Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ с ел. инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ с ел. инсталация

    Здравейте колеги,

    Имам проблем с тоците в едно помещение което се използва за репетиционна (музикална).

    Проблем 1: В цялото помещение има само 2 контакта (контакт А и Б), които са недостатъчни.

    Проблем 2: Ако примерно човек свири на китара която е включена в усилвател който е захранен от контакт А и ползва микрофон вкл. в усилвател захранен от контакт Б при докосване на микрофона протичат около 90 волта ток.

    Ако някой иска да ми помогне (срещу заплащане) да оправим тези дреболии ще съм му много благодарен. За съжаление не мога да отделя стотици левове за да се справя с проблема. Мога да закупя всички материали, да осигуря превоз за добрия самарянин, и някакви пари.

    Не е спешно

  • #2
    До: Помощ с ел. инсталация

    Къде, горе-долу в София?

    Коментар


    • #3
      До: Помощ с ел. инсталация

      Помещението се намира в Захарна Фабрика, точно зад централата на Мтел (Кукуш 1).

      Ако има желаещ ще го взема от където трябва и ще го върна (не с нивата от снимката )

      По точка 1 - ще е добре ако можем да пуснем още 2 контакта до другия край на помещението.

      Коментар


      • #4
        До: Помощ с ел. инсталация

        Здравей колега,къде/как измери тези 90 волта?Контактите занулени ли са,предполагам,че инсталацията е двупроводна.Ако не са,може това да е проблема.Ако са занулени между фазата и заземителната скоба на контакта с волтметър трябва да ти покаже 220 волта-така не е нужно да отваряш контакта.Пиши за резултата.Успех.
        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

        Коментар


        • #5
          До: Помощ с ел. инсталация

          Първоначално публикуван от jkolarov Преглед на мнение
          ...Проблем 2: Ако примерно човек свири на китара която е включена в усилвател който е захранен от контакт А и ползва микрофон вкл. в усилвател захранен от контакт Б при докосване на микрофона протичат около 90 волта ток...
          Не е зле първо да проверите потецияла спрямо земя ли е или между двата усилвателя. Че на мен ми намирисва на проблем с някой от усилвателите, защото повечето са галванично разделени от мрежата.

          Коментар


          • #6
            До: Помощ с ел. инсталация

            А нормално - това е от компенсационните токове на захранванията. Свойство на приборите, не на мрежата. Просто пуснете разклонител, и захранвайте двете неща от един контакт, проблемите ще изчезнат.
            За контактите по разните кьошета - мини да ти дам жици и контакти, и електротехник не ти трябва.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ с ел. инсталация

              Твърдо подкрепям идеята за един разклонител и всичко в него. Не е зле и да се провери зануляването на контакта.

              Коментар


              • #8
                До: Помощ с ел. инсталация

                В момента е така - повечето неща на един разклонител, и проблема се решава частично. Но трябва да се промени...

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ с ел. инсталация

                  Оправи го, защото на времето един DJ така си умря пред очите ми в Спортна зала на една диско вечер. По-точно, пред очите на 4-5000човека.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ с ел. инсталация

                    ) Какво да се промени?
                    Слушай, ние наистина не можем ни да свирим, ни да пеем. Ето жици, ето контакти. Сигурно ще се намерят и щепсели. Някви съединителни елементи. Но мегават димери нямаме.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X