Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кайма Стара планина само от прясно месо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кайма Стара планина само от прясно месо

    Наборче, на мен ми изглеждаха яко зобени с хормони тия говеда, една пистула/бута с гръбнака, отрязан в началото на гръдния кош/, беше към 1,70м., същевременно с не много едър кокал, да не кажа дребен за такъв бизон.Даже си мислих, че е такова и се чудих, откъде във Франция да ги има.Един път само съм виждал тук бик 1200 кг и онемях.Главата му беше колкото Централна гара, а онези трупове бяха все в тази категория.

    п.п. сега погледнах линка, че то Белгийското синьо говедо си е жив бизон, сигурно са били нещо подобно, съдейки и по мускулатурата им, освен размерите.

    Коментар


    • #32
      От: Кайма Стара планина само от прясно месо

      Още лятото на миналата година /тогава още не знаехме за старопланинския стандарт/ мой познат производител на месни разфасовки от прясно месо в Сф ми каза, че в неговите продукти няма немесни пълнители, защото сам си внася прясно мазно свинско месо без кости и му идва на цена 2,5 евро франко кутера му. Месото е охладено и до 72 часа от заколването на добичето е при него. И затова не си заслужавало за жълти стотинки да се опитва да сваля цена и срива качество. Но ме учуди, че продуктите му са само от свинско, без телешко месо, а са много вкусни.
      Последно редактирано от s_s1; 28-10-10, 13:01.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: Кайма Стара планина само от прясно месо

        Първоначално публикуван от sithius Преглед на мнение
        Та въпроса ми беше-като отидеш и го смелят пред теб....месо ли взимаш или....знае ли вече човек?
        Не знам... Но принципно гледам какво взимам, та шесто чувство ли е, какво ли, но поне при пресните мръвки (свински, за пилетата мутанти не ми се говори, но там проблема не е замразяване...) не ми се е случвало да попадам на такива с особен дъх. За разлика от колбасите...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #34
          От: Кайма Стара планина само от прясно месо

          За да опази месодайното си говедовъдство Европа дава яки субсидии и има големи мита за внос особено от Южна Америка.Та как ше се мериме с тях примерно Бразилия където животните са целогодишно на пасищата и не ги храниш с нищо те си пасат.Ни сено им събираш ни силаж ни смески.Ако не са митата и субсидията специално за месодайното говедовъдство(обърнете внимание;за млекодайното има квоти а за месодайното субсидия)Южноамерика ше залее Европа с евтино месо и ще ликвидира отрасълаЗа това другите вземат мерки.А къде сме ние Старопланинците под кривата круша.Как ше насърчиме родното производство при съществуващите митници?Дори да предположим теоретично че се захващат стотина човека да гледат говеда за месо.Произвеждат еди колко си говеда за клане и точно тогава се явява един хитрец приближен до власта да речем(спонсор(някакъв и докарва на Варна на пристанището един кораб мръвка от БразилияМесото изтича през пръстите на някой митничар и какво се получава;Цените на телетата рухват хората които ги гледат не могат да си избият парите които са дали за храна камоли да реализират печалба и проклинат мига в който са се захванали с този бизнес.Така е в България в целия селскостопански сектор нелегалния внос убива нашите производители и това управляващите много добре го знаят та затова ме фаща яд като гледам такива министерски постановки-театро за балами ай сиктир
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #35
            От: Кайма Стара планина само от прясно месо

            Има и друга гредна точка.Нашите производители ревът че вносът убива.Преди 2 години вкараха защитни мита за продукция от Македония и Турция и какво стана ?
            Нашите тарикати веднага навдигаха цените на зеленчуците.Накрая се оказа че в началото първия зеленчук беше по-евтин от зеленчука когато си е в сезона.Майната на такива търгаши.
            И не са само търгашите.
            Отиваме с познат за зеленчук и производителят казва - добре ще ти дам това и това на тази цена ама ще вземеш и това дето е второ качество на другата цена.Не вземеш ли кофтито - няма и хубава стока.А прекупвачите чакат в това време берачите да наберът стоката щото прясно а и стока малко-прекупвачи много.Няма на къде да мърдаш.Системата е сбъркана.
            Трябват стандарти - като можеш работиш и просперираш.Ако не можеш - отиваш да бачкаш за тея дето могат.
            BMW X6

            Коментар


            • #36
              От: Кайма Стара планина само от прясно месо

              Не знам какво слагат в колбасите, но определено са далеч от всички, правени и продавани извън България. Където и да купите колбас или месо в чужбина, веднага ще видите разликата. Оплескаха цялото селско стопанство с всевъзножни трикове и машинации, сега искат качествена продукция. В този филм няма да я има!

              Коментар


              • #37
                От: Кайма Стара планина само от прясно месо

                Колега Emil този филм ще го има, ако се изпълнят някои неща, като например:
                1.Възстановяване на селското стопанство.
                2.Вкарването на строги стандарти.
                3.Незабавно отнемане на лицензите за производство на месни продукти при съмнение за соя. (Няма такива филми като следи от соя заради подправките.)
                4.Незабавен съд, както от страна на държавата, така и от страна на веригите в които се е продавал продуктът към производителят.
                5.Окончателно закриване на въпросната своеолна фирма без значение от големината й.

                Та по този начин смятам, че такива тарикатлъци ще бъдат прекъснати, но явно на новият министър не му стискаше да го направи с четирите големи фирми, които сгазиха лука.
                Renault Koleos, Dinamique, 175hp http://www.youtube.com/watch?v=lq3eCuMXeEw

                Коментар


                • #38
                  От: Кайма Стара планина само от прясно месо

                  Първоначално публикуван от Станислав Николов Преглед на мнение
                  Колега Emil този филм ще го има, ако се изпълнят някои неща, като например:
                  1.Възстановяване на селското стопанство.
                  2.Вкарването на строги стандарти.
                  3.Незабавно отнемане на лицензите за производство на месни продукти при съмнение за соя. (Няма такива филми като следи от соя заради подправките.)
                  4.Незабавен съд, както от страна на държавата, така и от страна на веригите в които се е продавал продуктът към производителят.
                  5.Окончателно закриване на въпросната своеолна фирма без значение от големината й.

                  Та по този начин смятам, че такива тарикатлъци ще бъдат прекъснати, но явно на новият министър не му стискаше да го направи с четирите големи фирми, които сгазиха лука.
                  Поради същите тия 5 точки, които си предложил - в тоя филм качествена продукция няма да има.
                  Пробвай поне да остойностиш т.1 и т.2. и ще разбереш за какво става дума.
                  Точки 3-4-5 изобщо няма да ги коментирам. Това е вече друг филм...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X