Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщи-землянки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къщи-землянки

    Швейцарецът Петър Ветш, не иска да робува на стандарти.
    Да видим неговите творения.






























  • #2
    От: Къщи-землянки

    Като гледам за какъв комфорт става въпрос, едва ли е по-евтино от стандартно строителство. Но пък сигурно си струва да притежаваш уникално жилище

    Коментар


    • #3
      От: Къщи-землянки

      Много хитро а всъщото време съм сигурен че е функционално и енергоспестяващо.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Къщи-землянки

        Аааа, супер!
        Това ми напомня за къщичките на хобитите от "Властелина на пръстените"!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Къщи-землянки

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Като гледам за какъв комфорт става въпрос, едва ли е по-евтино от стандартно строителство. Но пък сигурно си струва да притежаваш уникално жилище
          Всъщност е многократно по-скъпо, но не това е била идеята на автора, предполагам. Няма дума, че е хармонично вписано в ландшафта, въпреки, че по същността се е един обикновен (или не чак толкова) бетонен бункер.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #6
            От: Къщи-землянки

            Ефектно е! Може би се е повлиял от арх. Гауди! Овалните форми напомнят за Ла Педрера. Разликата е, че там няма нито един прав или остър ъгъл.
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Къщи-землянки

              Я...
              ЗНАЕХ СИ АЗ ЧЕ ФРОДО Е ПРОДАЛ ПРЪСТЕНА !!!
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Къщи-землянки

                Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                Всъщност е многократно по-скъпо, но не това е била идеята на автора, предполагам. Няма дума, че е хармонично вписано в ландшафта, въпреки, че по същността се е един обикновен (или не чак толкова) бетонен бункер.
                Многократно по-скъпо заради дизайнера може би.Реално погледнато изграждаш 2 или 3 стени по-малко само ги укрепваш,а за покрив ти трябва само добър дренаж и косачка евентуално.В района на с. Бръшлян -Старнджа планина отседнахме в подобна кръчма на която задната стена беше скала с водопадче.Не сме свикнали на такава гледка -всичко трябва да е равно,право,симетрично.Аз лично терасирам в момента и все гоня правите ъгли и нивела-абсолютно никой не може да ми отговори защо след като поразгледах доста сайтове за градини, а там интерсните идеи не са "мини футболни стадиони."Ама нали ако ти е нагънат двора няма как да сложиш масата и барбекюто
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Къщи-землянки

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Аааа, супер!
                  Това ми напомня за къщичките на хобитите от "Властелина на пръстените"!
                  И на мен първата асоциация като видях къщата ми беше за дупката на Билбо Бегинс.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Къщи-землянки

                    Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                    Многократно по-скъпо заради дизайнера може би.Реално погледнато изграждаш 2 или 3 стени по-малко само ги укрепваш,а за покрив ти трябва само добър дренаж и косачка евентуално.
                    Ц! Многократно по-сложно е от архитектурно-конструктивна гледна точка. Имам такъв проект някъде по компа и затова знам. Бетона е по-различен, кофрирането, арматурата, инсталациите, а дренажа на "покрива" си е направо творение на инженерното изкуство. Целия корпус е от много по-дебел бетон. Неправилните и заоблените форми също са от бетон, а не са бутафория.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Къщи-землянки

                      Прекрасно:а,като имаш и един метър пръс над-покрива,това си е идеална изолация!
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Къщи-землянки

                        Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                        Прекрасно:а,като имаш и един метър пръс над-покрива,това си е идеална изолация!
                        Изолация от жегите лятото - да. Ама зимата няма топлене, ако не се вземат специални мерки.

                        И най-големия проблем си остава хидроизлолацията и дренажите. За да се направят читаво искат МНОГО пари. Отделно дето не навсякъде е удачно да се прави такава "къща". Трябва да се съобразяваш с конкретните условия. На мойто село (Драгичево) например, е практически невъзможно да направиш сухо мазе, без да изсипеш чувал пари и да направиш яки дренажи и подобни неща + хидроизолация. Мястото е такова, че в по-влажните сезони водата е на около метър, метър и малко дълбочина, а когато е съвсем влажно, се вдига и на 30-40 сантиметра. (това го гледам по нивото на кладенеца). Съответно точно на това място никой не се и опитва да прави мазета - безполезно е.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Къщи-землянки

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Изолация от жегите лятото - да. Ама зимата няма топлене, ако не се вземат специални мерки.

                          И най-големия проблем си остава хидроизлолацията и дренажите. За да се направят читаво искат МНОГО пари. Отделно дето не навсякъде е удачно да се прави такава "къща". Трябва да се съобразяваш с конкретните условия. На мойто село (Драгичево) например, е практически невъзможно да направиш сухо мазе, без да изсипеш чувал пари и да направиш яки дренажи и подобни неща + хидроизолация. Мястото е такова, че в по-влажните сезони водата е на около метър, метър и малко дълбочина, а когато е съвсем влажно, се вдига и на 30-40 сантиметра. (това го гледам по нивото на кладенеца). Съответно точно на това място никой не се и опитва да прави мазета - безполезно е.
                          Който има мазе в къщата си знае че и лятото и зимата може да стои по къс ръкав вътре .Земята проявява температурни колебания до 50 см дълбочина/затова В и К ги заравят на толкова/,а по надолу е относително постоянна температуратурата,а даже и се затопля.Според мен ако не е много зиморничав човека може да мине без отопление и охлаждане.По отношение на дренажа ,не вярвам в планините да има толкова плитка подпочвена вода-дори се садят дървесни пояси против водната ерозия.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Къщи-землянки

                            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                            Който има мазе в къщата си знае че и лятото и зимата може да стои по къс ръкав вътре .Земята проявява температурни колебания до 50 см дълбочина/затова В и К ги заравят на толкова/,а по надолу е относително постоянна температуратурата,а даже и се затопля.Според мен ако не е много зиморничав човека може да мине без отопление и охлаждане.По отношение на дренажа ,не вярвам в планините да има толкова плитка подпочвена вода-дори се садят дървесни пояси против водната ерозия.
                            Имам мазе. Имам и приземен етаж. Говоря точно от опит. Лятото е супер рахат, обаче зимата няма топлене. Вярно че и да не топлиш, няма да замръзне, но и трудно се топли. 2 киловата радиатор не смогва да стопли стая 6 на 3 метра. Вероятно ако се направят по-сериозни изолации нещата ще се променят, но няма как да знам.

                            Колкото до водата - къщата в Драгичево ни е на южен склон. Ако не го бях видял с очите си и някой ми приказваше, никога нямаше да повярвам че е възможно да има вода толкова плитко.

                            От друга страна, на другата ми вила в Драговищица водата в дълбоко - на около 6-7 метра. Там почвата е такава, че нищо не се задържа. Може и 4-5 метрово мазе да си направиш, и проблем с влага няма да има.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Къщи-землянки

                              Фантастични къщи! Сигурен съм, че влагата не съществува като проблем. По света имат отлични хидроизолации за всеки възможен случай, а и постоянно измислят нови поколения такива. За основи, под пода, за стени, под плочки, за покриви.... То и тук навлизат, но доста по-бавно.
                              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X