Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

    Поредния гаф в милата ни "татковина". "Чиновническа грешка" - поредната!!

    http://dnes.dir.bg/news/vinetki-patn...a-7909474?nt=4
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

  • #2
    От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

    Никой ли не видя брилянтния замисъл?

    На всичко живо му писна от седмични винетки и стъргане и си накупи годишни!

    Парата е в торбата, я излезнат извън града, я не, бития бит, станала е грешка!

    П.С. Нарязах си ръцете с бръснарските ножчета, проляхме кръв!

    Коментар


    • #3
      От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
      Поредния гаф в милата ни "татковина". "Чиновническа грешка" - поредната!!

      http://dnes.dir.bg/news/vinetki-patn...a-7909474?nt=4
      Защо пък гаф !?!

      Гаф има ама той майчем е за същият този "Шеф на Пътната агенция Божидар Йотов" защото тълкуванието на закона от негова страна по-скоро е грешно.

      Справка: чл. 179, ал.3 от ЗДвП.

      Чл. 179.
      (3) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водач, който управлява пътно превозно средство по републиканските пътища, за което не е заплатена съответната винетна такса по чл. 10, ал. 2 от Закона за пътищата, или управлява пътно превозно средство, на което е залепен невалиден винетен стикер или винетен стикер с изтекъл срок, се наказва с глоба, както следва:
      1. при управление на пътно превозно средство, предназначено за превоз на товари с над 2 (две) оси, на състав от пътни превозни средства, както и на пътните превозни средства по чл. 10а, ал. 6, т. 3, 4 и 5 от Закона за пътищата с над 2 (две) оси - 1000 лв.;
      2. при управление на пътно превозно средство, предназначено за превоз на пътници с повече от 8 (осем) места за сядане, без мястото на водача, или на пътно превозно средство, предназначено за превоз на товари с 2 (две) оси, както и на пътните превозни средства по чл. 10а, ал. 6, т. 3, 4 и 5 от Закона за пътищата с 2 (две) оси или на теглещо ремарке, за което не е платена отделна винетна такса - 500 лв.;
      3. при управление на пътно превозно средство за превоз на пътници с 8 места, без мястото на водача - 200 лв.;
      4. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) при управление на пътно превозно средство за превоз на пътници с 8 или по-малко места с мястото на водача, пътни превозни средства, предназначени за превоз на товари, и/или пътни превозни средства, предназначени за превоз на пътници и товари, с технически допустима максимална маса не повече от 3,5 t, както и пътните превозни средства от тази група с повишена проходимост - 100 лв.
      Няма място за тълкуване !!!
      TLC 90 1KZ-TE 2000г.
      "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

      Коментар


      • #4
        От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

        Да, това определено е така, и така си беше от доста време.

        Но по въпроса за двузначните тълкувания - има си ги, не може да се отрече.

        Примерът ми е за императивната задължителност за вписване на рег. номер на автомобила, върху винетката.
        Добре, но собственици на леки автомобили няма да бъдат наказвани за невписан номер - до края на годината..

        Ха сега де?

        Откъде да знае човек на какъв сержант ще попадне - такъв дето е чел първия ред, или такъв, дето е чел втория?

        Коментар


        • #5
          От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

          Нали правилно разбирам, че глобата може да стане на въпрос само по републиканските пътища, т.е. извън населените места?

          Коментар


          • #6
            От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

            Де юре - да
            Де факто ......

            Коментар


            • #7
              От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

              Като махнах старите винетки от предното стъкло на служебната Нива, направо почнах да виждам какво има пред колата Беше налепена като сергия.
              А иначе подкрепям всякакви начинания против злоупотребите. Като искат да пише номера - писах го. Какво толкова?
              Don't hunt IF you can't kill
              първо 0883 после 333 накрая 448

              LZ1BGD

              Коментар


              • #8
                От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

                Въпросът е кой контролира реда?

                И не е ли истина, че на половината патрулки не им свети единия фар, а тези които ги шофират, рядко могат да бъдат видяни неговорещи по мобилен телефон?

                За какво им е "хедс фрий", след като са си напълно "фри" и са на върха на хранителната верига?
                Единственно този отгоре може да ги съди и наказва за неизпълнението на закона!

                Имам впредвид, този над облаците, не този в министреството...

                Коментар


                • #9
                  От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

                  Първоначално публикуван от Borizanov Преглед на мнение
                  Като искат да пише номера - писах го. Какво толкова?
                  Нищо повече от това, че е напълно безсмислено. А и е твърде вероятно до към средата на лятото надписа с номера вече да е избелял до толкова, че някой да реши да те глоби. Това с връзването на винетка към автомобила е пълна глупост още по дефиниция. Аз имам 3 МПС-та - очевидно няма как да ги карам и трите едновременно. Същата глупост е "връзването" на гражданската отговорност отново към автомобила. Отново няма начин да карам и трите си возила едновременно, така че и с трите да причиня щета някому.

                  ...обаче никой, от който нещо зависи няма интерес нещата да се оправят, макар че реално изобщо не е сигурно дали ако са логични и в ред, в хазната няма да влизат повече пари, директно или индиректно.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Нищо повече от това, че е напълно безсмислено. А и е твърде вероятно до към средата на лятото надписа с номера вече да е избелял до толкова, че някой да реши да те глоби. Това с връзването на винетка към автомобила е пълна глупост още по дефиниция. Аз имам 3 МПС-та - очевидно няма как да ги карам и трите едновременно. Същата глупост е "връзването" на гражданската отговорност отново към автомобила. Отново няма начин да карам и трите си возила едновременно, така че и с трите да причиня щета някому.

                    ...обаче никой, от който нещо зависи няма интерес нещата да се оправят, макар че реално изобщо не е сигурно дали ако са логични и в ред, в хазната няма да влизат повече пари, директно или индиректно.
                    Един прост пример........три камиона с една винетка за 1300лв. вместо 3 камиона с 3х1300лв. (редовно срещана практика)
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

                      Аз от бързане сутринта забравих да напиша номера си на винетката. Не виждам как ще ме глобят, след като не е обнародвано в държавен вестник. Колкото до глобата за старите винетки за пореден път полицаите показаха колко са незапознати със закона! Единствено не е верен размера на глобата - 400лв, а е 100лв.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Нищо повече от това, че е напълно безсмислено. А и е твърде вероятно до към средата на лятото надписа с номера вече да е избелял до толкова, че някой да реши да те глоби. Това с връзването на винетка към автомобила е пълна глупост още по дефиниция. Аз имам 3 МПС-та - очевидно няма как да ги карам и трите едновременно. Същата глупост е "връзването" на гражданската отговорност отново към автомобила. Отново няма начин да карам и трите си возила едновременно, така че и с трите да причиня щета някому.

                        .
                        Спарки е абсолютно прав. Същата теза застъпвах в един друг форум когато се изтъпани един по телевизията и каза, че "всички МПС-та които имат действаща регистрация трябва да имат ГО". Чувал съм, че в други страни ГО и винетките където не са на ТОЛ такси се носят в документите на водача. Те ти дават право ДА СЕ ДВИЖИШ по съответната пътна мрежа. По време на движениесе случват застрахователните събития и се износва пътя.
                        Относно премахването на старите стикери виждам някаква логика. Първо намаляват видимостта и второ щели да контролират с камери дали возилото ими съответните стикери. Ако стъклото ти е "населено"... Може би затова новите винетки са малко по-големи.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Да, това определено е така, и така си беше от доста време.

                          Но по въпроса за двузначните тълкувания - има си ги, не може да се отрече.

                          Примерът ми е за императивната задължителност за вписване на рег. номер на автомобила, върху винетката.
                          Добре, но собственици на леки автомобили няма да бъдат наказвани за невписан номер - до края на годината..

                          Ха сега де?

                          Откъде да знае човек на какъв сержант ще попадне - такъв дето е чел първия ред, или такъв, дето е чел втория?
                          Проблема с вписването на номерата е друг ! - измислено и предложено е като защита против използване на една винетка на няколко автомобила, но не е обвързано предварително с нормативен или поднормативен акт

                          За да те глобят, в наказателното постановление, е задължително да цитират нормативният документ и текста по които е нарушението ! - добре ама такъв няма

                          От тук дойде и това, че тази година няма да се санкционира невписването на ДКН във винетката, не че някой е голям пич и ни е пуснал аванта

                          Просто , ако някой фатмак, реши да ви санкционира за не вписан номер, го питайте по кой член ви е нарушението

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Де юре - да
                          Де факто ......
                          И де юре, и де факто - това е положението, санкцията е за нарушение на нормативен акт, не за това, че не си му симпатичен

                          П.С Само уточнявам, че споделям напълно мнението на Спарки и за мен това е абсолютна глупост и докато не го решат по разумен начин, ще намирам начин да ползвувам една винетка на на колите с които пътувам.
                          Последно редактирано от tony553; 02-02-11, 13:30.
                          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

                            Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                            От тук дойде и това, че тази година няма да се санкционира невписването на ДКН във винетката, не че някой е голям пич и ни е пуснал аванта





                            .
                            В годишните!!!
                            Едно, че както казва Тони няма на какво да стъпят и второ хората си ги били налепили вече. След приемането на очакваната промяна ще се вписва номера в месечните и седмичните. Аз на мойта годишна съм го написал, но докато дойде време някой да го чете, той вече ще е избелял.
                            Аз отлепвам старите стикери лесно по следния начин. Мокря с обикновенна вода, изчаквам 1 минута и отлепван над 70-80%.
                            Останалото изчегъртвам с обикновенно ножче, може и с нокът или отстранявам с мокро парцалче, зависи доколко се е размекнало останалото лепило или късчета от винетката. Случвало ми се е в топло време да отлепя изцяло ГО само с водата.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няма да Ви глобят за стар винетен стикер!

                              Малко в страни - аз имам на колите стикери от аутобани из Европа ( вече изтекли), за тях ще има ли санкций? Те така са

                              залепени, че ще трябва да падне голямо стъргане.....иначе другите ги махнах лесно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X