не е супер. Ама имаш избор, според желанията си. Като не ти харесва дадено място, изнасяш се там, дето ти харесва. По "онова' време хавата беше "ще си стоиш тук, и ще слушкаш" И ако не искаш - тормоз на родата до девето коляно, при това от всички направления.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Малко носталгия...

                Спарки, написал съм "и т.н."
                Има разбира се млади хора с езици, образование, атрактивни специалности и професии, които са си намерили нишите.
                Говоря по принцип за болшинството от хората. По провинцията много си личи.
                Аз също не съм от горните категории, но не се оплаквам, оправям се някак.
                Е, можеше и да е по-добре но...
                А, че хубавите ми години и работи /като професии/ са в миналото ....за съжаление.
                Не съм съгласен /от моя гледна точка/ да се отрича всичко минало, то затова сме на това дередже.
                Представи си какво щеше да стане ако след 90-та не не се бяхме впуснали като прасе в тикви всичко да разградим, а умно започнехме да "надграждаме" и изчистваме в крачка деформациите. Както направиха други от соц.блока
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #53
                  От: Малко носталгия...

                  Никой в нищо не се е впускал. Плана за това, дето се случи, и се случва и до сега, беше начертан още преди 89-та. И изпълнен, съответно.

                  А "другите" от соц блока, предполагам визирал Чехия и Унгария например, още тогава бяха тотално различна порода от нас. 1990-та година в Чехия (тогава все още Чехословакия) беше толкова различно от тук, че все едно си отишъл на друга планета. Пълни магазини с всичко, и евтино, дори по наш стандарт.

                  Мисълта ми е - сравнението е неуместно. Там са европейци, а тук сме ориенталци. Казвам го с болка, ама е факт.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Малко носталгия...

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Там са европейци, а тук сме ориенталци. Казвам го с болка, ама е факт.
                    Не сме и ориенталци.Ние сме някаква изродена,мрънкаща порода,която и Вазов днес не би могъл да опише.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Малко носталгия...

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      ...а умно започнехме да "надграждаме"... ...Както направиха други от соц.блока
                      Аз също не съм не съм в нито една от горните категории, а и не разсъждавам много-много в понятия като: харесвам-не харесвам. Просто живея живота, такъв, какъвто е, напъвам здраво и не бленувам по "слушкането и папкането"; "кютай си за пенсийка" и "учи да не работиш"

                      А какво имахме за надграждане! В нито една една друга "соц", селското стопанство не беше тотално одържавено и грандомански уедрено. В нито една друга "соц", дребната търговия, услугите, леката промишленост (хранително-вкусова, текстилна, шивашка, обувна и т. н. и т. н.) не бяха дефинитивно откъснати от корените си. Никъде другаде конфискациите на градска собственост и пр. неселскостопански имоти не беше в такива мащаби.
                      Като се прибави към всичко това и обстоятелството, че чрез усърдието си, заслужихме най-тежките репарации измежду всички останали съюзници от Лагера - е очевидно, че да очакваме нещо друго е неоснователно да инфантилност.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Малко носталгия...

                        В нито една друга "соц", дребната търговия, услугите, леката промишленост (хранително-вкусова, текстилна, шивашка, обувна и т. н. и т. н.) не бяха дефинитивно откъснати от корените си. Никъде другаде конфискациите на градска собственост и пр. неселскостопански имоти не беше в такива мащаби
                        .

                        За това става въпрос. Това можеше да се изправи. Указ 56 с всичките си кусури беше започнал.
                        За селското стопанство има по-запознати. Но, след 9-ти се направи грешка, след
                        10-ти - втора, която не оправи първата. Живота го показа.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #57
                          От: Малко носталгия...

                          Престараването и сега си го имаме. Искаме да докажем на някого нещо и ето ти от тук издънките. С едно изречение казано. Искаме да се пишем по-големи католици от папата.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Малко носталгия...

                            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                            .

                            За това става въпрос. Това можеше да се изправи. Указ 56 с всичките си кусури беше започнал.
                            За селското стопанство има по-запознати. Но, след 9-ти се направи грешка, след
                            10-ти - втора, която не оправи първата. Живота го показа.
                            Абсолютно вярно за селското стопанство. След 9-ти взеха земята и я уедриха, откъсвайко хората от нея. След 10-ти я върнаха, като искат да я обработват с ралото и магарето. Ама тва е направено с цел-да се отчаят хората и да я продадат на който требе....
                            На 10-ти Желю Желев и сие агенти поискаха политическа власт и Лилов и Луканов им я дадоха, в замяна на допускането на другарите до делбата на баницата и незабрана на БКП. И сДС се подведоха, неотчитайки факта, че който държи парите, държи и властта. Сега вече другарите забогатяха, трансформираха политическата власт в икономическа, сложиха си техни хора в третата-съдебната власт и.....готовооооо. Мътното време ше продължава още докато има за крадене, а то има, и като свърши, като ни хванат и стегнат хубаво за да не мърдаме и ше извадят четвъртития. Ако не ги изпреварим и не извадим ние.....сещате се кво.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Малко носталгия...

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              .

                              За това става въпрос. Това можеше да се изправи. Указ 56 с всичките си кусури беше започнал.
                              За селското стопанство има по-запознати. Но, след 9-ти се направи грешка, след
                              10-ти - втора, която не оправи първата. Живота го показа.
                              Указ 56 беше една безнадеждна смешка и имитация на дейност за пред "големият брат", един вид - и ние правим перестройка. Напрактика това си беше опит от сапун да се правят евреи. Кауза пердута...
                              След "10-ти" не е правена никаква грешка със селското стопанство - това беше единственото възможно. Всички сме чували лафа: "Ние сме сто години назад и петдесет встрани" - е, това си беше не просто лаф, а самата истина. Направеното след въпросният "10-ти" беше само едно "връщане в правият път" (компенсация на онези петдесет години), сега сме си просто сто години назад, но на правилното място - докъде ще я докараме зависи от нас.
                              А живота не показва нищо друго освен това, че работливите работят, кадърните просперират, хленчльовците хленчат - Какво по-нормално!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Малко носталгия...

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                А живота не показва нищо друго освен това, че работливите работят, кадърните просперират, хленчльовците хленчат - Какво по-нормално!
                                Лошото е, че мързеливите накрая правят революция...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X