Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Договор между поколенията"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Договор между поколенията"

    Наричам го така, както го е кръстил Бисмарк..

    Познатото му прозвище е "пенсии", но е досадно, отблъскващо и няма нищо интересно в него..

    С две думи, ние 40 + годишните какви пенсии очакваме да получаваме и очакваме ли ги въобще?

    От години се забелязва невероятно преливане на пенсионни фондове в свързани фирми, откъдето парите изчезват към топлите морета... Играта е сериозна и касае около 1 милион лева на всеки 24 часа.. Все пара влезнала и инвестирана от частни фондове.. Ако бъркам, ще се радвам да ме поправите!

    Да не чакаме накрая от умрял писмо?

  • #2
    От: "Договор между поколенията"

    Договор, който се сключва още с подписването на първия трудов договор, и по който работникът е в стъпил в задължение преди още да си е получил заплатата. ъщата може и да не се получи, но задълженията към НОИ /пенсионната система/ остават.

    Коментар


    • #3
      От: "Договор между поколенията"

      Аз не очаквам пенсия.
      Даже и да доживея до възраст за пенсиониране(която както е тръгнало ще е някъде между 75 и 80 години) не мога да съм сигурен колко ще бъде.
      Стремя се да си опека така нещата, че на старини да имам някой лев собствени спестявания и да съм независим от разбойниците в "социалното" осигуряване.

      Според мен всекио трябва да има лична сметка по която да се внасят удръжките му за пенсия, и при невъзможност за получаване на събраната сума(поради преждевременна смърт например)-парите от сметката да се наследяват от семейството му. Другото е добре прикрита измама.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: "Договор между поколенията"

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        собствени спестявания
        И защо смяташ, че ще имаш?
        Спомни си за Жан.

        Чакай че не е по темата и ще бият.
        Волк, за вас има по-надежда да вземете нещо.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          От: "Договор между поколенията"

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Аз не очаквам пенсия......
          И аз така...обаче с чисто познавателна цел, някой ще каже ли как се е развивало това явление "пенсионирането" през годините
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: "Договор между поколенията"

            Не, не! Някой да разскаже как ограбиха пенсионерите. Спомням си от едно време, пенсиите бяха 80% от заплатите!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: "Договор между поколенията"

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Не, не! Някой да разскаже как ограбиха пенсионерите. Спомням си от едно време, пенсиите бяха 80% от заплатите!
              Те па едни заплати бяха-доктор 110лв,миньор в рудника 250лв,то па един живот-лайф ли беше,жизнь ли беше,земля в илюминаторе ли беше.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: "Договор между поколенията"

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Според мен всекио трябва да има лична сметка по която да се внасят удръжките му за пенсия, и при невъзможност за получаване на събраната сума(поради преждевременна смърт например)-парите от сметката да се наследяват от семейството му. Другото е добре прикрита измама.
                От десетина години е така колега. "Втория стълб" -задължителното допълнително пенсионно осигуряване за родените след 01.01.1960 г. и "Третия стълб" - допълнително доброволно пенсионно осигуряване за всички. Средствата постъпват по индивидуални партиди в частните пенсионни фондове и се наследяват ако лицето не доживее до пенсия. А средствата от третия стълб - доброволното допълнително осигуряване можеш да ги ползваш при нужда и преди да си достигнал пенсионна възраст. Проблема е, че за да се наберат достатъчно средства в тези фондове трябва да минат средно 18 години и РЕДОВНО да се внасят вноските, нещо в което много куцаме. Средствата които се набират в тези фондове се инвестират в дълготрайни активи и носят доходност която е положителна /само 2008 или 2009г. беше отрицателна но тя е компенсира/ и увеличава сумите в индивидуалната партида. В България от Батемберг насам не е имало пенсионни фондове държавни, системата е "разходно-покривна" или работещите издържат пенсионерите със своите вноски, а тези след тях ще издържат сегашните и т.н. Вследствие на безработицата и застаряването на населението /и криене, невнасяне на вноски в ДОО/ тази разходно-покривна система започва да издиша и се покрива от държавния бюджет. Преди години е имало излишък който е ползван от бюджета - оттам мита, че са похарчени парите на пенсионерите от предишните /преди 20 и повече год./.
                Така, че тези като мен родени преди 1960г. ще взимат пенсия само от ДОО, тези след 1960 г. ще взимат зве пенсии от ДОО и
                частния фонд, а и едните и другите могат да взимат още една пенсия от ІІІ стълб ако са внасяли и доколкото са внасяли.
                За размера на едните и другите пенсии изобщо няма да говоря, сега заместването е около 40%, след години се говори за 60%.
                Това което беше при социализъма около 75% не знам дали ще го доживеем.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: "Договор между поколенията"

                  Успокоих се Чичо!

                  Ай хев ту куешчънс..

                  1. При сегашната тотална практика да се осигуряват всички на минимални заплати, да се разбира ли че пенсията ще е 40 % от тези, достойни за презрение суми?

                  2. Практиката показва, че в момента в който трябва да се платят осигуровките, сериозните работодатели прехвърлят фирмите на римляни и има ли резон в едно твърдение на познат, че за непратени осигуровки с петгодишна амнистия, може да не се начисли пенсия на осигурените?

                  И един въпрос бонус - спомена добри резултати от инвестициите.. "Най-добрият начин ограбиш една банка е тя да е твоя!" Та, ако източвам пари към свързано мое дружество, естественно че в началото ще представям рози и шампанско, та дори и в криза! А ако се намираме в "страната на неограничените възможности на държавните контрольори", комисията за финансов надзор ще е нищо повече от детско парти и с две тортички и аз мога да мина за първолак!

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Договор между поколенията"

                    Кольо е прав.Осигури си доходи независимо от държавата иначе след 20 години кой в България ше работи та да му вземат от заплатата и да ти дадат пенсия.
                    Аз имам осем години трудов стаж каква пенсия да чакам а ако почна да плащам сега ше е залудо.
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Договор между поколенията"

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      Успокоих се Чичо!

                      Ай хев ту куешчънс..

                      1. При сегашната тотална практика да се осигуряват всички на минимални заплати, да се разбира ли че пенсията ще е 40 % от тези, достойни за презрение суми?

                      2. Практиката показва, че в момента в който трябва да се платят осигуровките, сериозните работодатели прехвърлят фирмите на римляни и има ли резон в едно твърдение на познат, че за непратени осигуровки с петгодишна амнистия, може да не се начисли пенсия на осигурените?

                      И един въпрос бонус - спомена добри резултати от инвестициите.. "Най-добрият начин ограбиш една банка е тя да е твоя!" Та, ако източвам пари към свързано мое дружество, естественно че в началото ще представям рози и шампанско, та дори и в криза! А ако се намираме в "страната на неограничените възможности на държавните контрольори", комисията за финансов надзор ще е нищо повече от детско парти и с две тортички и аз мога да мина за първолак!
                      По точка 1. Това съвсем не е така. Правят го основно мискините. Сериозните не правят така. Сега пък съвсем. Мен са ме осигурявали на над 5 000 000 лева месечно още преди години. И ми взимаха 40% ДОД + разни други работи.
                      По т. 2 са същите мискини, а не сериозни работодатели.
                      Замисли се за какви работиш, или какъв работодател си!!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Договор между поколенията"

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        Кольо е прав.Осигури си доходи независимо от държавата иначе след 20 години кой в България ше работи та да му вземат от заплатата и да ти дадат пенсия.
                        Аз имам осем години трудов стаж каква пенсия да чакам а ако почна да плащам сега ше е залудо.
                        Ти си рекордьор бре. Аз съм с 2 години. С казармата 4. Има да чакат за кинти. Да ми ядат цървулите.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Договор между поколенията"

                          Хаджи Пенчо, какви мискини?

                          Те великите световни колцентрове се научиха и вместо да ги държат из офиси им плащат на ръка, да работят в къщи, с посредници, без осигуровки, а ти милиони...осигуряване...

                          Какви работодатели от ранга на Хеопс намери из нашите земи? Всичко е фирма "Рога и копита" ГМБХ!

                          А на Остап Бендер вече му викат "Пенсионен Фонд"!

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Договор между поколенията"

                            Абе само със спестявания не става. защото инфлацията....Те нали и нашите родители спестяваха, и кво. Вече имам няколко примера на хора на 58-60 год дето не могат да се пенсионират, щото нямат стаж. И сега са клошари. Така че пенсия все някаква ще имаме, поне като тази сега-за хляба. А ако успеем да направим и некъв бизнес, за да получаваме нещо отгоре.....я наемче, я рента, нещо такова-още по-добре. Щото на 60 се закъсва и със здравето и се тръгва по болници. Ако ги доживеем, де.

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Договор между поколенията"

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Хаджи Пенчо, какви мискини?

                              Те великите световни колцентрове се научиха и вместо да ги държат из офиси им плащат на ръка, да работят в къщи, с посредници, без осигуровки, а ти милиони...осигуряване...

                              Какви работодатели от ранга на Хеопс намери из нашите земи? Всичко е фирма "Рога и копита" ГМБХ!

                              А на Остап Бендер вече му викат "Пенсионен Фонд"!
                              Не си в час или някой те лъготи.
                              Това, че много краднат, не значи, че всички трябва да крадем.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X