Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Източиха ми бензина - пак се започна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Източиха ми бензина - пак се започна

    Днес на тръгване от The Mall - Карфур гледам стрелката на бензина - 1/4, а бях заредил догоре в неделя. Иначе културно направено - боята на ръба до капака на резервоара одраскана, бръкнали са нещо плоско, прибрали са шилото на централното заключване, самата капачка не се заключва. Така е при Ауди А4...
    Самия капак не е разбит или изкривен. Оставен е затворен, капачката завита.
    Има камери на паркинга на Карфур, утре ще питам охраната дали е видяла нещо. Или по-скоро шефа им, че може и те да са в играта.

    Та се връщаме 15 години назад - тъмните 90, когато това беше практика, но тогава имаше случаи да ти пъхнат кирка под резервоара и да я дръпнат рязко...
    Дано да изгорят с тези 40 литра или да се пребият качествено...

    Как да се предпазим? Явно ще става практика, а противно на очакванията паркингите на моловете и кината въпреки камерите са по-апетитни, поне според мен и няколко изгорели приятели.

    Сещам се за:
    1. Да не се зарежда до горе - не съм фен, защото така си зареждам, не искам да ходя до бензиностанцията през ден. Освен това това няма да ги спре да се пробват...
    2. Датчик за алармата на капака - трябва да се пробива ламарината, и ще спре източването, не и разбиването. Пък ако са комбина с охраната или самата тя...
    3. Малка заварка да закрия шилото на централното - става, но ако решат да изкъртят самия капак?

    Има и варианти като паркиране до стена , когато е възможно (а кирката?). Пък не не е само бензина - гуми, радио, високоговорители, акумулатор... освен да махнеш с ръка...
    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

  • #2
    От: Източиха ми бензина - пак се започна

    Колега мога само да те посъветвам подай жалба в полицията с приблизително време, на тебе едва ли ще ти покажат записа .

    Коментар


    • #3
      От: Източиха ми бензина - пак се започна

      Колега, пусни жалба в полицията. Нека полицаите проверяват камери и т.н. Така или иначе вече си пил една студена вода предполагам...

      Коментар


      • #4
        От: Източиха ми бензина - пак се започна

        Това ми е първата работа утре. За водата - пил съм я, не съм за 100 лв., но трябва да ги хванат тия нещастници, за да не пострадат други.
        Последно редактирано от VHS; 13-01-11, 19:38. Причина: допълване
        По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

        Коментар


        • #5
          От: Източиха ми бензина - пак се започна

          Добре закрепена и здрава цедка някъде дълбоко по магистралата като начало, клапан с разклонение към съд с киселина когато ти остане време ?

          Майтап де. Но все пак съм озадачен. Повечето модерни коли имат клапани при входа на резервоара. Пречи на бензина да изтече при преобръщане на колата, ей такива работи. Успоредно - пречи на маркуча да стигне до бензина при опит за източване. Не виждам причина твоята да няма. Ауди е все пак.
          Последно редактирано от Goblin; 13-01-11, 19:56.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Източиха ми бензина - пак се започна

            И не смятай, че полицията ще тръгне да проверява.
            Най-добре, както каза Goblin, препятствие по пътя на крадливия маркуч.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              От: Източиха ми бензина - пак се започна

              Колега незнам какви действия ще предприемеш, но най-важното е да почнеш да я спираш на различни места по възможност, че да не са някои гадове и да те помислят като бензиноколонка. Преди около 4 месеца имах подобен случай на два пъти с моята кола.
              И полиция да викаш по никакъв начин не може да се докаже, че са ти източили горивото. В най-добрия случай срещу неизвестен извършител и влизаш в хрониките.
              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
              Dacia Duster 4WD

              Коментар


              • #8
                От: Източиха ми бензина - пак се започна

                В полицията, с входящ номер. Те ще си говорят с охраната, а ако не - поне да им яде разкриваемостта, с която се хвалят.

                Иначе, въпросът е многократно обсъждан - на теб може и да ти е за пръв път от 15 години, но на някои хора им е злободневие. Все едно, газовата уредба е единственото истинско решение. Поне, докато не ти откраднат цялата кола.

                Коментар


                • #9
                  От: Източиха ми бензина - пак се започна

                  Познат случай. На нас пред блока ни източваха нафтата от бус форд транзит,не цялата колкото да не се усети.

                  Резервоара му е пластмасов >>> Направили дупка>>>източили нафта>>>сложили в дупката ЧЕП. Най интересното, че не течеше(добре бяха сложили чепа) и ние го забелязахме като го качихме на един канал. Кой знае колко пъти са щипали от там.

                  Та не е лошо да си поогледате резервоарите,особено на дизелите.

                  Иначе като решение,да се възпрепятства вкарването на маркуч в резервоара е поставяне на някаква цедка или нещо от тоя род.
                  Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                  ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Източиха ми бензина - пак се започна

                    2. Датчик за алармата на капака - трябва да се пробива ламарината, и ще спре източването, не и разбиването. Пък ако са комбина с охраната или самата тя...
                    Можеш да сложиш МУК и няма да пробиваш нищо.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Източиха ми бензина - пак се започна

                      Интересно е по кое време на денонощието става това.Защото поне две туби не се точат за минутка.Защото през деня се вижда от много хора, а вечер се снима от камери.
                      Навремето имаше едни устройства-пейджъри, но трябва да си подготвен.......да раздаваш и да носиш на.....квот' се случи.
                      Една монтирана камера в колата, активираща се от подходящ датчик и подходящо насочена би свършила чудеса.И не би струвала повече от 1,2 резервоара бензин.
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Източиха ми бензина - пак се започна

                        Има универсални аларми, дето се пригаждат лесно и със свързаното за нея телефонче ти звъни на GSM-а, когато писне алармата... Грубо 70 лв е. Може и само GSM - реле затваря контакт на програмиран бутон за бързо набиране. За камера е спорен въпроса, понеже в тъмното лица почти не се виждат...
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #13
                          От: Източиха ми бензина - пак се започна

                          Май не само се е започнало, а не се е спирало, както спомена някой. Оня ден на един колега изхвърлиха жена му от колата. Добре, че се отърва само (или не само) с уплах. Е, и без кола, разбира се...
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Източиха ми бензина - пак се започна

                            Пуснах жалба днес. Да видим какво ще стане, не храня особени надежди, освен ако камерата не покаже нещо. Личното ми убеждение, че и за най-малките произшествия трябва да се сигнализира на полицията. Не после да ми отчитат спад на престъпността.

                            А темата я пуснах защото с кризата доста изгладняха и за последната година бях обект на три кражби, за щастие с минимални загуби. С това покачване на бензина със сигурност ще зачестят и просто искам да предупредя колегите, който може да взима мерки.

                            Какво е това колега?
                            Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                            Можеш да сложиш МУК и няма да пробиваш нищо.
                            След като премислих различни варианти, мисля да се спра на монтаж на препятствие в тръбопровода.

                            За киселината веднага ми хрумна и на мен
                            Също и за стикер "GAS" на задното стъкло (дали има наказание ако колата е без АГУ?)

                            Станало е рано през деня. Паркирах в 8.25, тръгнах си в 14.30. Според мен е станало по-рано, тъй като в това време паркинга е доста празен. Мол-а отваря в 10.00, Карфур в 9.00. По това време паркират коли само на работещите в Хермес парк.

                            Докато стоях в районното за по-малко от час дойдоха две жени с откраднати регистрационни табели. Кофти работа.
                            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Източиха ми бензина - пак се започна

                              Колега,слагай някъква цедка или преправаш тръбата за зареждане на макарон.На единия ни бус,дайхацу,едно че е много нисък с 10ки. гуми е.Друго че тръбата до резервара е на макарон,лично съм пробвал,трябват ти поне 15мин. да вкараш маркуч до край, и като смукнеш понеже е много ниско пикае едвам едвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X