Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешна помощ в... Австрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешна помощ в... Австрия

    тази неделя на майка ми й станало лошо докато били на ски със семейството на брат ми в Цилертал... Те живеят в Мюнхен, а тя е на гости за 2 седмици...

    Брат ми се обадил на тяхната ПСС за да я прегледат... Спасителят я прегледал на бързо, обадил се на Бърза помощ и след 15-ина минути хеликоптерът бил там... Прегледали я, взели й кръв и решили да я вземат в болницата за по-обстоен преглед...
    След като я закарали /с хеликоптера/ в болницата й направили най-подробни изследвания и искали да остане за няколко дена, но тя вече се чувствала по-добре и след няколко часа я пуснали да си ходи с брат ми /те отишли с колата/...

    Докато си пътували обратно в Мюнхен, мед. сестри видяли, че тя си е забравила фотоапарата... Не се свързали по ЖСМ и се обадиха ... в София!!!

    Как мислите, дали това може да се случи у нас /например на Пампорово/?
    12
    Казват Ви да изпиете чаша вода и да дишате дълбоко...
    91.67%
    11
    Преглежда Ви специалист и вика линейка
    0.00%
    0
    Идва линейка, която Ви закарва в болница за преглед
    8.33%
    1
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Re: Спешна помощ в... Австрия

    - Австрия
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #3
      Re: Спешна помощ в... Австрия

      на мен преди две години тракторист /на снегорин/ ми намери мобилния телефон и ми го върна... Случката стана на Пампорово...

      Без съмнение честни хора има и в БГ, но материалната база на здравеопазването е на престъпно ниско ниво...

      вероятността да Ви дойдат на помощ с хеликоптер е...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Re: Спешна помощ в... Австрия

        то да е само това разликата
        ето едно друго сравнение

        Преди да тръгна бях пуснал една тема и в нея доста се писа за цените в България и чужбина,та реших да направя една равносметка на колега от алфа форума.

        Лифт карти :

        Пампорово --> Vaujany (Alpe D'Huez, France)


        1/2 ден - 33лв --> 18 eвро
        1ден - 48лв --> 22 евро
        3дни - 138лв --> 57 евро
        6дни - 270лв --> 104 евро
        13дни - 530лв --> 193 евро

        Това са официалните цени без намаления и за двете места ( с намаленията във франция е още по-евтино от Пампорово)

        Наем ски

        Пампорово: --> Vaujany:
        1 ден - 29лв --> 13 евро
        3 дена - 75 лв --> 28 евро
        6 дена - 145лв --> 57 евро

        тук отново не слагам никакви намаления и само 1,3 и 6 дена,защото нямам повече информация за Пампорово.

        Хотели

        Пампорово :
        130 лв двойна стая (на вечер)
        200,250,350 лв апартамент (на вечер)
        като за нова година цените стават двойни

        Там където аз бях платихме общо 450 евро за 4 човека за 7 вечери в апартамент ,който по принцип е за 5 човека.
        Останалите цени : басейн - 3 евро, джакузи 3 евро, ползване на спортна зала (баскетбол,футбол,фитнес и т.н. ) 1.5 евро на час. Като това са цени за едно влизане,а картите за повече дни са по-евтини
        Цените в ресторантите и баровете също са по-ниски или поне еднакви на тези в Пампорово.

        Пампорово : 25км писти,5 оръдия за сняг, капацитет 2000 души на час, срещу 245 км писти, 770 оръдия за сняг и капацитет 101 500 души на час !!!
        LR RR Classic VM2.5

        Коментар


        • #5
          Re: Спешна помощ в... Австрия

          ако /недай боже!/ получиш инфаркт на Пампорово, последната грижа ще ти е цената на картата...
          Докато те закандилкат с някоя баба-линейка до Пловдив, вече или си се оправил или си за етажите с "-" отпред...

          а за разликата в цените на лифтове и т.н. сам си си отговорил - при такива капацитети на съоръженията се получава икономия от мащаба...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Re: Спешна помощ в... Австрия

            Незнам дали слушахте сутринта по Нова телевизия за злоупотребите в "Бърза помощ "-София.За дефибрилатори пари нямало.Обаче ремонтирали една жигула за .......7000лв/седем хиляди лева/ .Написах го и с думи ,да не си помисли някой ,че съм сбъркал нулите
            B+

            Коментар


            • #7
              Re: Спешна помощ в... Австрия

              Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
              Обаче ремонтирали една жигула за .......7000лв/седем хиляди лева/
              Аааа, във вестника шефът разправя, че не били 7 хилядарките, а "само" 5 ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Re: Спешна помощ в... Австрия

                Много подходяща тема, да разкажа нещо:
                Понеже се налага, почти на всяка дума да употребявам емотикон, слагам ги в началото.
                Преди няколко години, дъщерята и зета, който работеше в Дубай, ни идват на гости. Майка й забелязва, че нещо е прежълтяла и на другия ден, я насилва да отидат на доктор. Към 11 часа се връщат - преглед, изследвания, лекарства... Зета, обаче казва
                - Чакай да се обадя на моята фирма (здравен осигурител). Говори с тях по телефона - офиса е в Лондон - и те питат има ли изследвания. -Има да!
                - Ами, пратете ги по факса. Имам в къщи факс и веднага ги пращаме. Към 12 часа, телефона звъни... Обаждат се застрахователите...
                -Прегледахме изследванията и според нашия лекар, те са по-скоро за умрял, отколкото за жив и затова се налага да проведем спешно лечение.
                - Ама как, ние вчера пътувахме със самолет и нищо сериозно нямаше.
                - Не знаеме какво е било вчера, но състоянието й е много сериозно и след направена справка решихме, че най-добре ще бъде да отиде в болница във Виена и затова изпращаме САМОЛЕТ за нея. Към 14 - 14.30 ще бъде в София и да се приготвя. Пак ще се обадим.
                Следва още по-голяма изненада:
                Към 14 часа, чуваме сирена и пред нас спира линейка! Едновременно звъни и телефона:
                - Самолета скоро каца, ние се свързахме с вашата Правителствена болница и от там ви пращат линейка, която ще ви закара до аерогарата.
                Жена ми, през това време, казва
                - Не мога да я оставя сама, искам да отида отида с нея, дали ще може?
                - Няма проблем!
                Линейката чака, наще се приготвят "на война" и заминават.

                п.п. Забележете - осигуровката е на зета, дъщеря ми, даже не работи! И друго - престоя в болницата във Виена струваше по 2700 евро на ден! Тя стоя 10 дни, като за това никой от нас не е платил и стотинка!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  Re: Спешна помощ в... Австрия

                  Прав си, действително на всяка трета дума трябва да се сложи поне по една такава икона.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Спешна помощ в... Австрия

                    Естествено, че няма пари за болниците. Само дето след няколко дена пристига една пратка - 2 старинни венециански фотьойла за Пирогов. Фактурата е за 6000 евро и получател е фирма Fratelli Radici, по поръчка на въпросното заведение. Към тях цената ще е още по-висока. Операции ли ще правят на тях не знам...

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Спешна помощ в... Австрия

                      e как то е ясно, за седалки на жиголито са

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Спешна помощ в... Австрия

                        Преди около година и половина, една позната /по принцип с диагноза за някакво нервно разтройство/ направи опит за самоубийство вкъщи /нагълта торба хапчета/. Обаждаме се в Бърза помощ и се почва: ЕГН, серия и номер на това и онова, адрес, телефон, мобилен телефон, допълнително телефон за връзка, какво била взела /следва 5 минути сричане на 25 артикула/ и всичко това с повтаряне, защото не е ясно. Накрая ми се задава разбиващия въпрос: -С какви оплаквания е пациента? ... !!! Понеже навремето пропуснах един шестгодишен курс по медицина, най-лаишки им казах, че на устата й има половин кубик пяна и затворих телефона!!! Междувременно мина повече от половин час и вкъщи пристигна сина й с когото я закарахме в Пирогов с такси.
                        След ДВА ЧАСА И ПОЛОВИНА пред нас спира линейка и търсят пострадалата. След като не намират такава, извикват екип от някаква тяхна вътрешна контролна служба, за да документира "лъжливото повикване" и заплашват жена ми с глоба и покриване на разноските по пристигането на линейката и персонала й, а също така и тези за контролния екип.

                        Разбира се никакви разходи не плащах. Но като чета горното си мисля: -какъв ли щеше да е размера им, ако се бяха разходили до нас със самолет
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Спешна помощ в... Австрия

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Разбира се никакви разходи не плащах. Но като чета горното си мисля: -какъв ли щеше да е размера им, ако се бяха разходили до нас със самолет
                          за 2ч30мин ще дойдат със самолет не от Виена, ами от Париж
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Спешна помощ в... Австрия

                            Принципът на скъпите "ремонти" и обзавежданиая е елементарен - корупция. Колкото е по-голям размерът на поръчката, толкова по-голяма е абсолйтната стойност на комисионната. Та, затова са му тези венециански столове - да прибере 1000 кинта. Както винаги, за да се инкасират лични 1000 лева се нанася обществена вреда за 100 000...

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Спешна помощ в... Австрия

                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                              Принципът на скъпите "ремонти" и обзавежданиая е елементарен - корупция. Колкото е по-голям размерът на поръчката, толкова по-голяма е абсолйтната стойност на комисионната. Та, затова са му тези венециански столове - да прибере 1000 кинта. Както винаги, за да се инкасират лични 1000 лева се нанася обществена вреда за 100 000...
                              едва ли само 1% се инкасират...
                              в случая с ЖигулеТО ИМХО са делили 50:50

                              м/у другото в ЕвропаТА може да имат болнични хеликоптери и т.н., но обзавеждането им е съвсем скромно...

                              нашето си е бананова република, но без банани
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X