Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръка за латекс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръка за латекс.

    Здравейте,искам да правя цялостно освежаване на 4-стаен апартамент и ми трябва хубав латекс,но понеже на пазара има фолямо разнообразие от марки се чудя какъв да бъде.Честно казано цената не е от значение,а по-скоро издръжливостта му на влага и възможността да бъде измиван .
    Бях в магазина на "Боро" на околовръстното,гледам,че има и на Лакпром,някои турски марки.Последния път правихме ремонт с немски латекс "Фауст",който не видях да се продава.Моля за съвет при избора,благодаря.

  • #2
    До: Препоръка за латекс.

    Това използвам аз и никога не съм имал проблем :
    http://www.orgachim.bg/index.php?loc...pid=80&start=0 .
    Има и тониращи машини . А ФАУСТ май бе марка на големите търговски вериги и не е най - доброто . Това е на добро качество и на добра цена и най важното произведено в БГ .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      До: Препоръка за латекс.

      Отдавна боядисвам и по-добър от К80 не съм срещал. Италиански.
      Има го обаче само в блока срещу зала "Универсиада"
      Опааа. Старост-нерадост К81 е.
      Последно редактирано от Пенчо; 11-05-10, 13:23. Причина: грешка

      Коментар


      • #4
        До: Препоръка за латекс.

        Аз предпочитам "Боролекс", за влажни помещения има "Боролекс" с биоцид ! Нямам никакви оплаквания от този латекс, според мен това ти трябва !
        Боян 0898 / 63 66 73
        Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

        Коментар


        • #5
          До: Препоръка за латекс.

          Ако имаш път към "Борово" мини, да ти покажа за какво иде реч.

          Коментар


          • #6
            До: Препоръка за латекс.

            DULUX e марката и боята. Другото е компромис. Също и DUFA.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #7
              До: Препоръка за латекс.

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              DULUX e марката и боята. Другото е компромис. Също и DUFA.
              +1
              Огромно разнообразие от цветове, много добра покривност и равномерност. Мие се без проблем. DULUX имат магазин на ул. "Раковска"
              LZ1GYY
              0898 436 956

              Коментар


              • #8
                До: Препоръка за латекс.

                ................... бих казал, колкото по-скъп, толкова по-качествен ! - както повечето неща междувпрочем

                Сега сериозно.
                Колега ВСИЧКИ видове латекс, без изключение са съставени от полимер(свързващо вещество), креда и вода.
                Кредата е за плътност на цвета, водата за разредител, в полимера е тайната!
                Всички фирми производителки на латекс работят с полимер на 2-3 големи химически концерна (като BASF) и цените там не са с големи разлики. Раликите идват от количеството полимер!
                Тези бои, които като ги пипнеш с ръка цапат са съставени придмно от креда и вода, за това и цапат, качествените, които седят като "пластмасови" са с огромно количество полимер. От тук трябва да ти стане ясно, защо по-скъпия е по-качествен .

                Между другото лепилото познато у нас като Ц200 е чист полимер. В тази връзка съм правил експерименти на "евтин" латекс да сложа Ц200 и да ти кажа - става, като ниско бюджетно решение. Все пак е различен вид полимер.

                Така, че аз от опит бих препоръчал скъп немски латекс, не за друго, ами просто DIN е много сериозен в това отношение.
                Всичко това, го казвам с уговорката, че признавам си нямам опит с италианските бои, предполагам и те са със същото качество.
                Нашите производители обаче, в стремежа си да докарат ниска цена, спестяват от полимера, от там и качеството не е от най-доброто
                TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                Коментар


                • #9
                  До: Препоръка за латекс.

                  Вчера купих от Бриколаж латекс на фирма СЕЛТ бака 15кг. за 9.90лв. пълен боклук излезе. То беше ясно щом бака 16кг. на Оргахим струва 33лв.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Препоръка за латекс.

                    Смятам ,че към "DULUX" спокойно за избор може да прибавите и "Oikos".Още повече към миещите качества ще получите и огромен избор на декоративни качества.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Препоръка за латекс.

                      Много благодаря на всички включили се! Латекса DULUX,мисля,че ще се ориентирам към тази марка.Някой знае ли къде се произвежда?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Препоръка за латекс.

                        Най-доброто,което съм ползвал е LEVIS-мисля че е американски и наистина е латекс-изсъхналото по кофата е като ластик.Къщата ми е боядиана външно с него вече 4 години не е променил цвета и може да се мие.В Бриколаж го оцветяват;цената му е висока,но покрива много и си заслужава.
                        0+

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X