Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за подова плоча

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за подова плоча

    Ситуацията е следната: имам долепен до къщата гараж, бутнах задната стена /не е носеща! / и го удължавам. Ще направя плоча, няма канал, мазе или каквото и да било, просто плоча направо на земята.

    Въпросът ми е, слага ли се някаква влагоизолация под плочата? Има ли такова изискване в модерното строителство? Или просто основа, бетон и толкова?
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Въпрос за подова плоча

    Сложи си отсефка, трамбовай я, отгоре дебел найлон и си изливай на воля.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за подова плоча

      Основа, бетон и толкова.
      Може да се слагат разни изолации, но не виждам смисъл да се глези един гараж.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за подова плоча

        Ясно, благодаря ви за отговорите! Значи, по изпитаните методи.
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за подова плоча

          ...и арматурка в бетона, щом ще е гараж.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за подова плоча

            Да, това задължително!
            Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за подова плоча

              Бетонова площадка , но все пак нали трябва да е здрава!
              Махнете ако има хумус, баластра уплътнена поне 15 см/за лек автомобил/, ивични основи отстрани поне 40 см. дълбоки, после за икономия може и с бутобетон / т.е. с големи камъни в бетона/ да се отлее и заварени мрежи ф5-20/20.За елиминиране на притесненията се слага една добавка за водоплътност в бетона-около 8лв/м3 струва.
              Ако ще има стени, покрив и пр., удълбочете основата до 80 см.Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за подова плоча

                Благодаря Алекс! Стените ги има - от едната страна къщата, от другата страна висока и много солидна зидана ограда. Така че ще се прави само плосък покрив, стъпил върху греди. Мисля да мина само с леки странични ивици, като евентуално само в точките, където ще стъпят гредите на покривната конструкция, да е малко по-подсилено.
                Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за подова плоча

                  В такъв случай под колоните носещи покрива, се изливат единични фундаменти 40/40/60-това е минималната дълбочина на замръзване на почвата в София, но баластрата пак си трябва, а върху нея найлон под бетона да не глътне "млякото" на бетона.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X