Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двор на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двор на къща

    Здравейте, колеги!
    Имаме спор с жената колко трябва да ни е голям двора и не можем да се разберем колко е добре. Аз викам, че декар- декар и малко ще е добре, а тя ми казва, че и 500 квадрата стигат. Я тези, които имат опит и си живеят в еднофамилни къщи да ме посъветват. Все още не съм наясно дали искам басейн, ама ако поискам в един момент трябва да си има и място за него, дето се вика. А! В двора ще има само декоративна растителност - по това имаме все пак консенсус.
    Та като цяло въпроса ми е в колко квадрата двор човек се чувства добре, въпреки че е индивидуално...
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

  • #2
    До: Двор на къща

    Мен ако ме питаш и 10 дк са добре
    Стига да може да си го позволиш и да ги подържаш

    В нотариалния акт на моето "ранчо" пише : граница на север-Стара планина
    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • #3
      До: Двор на къща

      Колкото по голям толкова повече работа и тн.
      Малко дворче райграс барбекю и хубава компания.

      Коментар


      • #4
        До: Двор на къща

        10 декара двор лесно се прегражда до 500кв.м.
        От 500кв.м. трудно се дадят 2декара.
        Ако имаш възможност взимай повече.
        Мойто дворче е 5.6 декара но още не е подредено.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #5
          До: Двор на къща

          Десет декара е много добре. Винаги има възможност за бъдещи планове и нови идеи. Не е нужно да са облагородени от край до край. За къща стигат и 500кв., а къщата не е нужно да е голяма. Аз имам двор 500 кв., но ще направя всичко възможно да купя поне и съседните 500. Така съседите ми ще са по-далече. В това виждам смисъла от по-голям парцел. Успех!
          ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
          ...0888 766485...

          Коментар


          • #6
            До: Двор на къща

            Здравей колега моят двор е 800 кадрата и според мен е малко.Но зависи колко ти е еднофамилната къща.Абе ако е подредено добре от естетична гледна точка и малкото място изглежда голямо.

            Коментар


            • #7
              До: Двор на къща

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              ....Имаме спор с жената колко трябва да ни е голям двора и не можем да се разберем колко е добре....
              Я звънни, пък ела (и я доведи) и ще ти показвам моя и околни дворове и ще му мислите
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: Двор на къща

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Я звънни, пък ела (и я доведи) и ще ти показвам моя и околни дворове и ще му мислите
                Благодаря за поканата.

                Между другото и на мене ми е минавала еретичната мисъл за двор над 5-6 декара. Къщата ще е около 250 квадрата дървено-скелетна.
                Мисля да се метнеме с жената в колата и да пообиколим няколко села в Пловдивско, защото тука - в и около София вече не ни се живее.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #9
                  До: Двор на къща

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Между другото и на мене ми е минавала еретичната мисъл за двор над 5-6 декара.
                  Много зависи от местоположението, как ще се използва и пр. Ако е за вила - едно. Ако е за постоянно обитаване - друго. Дворът на вилата ми е 800 кв. Лакомията ми твърди, че е малко. Разумът - че е достатъчно.

                  При постоянно обитаване, 1.5 - 2 дка при условие, че няма да го използвате за отглеждане на животни и зеленчуци е нормално. Такава площ ще можете да подредите, подържате и ползвате без особени затруднения, а и има перспектива. Представям си цената на оградата на двор с площ 5 дка и усилията за поддръжка, дори те да се изчерпват с елементарно косене на тревата за да не изпълзи от нея нещо
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • #10
                    До: Двор на къща

                    Моят двор е декар и двеста и практиката показва, че винаги има някаква работа по него, и никога не е подреден. Но пък 500 кв.м. ми се струва като панелка в "Младост". Аз поне не бих се чувствал комфортно.
                    Дискавъри 300 тди ръчка
                    Витара тди автомат
                    XT660R

                    Коментар


                    • #11
                      До: Двор на къща

                      както е казал Мечо Пух "колкото повече, толкова повече" в смисал такъв, че в големия може и много неща да събереш може и малко, а в малкия само малко

                      Коментар


                      • #12
                        До: Двор на къща

                        Не е толкова важно колко е голям, колкото е важно да е равен и на една нивелация!

                        Може и да е 5 Дка, но ако е на баир, все едно го нямаш! И с жена ти ще имате вместо 4 посоки, само 3 - "нагоре", "надолу" и "по стълбите"!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Двор на къща

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Не е толкова важно колко е голям, колкото е важно да е равен и на една нивелация!

                          Може и да е 5 Дка, но ако е на баир, все едно го нямаш! И с жена ти ще имате вместо 4 посоки, само 3 - "нагоре", "надолу" и "по стълбите"!
                          Зависи от Мъжът в семействотоТой дава наклона на посокитеСве друго е от Рогатия
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            До: Двор на къща

                            Купи си голям двор - колкото можеш, огради от него - колкото искаш, а поддържай - според възможностите.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Двор на къща

                              Днес поразгледахме няколко варианта между Първенец и Белащица включително. Може и от сезона да е, ама нещо не ми понравиха. И грам дръвче няма наоколо... Ще бистрим други варианти може би...
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X