Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

    От София Газ ми искат копие на нотариалния акт, за да ми прехвърлят абонамента на мое име. Казаха ми че по ЗУТ имали право на това?!?

    Въпроса ми е има ли право частната фирма София Газ да ми иска копие на нотариалния акт? Пълно е с личните ми данни, а и откъде да знам дали след време някой недоволен служтел няма да ми направи копия на моя акт и на други такива и да ги използва за свои нужди?

  • #2
    От: СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

    Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
    От София Газ ми искат копие на нотариалния акт, за да ми прехвърлят абонамента на мое име. Казаха ми че по ЗУТ имали право на това?!?

    Въпроса ми е има ли право частната фирма София Газ да ми иска копие на нотариалния акт? Пълно е с личните ми данни, а и откъде да знам дали след време някой недоволен служтел няма да ми направи копия на моя акт и на други такива и да ги използва за свои нужди?
    Не може да ползва нищо за свои нужди, ако не е нотариално заверено.

    А конкретно - прегледай ЗУТ. МОже и да ги питаш според кой член, алинея и прочие, на ЗУТ, имат това право.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

      Само да го погледнат, за да се уверят, че ти си собственика - да, но да остане при тях - аз не бих. А иначе всеки подкупен нотариус може да го завери когато трябва. За да е неизползваемо копието, тресни диагонално един надпис с дебел маркер "Само за справка - копие" , ако се окаже , че е много задължително да им го оставиш.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        За да е неизползваемо копието, тресни диагонално един надпис с дебел маркер "Само за справка - копие" , ако се окаже , че е много задължително да им го оставиш.
        С черен маркер, щото ако син, зелен, червен и прочие, на компютър, след сканиране, надпис с различен цвят се маха с 2 цъкания на мишката.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Не може да ползва нищо за свои нужди, ако не е нотариално заверено.

          А конкретно - прегледай ЗУТ. МОже и да ги питаш според кой член, алинея и прочие, на ЗУТ, имат това право.
          Хм, току що звънях да питам, поредната неориентира операторка ми отговори, че не знае по кой член се изисква копие. Препоръча ми да намеря "Общите условия" в сайта на София Газ.
          Открих ги, но нищо не пише по този въпрос.
          Последно редактирано от petrof; 16-06-10, 11:31.

          Коментар


          • #6
            От: СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

            Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
            Хм, току що звънях да питам, поредната неориентира операторка ми отговори, че не знае по кой член се изисква копие. Препоръча ми да намеря "Общите условия" в сайта на София Газ.
            Открих ги, но нищо не пише по този въпрос.
            Ех, мамка му! Всички ли са дебили, не мога да разбера!?!?!?
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

              Всъщност, в нотариалния акт няма нищо, което те не знаят. Или поне трябва да научат, за да работят с теб - куп характеристики на имота и на собствениците. Така че, данните ще ги имат по един или друг начин. Нищо не опазваш, като не им даваш нотариалния акт.

              Можеш да си уверен, че освен тях, всички тези сведения ги има общината, Софийска Вода и ЧЕЗ. Може би и на други места.

              Коментар


              • #8
                От: СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Можеш да си уверен, че освен тях, всички тези сведения ги има общината, Софийска Вода и ЧЕЗ. Може би и на други места.
                ЧЕЗ със сигурност ги нямат - само им показах нот.акт и ми прехвърлиха партидата, не са ми искали да оставям копие при тях.
                За Софийска Вода тепърва ще установявам какво ще искат.
                Притеснява ме факта, че частна фирма ми иска копие на акта, при положение че ще им плащам пари.
                Ако си купя паркет за апартамента не ми искат нотариален акт.

                Коментар


                • #9
                  От: СофияГаз - за прехвърляне на партида искат нотариален акт?

                  ЧЕЗ имат каквото им трябва от предишния собственик, само са ти сверили името. Овергаз сигурно също ще се задоволят с толкова, освен ако нямат някой капан в нормативната уредба по този повод.

                  Ако ги нямаше тези "капани" да усложняват газификацията до безобразие, в газифицираните градове нямаше да остане пукната топлофикация.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X