Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

    Този въпрос си задавам от два месесаца насам...та и до ден днешен.
    Опрях до нуждата от съдействие за реализацията ми на един скромен проект тук в Тунис.Проучих всичко в институциите тук, и разбрах сам какво е позволено да предприема като дейност в тази страна.Нищо, че помолих изришно да ме информират от посолството за междудържавни спогодби и пр. информация..нужна ми за в бъдеще..внос, износ..статут ...търговски закон
    Отговор, никакъв, само отлагане и прехвърляне на топката..и губене на време...на моето време..
    Свърших си сам работата, то за това си платих и на адвокат, да изисква и гони нужните ми идеи..
    Разбрах, че мога да открия скромно производство и да отворя заведение...
    Започнах да движа проектите на идеите по институциите им, до момента в който ми поискаха Документ от посолството, за удостоверяване на мотива за постоянно пребиваване тук...
    Отидох и си поисках нужното удостоверение.Настана паника и учудване, защо съм решил да инвестирам тука в цех за пакетиране и производство на плодове и зеленчуци, и за отваряне на заведение..Та защо съм решил точно тук да го правя, та за какво ще е .., къде ще е...
    ..и вместо да ми свършат работата, те ми задаваха въпроси, за неща които не ги късаят!!!Изслушах търговско аташе, да ме съветва че е нужно Българско ресторантче..., но не и да ми отговори по същество.Посланника ме покани на среща, пък се скри...имал работа, спешна била...
    Те досега нямали такъв случай, с друг Българин!!Ами какво от това..винаги има първи път..
    Тук мисята на посолството се свежда до една безкрайна почивка, добре платена и луксозно обезпечена...Аз съм единственият им проблем, питам, и искам документи....абе създавам им РАБОТА!!!! Отврат!!!
    Чакам вече 15 дни ..дори обаждане няма, а ми имат и телефона и мобила и адреса...
    Спестявам им имената, за да не ги засягам лично, но те ме ощетяват с НЕПОДГОТВЕНОСТТА и БЕЗДЕЙСТВИЕТО си!
    Защо българите зад граница биват мразени от Служители - други българи пратени там, за да помагат,защо е тази злоба...и кого обогатява...
    ...и каква е ролята им, за какво вземат заплати ....

    ...това е само началото
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

  • #2
    От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

    Лошо приятелю но българина има едно лошо качество ЗАВИСТ.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
      ...Спестявам им имената, за да не ги засягам лично, но те ме ощетяват с НЕПОДГОТВЕНОСТТА и БЕЗДЕЙСТВИЕТО си!
      Защо българите зад граница биват мразени от Служители - други българи пратени там, за да помагат,защо е тази злоба...и кого обогатява...
      ...и каква е ролята им, за какво вземат заплати ....

      ...това е само началото
      От край време дипломатическите ни мисии по света са райски убежища за "наши" хора. За работа в бг посолство няма конкурси, няма пресяване на база професионални качества. Тези хора не са там за да работят, а като отплата за някакви услуги към партията, която е на власт. Спомняте ли си Филчев...след далаверите, които забърка като Главен прокурор,вместо подсъдим го назначиха за посланник...Не очаквай помощ от тях. Бъди благодарен ако не ти пречат...
      И не забравяй защо на вълка му е дебел врата...
      Пожелавам ти успех в начинанието! И здраве и любов в семейството!

      Коментар


      • #4
        От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

        Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
        ...Защо българите зад граница биват мразени от Служители - други българи пратени там, за да помагат,защо е тази злоба...и кого обогатява...
        ...и каква е ролята им, за какво вземат заплати ....

        ...това е само началото


        Надали става въпрос за злоба и изобщо нещо лично.
        Просто, ако си свършат работата, ще се създаде прецедент и току виж им се наложило да го правят постоянно...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

          Посолствата ни в чужбина са само терен.
          За каквото там им е нужен.
          Нищо повече.

          Лошото е, че в твоя случай явно ти трябват, за да ти свършат работа.
          През външно министрество в София не става ли?

          Все има кой да ти издаде документа оттук и да ти го прати там...

          Коментар


          • #6
            От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

            Отговорът е много прост - нито е злоба, нито завист, нито заядливост. А просто - най-обикновена некомпетентност в кристално чист вид. Просто при разпределението предвидливо са ги разквартировали според вида - посолство "скатавка" и "нормално" посолство.

            Проблемът на търтеите в това конкретно посолство не е че не искат да ти свършат работа, а че са до такава степен некомпетентни, че не смеят да се пробват да я свършат. Сакън да не вземат да наакат нещо. Съответно те разтакават с надеждата да се откажеш.

            В интерес на истината в по-"белите" държави от известно време насам посолствата ни чат пат работят, и служителите си знаят работата. Най-малкото знаят я до толкова че да могат да ти дадат категоричен отговор защо НЯМА да ти свършат тази или онази услуга.

            Ако все още си на вълна да се разправяш с тях - едно конкретно разяснение защо точно ти трябват тези документи и най-вече - до каква огромна степен издаването им НЕ ги ангажира с нищо би свършило чудеса.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

              Според мен, не им спестявай имената...
              Почти всеки държавен служител, за да си свърши работата, за която взема заплата, май че иска да му се дадат едни пари...Другия начин е да го "уредиш" да го дават по теЛевизора..

              Коментар


              • #8
                От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

                Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                Според мен, не им спестявай имената...
                Почти всеки държавен служител, за да си свърши работата, за която взема заплата, май че иска да му се дадат едни пари...Другия начин е да го "уредиш" да го дават по теЛевизора..
                Всъщност, нищо тайно няма. Информацията е публична, дано е и актуална:

                http://www.mfa.bg/bg/66/

                Добрите думи могат да си ги заслужат с добра работа

                Коментар


                • #9
                  От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

                  Книгата Мисия Лондон доста добре обрисува картинката.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

                    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                    ... Тук мисята на посолството се свежда до една безкрайна почивка, добре платена и луксозно обезпечена...Аз съм единственият им проблем, питам, и искам документи....абе създавам им РАБОТА!!!! Отврат!!!
                    Чакам вече 15 дни ..дори обаждане няма, а ми имат и телефона и мобила и адреса...
                    Защо не напишеш едно любезно писъмце на началника им?
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

                      Хора... чудя се... Защо продължавате да храните надежда към т. нар. "държава" след като сте скъсали хомота и сте някъде далеко от тук...
                      Тури пепел и не се обръщай назад, по-далеко от българи и си гледай живота... От скромен опит го казвам...
                      Успех!
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

                        Явно е доста скромен, понеже е доста далеч от реалността. Поне що се отнася до стоенето далеч от българи и до невъзможността да разчиташ на посолството.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Защо не напишеш едно любезно писъмце на началника им?
                          Има време за всичко...
                          Тук се научавам на най важното качество - Търпението...
                          ...иначе това ми мина и на мен през ум, но не сега...
                          Нека си свърша работата до край, и ще му дойде времето и за тях..
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

                            Външния ни министър е доста активен на Twitter: http://twitter.com/#!/nmladenov. Може да се пробвате с direct message да го информирате за компетентността на подчинените му, въпреки че би могло и с email. Доколкото съм чувал, той се вслушва в такива неща и предприема мерки. Успех.
                            Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо са ни Посолствата?..и как Държавата пречи зад граница..

                              Нищо не се променя в комунизираните глави

                              Едно време ни изхвърляха от посолството в Тирана с вик с шафиори и търговци не се занимаваме

                              А с кой бе к...е

                              Ей комунизма гаден там ще си отиде последен.

                              Печен Бог да ти помага ти си печен ше се оправиш
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X