Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едно място, на което парите не биха имали значение ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Едно място, на което парите не биха имали значение ...

    "Видели планински масиви", че и определили структурата на хим. елемент. Видели на колко там хиляди светлинни години - цялата планета се съмнявам да са видели. Най-много като точица!
    Пък едно време мислели, че понеже Венера е бяла, значи има облаци. Щом има облаци, значи има динозаври! Не си го измислям! Пък астероид Ерос бил от злато! И Земята щеше да гърми от Шумейкър - Леви, статията още я пазя!
    Засега поне аз доколкото знам - единственото с което разполагаме - спектралният анализ - той може да определи вида на хим. елемент. Нищо повече. Та със 100 пъти повече вероятност може тая планета да е от графит или въглен. Има защо графитът да е по-разпространен в природата, не ми се пише за това.
    Обаче ми е обидно как "учЕните" ни имат за безпросветни овце! Само и само да станат известни, сред студентките си предполагам.
    Последно редактирано от Rabin; 10-12-10, 13:47.

    Коментар


    • #17
      От: Едно място, на което парите не биха имали значение ...

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Метан му се приискал, виж го ти. Овергаз доставя до Банкя - евтино и удобно. Според някои зли езици, метанът в периферията на слънчевата система има същия произход, както и този на Газпром.
      За удобно - удобно е, ама пък ефтино ..... и ти ли Бруте?

      Отплеснахме се от темата - трий ме!
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #18
        От: Едно място, на което парите не биха имали значение ...

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        "Видели планински масиви", че и определили структурата на хим. елемент.
        Пък едно време мислели, че понеже Венера е бяла, значи има облаци. Щом има облаци, значи има динозаври! Не си го измислям! Пък астероид Ерос бил от злато! И Земята щеше да гърми от Шумейкър - Леви, статията още я пазя!
        Засега поне аз доколкото знам - единственото с което разполагаме - спектралният анализ - той може да определи вида на хим. елемент. Нищо повече. Та със същата вероятност може тая планета да е от графит. Има защо графитът да е по-разпространен в природата, не ми се пише за това.
        Обаче ми е обидно как "учЕните" ни имат за безпросветни овце! Само и само да станат известни, сред студентките си предполагам.
        Е.... Нали трябва да изкрънкат някакво финансиране. Там си нямат БАН.

        Коментар


        • #19
          От: Едно място, на което парите не биха имали значение ...

          Не знам дали си слушал новините, ама и ние вече си нЕмаме БАН
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #20
            От: Едно място, на което парите не биха имали значение ...

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            ...Засега поне аз доколкото знам - единственото с което разполагаме - спектралният анализ - той може да определи вида на хим. елемент. Нищо повече.
            Спектралният анализ може много, много повече. Астрономията разполага с утвърдени методи за определяне на температури, налягания, скорости, агрегатни състояния, магнитни полета, маси и някои други неща - всичко това по спектри и поляризации.

            Ако планетата е преимуществено въглерод и е голяма поне колкото Луната, въглерод в тетраедрично състояние (диамант) ще има много повече, отколкото в хексагонално (графит). Въпрос на налягане. А въпрос на тектоника е част от диаманта да излезе на повърхността и да докара различно албедо и поляризация от графита.

            С една дума - не бързай да отричаш.

            Коментар


            • #21
              От: Едно място, на което парите не биха имали значение ...

              Е това е много важно откритие! И добре обяснено!
              Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

              Коментар


              • #22
                От: Едно място, на което парите не биха имали значение ...

                Аз пък като прочетох заглавието на темата , помислих , че ще става въпрос за Орландовци

                ...."Живота е радост и тъга" .... и преходен . Парите и диамантите - също .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X