Обява

Свий
Няма добавени обяви.

външно боядисване на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • външно боядисване на къща

    имам нужда от компетентно мнение с какво да боядисам къщата след като е положена драсканата мазилка с оцветен фасаген или някаква силиконова боя и на коя фирма

  • #2
    До: външно боядисване на къща

    Силиконова боя на фирма Оргахим. Днес това ми беше задачата.Това ми е работата.
    Последно редактирано от maxxx; 20-05-10, 19:33. Причина: правопис

    Коментар


    • #3
      До: външно боядисване на къща

      За да си спестя тази операция аз избрах фасадна/"структурна"/ мазилка с цвят от каталог, със силиконова добавка.
      Освен труда си спестяваш и разходите за скеле/при мен имаше нужда от такова/.
      Нанасянето вече е въпрос на избор - "драскана", "влачена" и т. н.
      Доколкото разбирам, обаче мазилката вече е факт, вероятно е сива и не знам каква фасадна боя и от колко "ръце" ще покрие сивото.
      Стана малко като: "Що не каза по-рано?", но във форума със сигурност ще се намери някой да помогне.
      Успех!
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        До: външно боядисване на къща

        Здравейте.Както и за много други неща, определящо е какъв резултат се търси във времето или по специален ефект.С малко повече инвестиция-Нанопор/Артлайн на Баумит.Иначе и фасадните бои на "Оргахим" са достатъчно добри като качество.Прегледайте им инфото в нета, може и ценово сравнение да се направи, като се има предвид ча поръозната повърхност дава и по-голям разход.

        Коментар


        • #5
          До: външно боядисване на къща

          Много от фасагеновите бои вече са със силикон.

          Коментар


          • #6
            До: външно боядисване на къща

            Първоначално публикуван от milen765 Преглед на мнение
            ... и на коя фирма
            Боята вземи от същата фирма, на която е мазилката. Така има повече шанс компонентите да са съвместими.
            Чудно защо мазилката не е била оцветена? И аз правих същото упражнение скоро и си избрах силиконова мазилка по каталог.

            Коментар


            • #7
              До: външно боядисване на къща

              Първоначално публикуван от milen765 Преглед на мнение
              имам нужда от компетентно мнение с какво да боядисам къщата след като е положена драсканата мазилка с оцветен фасаген или някаква силиконова боя и на коя фирма
              Фасадна боя при всички случаи.
              Дали със силиконова добавка или не е въпрос на гъдел ( колко гледаш рекламите )
              Първата ръка(грундиране) разреждаш фасадната боя мноооого с вода.
              Повече отколкото пише на етикета . Целта е да боядисаш фугите на мазилката. Трябва ти дебело мече( валяк ).За фасадно боядисване.
              Втората ръка е вече нормално разредена фасадна боя в същия цвят като грунда .
              Ако си добър бояджия - с две ръце може да се справиш .
              Фасадната боя на Оргахим е повече от добра и цената и е нормална.
              25 кг бака е около 62-65 лв (оцветена с машина ) и покрива около 150 кв.м .( и малко повече)
              Успех !

              П.С. Ако ти трябва повече от боя - 0897/967-911

              Коментар


              • #8
                До: външно боядисване на къща

                благодаря на всички за компетентните мнения ,а някой ползвал ли е фасадна боя /силиконова/ на denel-до колкото ми стана ясно това е българска фирма производител

                Коментар


                • #9
                  От: външно боядисване на къща

                  Колега ,използвай продуктите на Оргахим, след мазилката тегли една рака силиконов грунд и след това фасаген ,спазвай стриктно упътванията на етикетите, казвам това от личен опит.
                  Успех !
                  ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: външно боядисване на къща

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Първата ръка(грундиране) разреждаш фасадната боя мноооого с вода.
                    Замени водата с грунд и гарантирано ще имаш само две ръце боя .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #11
                      От: външно боядисване на къща

                      Чакайте и аз да ви обадя една ГОЛЯМА тайна:
                      Фасаген - фасадна боя
                      силикатна мазилка = фасаген с 8% силикати
                      силиконова мазилка = фасаген с 10% силикон
                      оцвети си фасаген и си боядисвай смело. Ако на чорбаджийката не и хареса цвета - още две ръци и готово. Всичко е на основата на фасагена....
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: външно боядисване на къща

                        [/QUOTE]
                        На стар краставичар .......
                        Какво за теб са две ръце ?
                        Грунд и две ръце си стават три пъти да търкаляш валяка ( мечето ) по цялата площ . Това са си три ръце....
                        Аз говоря за ДВЕ ! Грунд и една ръка по-гъста боя. Може тук-таме да има пропуски за поправки .... но ще са само десетина-двадесет квадрата.
                        А бе ..... има си чалъм за всичко !

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: външно боядисване на къща

                          благодаря на всички отзовалисе

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X