Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой разглобявал ли е галетен програматор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой разглобявал ли е галетен програматор

    за пералня Аристон?
    Интересуват ме метките за правилното сглобяване.

  • #2
    От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    за пералня Аристон?
    Интересуват ме метките за правилното сглобяване.
    Пусни некоя снимка да видим за кой модел става въпрос,или поне номера на програматора.
    Последно редактирано от bochopz; 17-07-10, 18:50. Причина: допълване
    . LRE Bulgaria.
    RRC SE V8 91г.

    Коментар


    • #3
      От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

      Стефане, в голям сериал си се вкарал...
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

        Тежка чалга, по това има повече букви и цифри, отколкото в латинската азбука. Не знам какво да отговоря. Пералнята е ATL 104 TX.
        Ох Дрорджо, знам бе братче ...((( Че за капак и не намерих вътре нищо криминално, пък сега започна да се върти наопъки. И хич не успявам да вдена как да му подредя тресчотките, диференциала с трите колелца не съм го пипал. Ще излезе че е шибаната платка със шибаните симистори, дето ме домързя да разтурям, понеже все едно не знам какво да чета от процесора.
        Като вляза в затвора - не се съмнявайте че е щото съм хванал жив проектант на битова техника. А после са го намерили нежив, все тая дали е бил в гаранционния срок.

        Коментар


        • #5
          От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

          Какво и е на пералнята,какви са симптоните.
          . LRE Bulgaria.
          RRC SE V8 91г.

          Коментар


          • #6
            От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

            Какви-какви, такива че няма да минат през цензурата((( Не клати мотора, не изхвърля водата.
            Вече измислих методики и проверих ключалката на капака, пресостата, помпата и мотора. Живи са. Термостопа също работи. И двете релета на платката също са живи. Ако имах сили и пари, щях да я преметна през прозореца, шестия етаж вярвам стига.

            Коментар


            • #7
              От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

              Уффф, благодаря за тази тема! Като си помисля само, че можех и до дълбока старост въобще да не подозирам за съществуването на галетни програматори...
              Искам България чиста!

              Коментар


              • #8
                От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

                Разглобявал съм само "палетен" програматор, от тия дето са от плочки с контакти и се редят като палета една върху друга, на пералня Горение. Преди 25 г. я купих за без пари от магазина за нови дефектни домакински машини на Стамболийски - още работи.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

                  Ама на тях просто им се измъкват страниците, изтръскват се умрелите хлебарки, и всичко пак работи. А на тая чалга само да провериш контактите трябва да я разкапсулираш, и после работи неправилно, додето не намериш правилното начално сглобяване.
                  На кола! Всички счетоводители - на кола! Само тия с по два дни стаж - на бесилката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

                    Стефане, питай направо Митко " Куздов ", той е
                    Последно редактирано от дядо владо; 17-07-10, 21:08.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

                      Куздов, не питам, направо казвам: бири, картофи, келнерки, разврат! Възможни са варианти, по твой избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

                        Ако не успееш да го зглобиш ми го прати по пощата(Еконт) че съм малко далече от София.
                        . LRE Bulgaria.
                        RRC SE V8 91г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

                          Собствено галетите ги наредих върху барабана със зъбите. Там положението май е еднозначно, някакви белези сложих като започнах да го разглобявам.Сега остава да открия положението на редуктора и голямото колело между мотора и барабана. Макар че изобщо не вдявам как се върти наобратно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Собствено галетите ги наредих върху барабана със зъбите. Там положението май е еднозначно, някакви белези сложих като започнах да го разглобявам.Сега остава да открия положението на редуктора и голямото колело между мотора и барабана. Макар че изобщо не вдявам как се върти наобратно.
                            Качи снимка да умъваме заедно.
                            . LRE Bulgaria.
                            RRC SE V8 91г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някой разглобявал ли е галетен програматор

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Куздов, не питам, направо казвам: бири, картофи, келнерки, разврат! Възможни са варианти, по твой избор.
                              На морето съм. Трябва ти таблицата на програматора, за да зацепиш търкалата (и май не е нужно да казвам, че въобще не ти е било работа да ровиш там) За да не върти и да не изпомпва (ако мотора и помпата са здрави) вероятно е изплякал спиид контрола и нещо по веригата за отчитане нивото на водата. Абе, голямо дръвце си захапал. Носи го на Мадрид 40 при собственика на магазина за резервни части да го види и ако може да го съживи.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X