Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

    В петък си смених топломера вкъщи - 320лв /50лв монтаж/... викам им "не е ли много 50лв за 2 големи + 2 малки гайки?"
    Толкова е по ценоразпис - ако щеш...

    обаче /представете си!/ час по-късно ми се обадиха по тел., че станало грешка и да отида да ми върнат /!!??/ 40лв!

    Днес чудото стана! Отидох и най-любезно ми върнаха 40лв с Кредитно известие...

    Изводът: Когато нещо ви се стори нередно, странно, скъпо... Не си премълчавайте, а питайте, протестирайте и т.н.
    Ако в петък не бях ги питал настоятелно защо монтажа е толкова скъп, съмнявам се, че щяха да питат "висшестоящия" дали толкова да ми искат или е станала грешка...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Аз продължавам да не знам какво и как мери това нещо. Втората част от престъплението е съществуването на т.нар. фирми за топлинно счетоводство.

    Коментар


    • #3
      Шегуваш се нали....А какво наложи смяната на топломера?
      B+

      Коментар


      • #4
        Мой познат /вече бивш приятел/, висш мениджър в Софарма, полива топломерите с капково устройство, долу леген, за да се охлаждат..
        Допълнително е сложил вентилатори под радиаторите и се е закачил към стълбищното осветление на огромния блок..
        Чудете се дон Кихотовци защо ви идват такива сметки!
        Забравих - поставил е ламаринени радиатори върху магистралните топлопроводи и ги обдухва с мощен вентилатор!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          Мой познат /вече бивш приятел/, висш мениджър в Софарма, полива топломерите с капково устройство, долу леген, за да се охлаждат..
          Допълнително е сложил вентилатори под радиаторите и се е закачил към стълбищното осветление на огромния блок..
          Чудете се дон Кихотовци защо ви идват такива сметки!
          Забравих - поставил е ламаринени радиатори върху магистралните топлопроводи и ги обдухва с мощен вентилатор!
          На този твой бивш приятел ще му излезе през носа това "топло"като оглушее след години то толкова шум..... аз предпочитам на тихо и на студено
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            А, не....
            Без да знам, за какво са му му дадох консултация за нискошумни вентилатори, купи най-доброто - професионална работа..
            Жалка история!

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
              Шегуваш се нали....А какво наложи смяната на топломера?
              За Тедо незнам какво наложи смяна на един топломер,но аз преди три години смених всичките.и сега внимавайте:ОТКРАДНАХА ГИ.Просто апартамента беше след ремонт и нямаше нищо друго за крадене.
              В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

              Коментар


              • #8
                Някой знае ли как да съсипя цялата станция на парното във входа ми ????

                Някой знае ли как да съсипя цялата станция на парното във входа ми ????
                защото само тогава има шанс да я сменят с нова, която да може да си контролира налягането на помпата. Нашият вход е с явно някаква стара, като технология, защото загубите са големи в мазето, където е станцията е 43 градуса, а най-големият ми проблем е, че тръбите вият неистово независимо дали съм отворил крана на радиатора или не...


                със взрив не става, защото съм на 3-тият етаж и....
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  Re: Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

                  За съсипването - през тръбата към радиатора пускаш в централния щранг няколко топчета поксипол - естествено - лятото, но ремонта остава за зимата. Мисля как да убедя съкооператорите, че климатика е по-евтиното решение. Няколко искат парно, а всички други им плащаме сметките
                  Отклоненията за апартамента ми са изрязани, тръбите вкопани зад итонги (да не загрозяват), рядко ползвам апартамента и пак плащам, доколкото разбрах - кражбите на тези с радиаторите ще се разпределят между нас - без . Лятото ще откопая тръбите.
                  Откъде да се купят тези радиатори(излъчватели) за тръби и какво представляват?

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

                    Първоначално публикуван от 1203 Преглед на мнение
                    Откъде да се купят тези радиатори(излъчватели) за тръби и какво представляват?
                    А случайно да ти минава през главата, че, ако ползваш апартамента постоянно (както вероятно правят тези с парното), климатикът може и да не се окаже най-евтиното решение?

                    А, доколкото разбирам, ти май имаш намерение да разправяш, че си свалил радиаторите и не ползваш парно, а да си сложиш "радиатори" по тръбите ... Евала, пич, голема работа си. Те така правят големите мангизлии!
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

                      Е, човека го казва в смисъл, че не иска да плаща за нещо, което не ползва.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Е, човека го казва в смисъл, че не иска да плаща за нещо, което не ползва.
                        Е, там е работата, че няма начин да не го ползва. Най-студената ми стая граничи с жилището на комшийка, която си е спряла парното. За да поддържам нормална температура, там радиаторът се пуска по-силно, отколкото в другите стаи.

                        Т.е. не тя плаща моята сметка, а по-скоро аз - нейната. Защото, като си топля моята стая, аз топля и стената между двете жилища.

                        А ако лелята започне да си слага по тръбите разни "радиатори", както колегата май се кани да прави, всички останали ще плащат още повече вместо нея ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

                          Аз продължавам да не знам какво ВСЪЩНОСТ мерят така наречените топломери. Нито как.

                          Вълк, я кажи и на мене кои са безшумните профи вентилатори. Че радиатора е затиснат от кво ли не, и топлото не идва и до средата на стаята. Пробвах с два американски. Много са хубави, вършат работа, ама вият кат гладни псета. Щото са някви промишлени истории от 70-те.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

                            Топломерите Стефане, са едни неща, внесени от едни хора и продадени на повечето от нас. Е верно, малко принудително. А иначе в крайна сметка парното май пак ще плащаме на база общия водомер, пардон топломер.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Апартаментен топломер /ТЕХЕМ/

                              Да бе, за кого и колко са полезни всички виждат. Въпросът ми е какво мерят. Как. По мое време нужното за разбирането на правилния отговор се учеше в осми клас. Значи трябва да може да се обясни. Та чакам ...
                              Чакам също др. Костов да обясни защо зорлем създаде и тая мафия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X