Обява

Свий
Няма добавени обяви.

къща от контейнери :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • къща от контейнери :)

    такааа....мисля да си бутна къщата и съответно строеж, НО...оглеждам тез контейнери и си мисля за двуетажно малко къщенце...но събирам плюсове и минуси-за мен плюса е че района лекинко шава понякога и отгоре се задава хубава триетажна къща дали нея да не изчакам или да си строя с контейнери понеже те ще си мърдат заедно с основата а ако е масивна къша трябва жестоки основи и пак няма гаранция че няма да се напука и съответно всичко наново...та мисълта ми е опасни ли са за живеене тоз тип контейнери понеже излизат доста добри като се попипнат малко....при това с минимални средства...та дали някой е замислял подобно нещо
    LZ5DG....0888985906
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
    Не всичко, което има две бузи е лице!

  • #2
    До: къща от контейнери

    Аз съм работил година-две в офис намиращ се в подобна постройка. От вътре не е най-красивото и комфортното нещо, но става. Внимавай за това как ще направищ изолацията.
    Недостатък, който си спомням е, че като тичаш по втория етаж се тресе и първия. Както и шумоизолацията не беше на ниво. Ако е за вила, може да имаш ядове с камина ако решиш да сложиш... и т.н.

    А по план-график кога се очаква горната да пристигне?
    LZ1DWW

    Коментар


    • #3
      До: къща от контейнери

      хехе горната е божа работа кога ще пристигне...после само трябва и да я узаконя

      иначе...това за недостатъците е ясно ще направя детските стаи на първия етаж-ценен съвет от теб иначе ще е за къща в която ще живея целогодишно-писна ми от апартаменти, като главно ще си седя в гаража...относно изолацията ще наблегна на нея-отвътре носи и на гипсокартон и става като истинска но дали нещо няма отлагания от метала или де да знам и аз от какво...че все пак ще се живее целогодишно в бъдещата къща
      LZ5DG....0888985906
      Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
      Не всичко, което има две бузи е лице!

      Коментар


      • #4
        До: къща от контейнери

        Тази идейка се върти и в моята глава, но как излиза като себестойност?
        И другия въпрос е изисква ли официялно разрешение или има начин да мине по параграфа " временна постройка"
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #5
          До: къща от контейнери

          ...и докато си вътре забравяш за GSM-и, WiFi-та и всякакви подобни, освен ако не си до прозореца.

          Демек, предвиди си опъване на жици за всичко.

          От друга страна пък всички, дето ги е шубе от електромагнитния хаос около нас, биха се чувствали като в утробата на майка си в такова къще.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: къща от контейнери

            За какви по-точно контейнери става дума, дайте снимки.
            Don't hunt IF you can't kill
            първо 0883 после 333 накрая 448

            LZ1BGD

            Коментар


            • #7
              До: къща от контейнери

              Toва нещо земетресение не го лови! Ако недай си Боже... ще си седиш в кревата и ще се чудиш какво става. За разлика от тухлени разни иновации.

              Коментар


              • #8
                До: къща от контейнери

                Предимството да живееш в контейнер е огромно!

                1. Докато спиш моше и да пътуваш към съседният двор!
                2. Ако вече си навлезнал може да се върнеш обратно с леката помощ на кран или лебедка!/комшията с къщата ще му е доста трудно да направи такава маневра/
                3. Като се скарате със съпругата просто може да завъртите два контейнера гръб в гръб!
                4. През различните сезони може да ги ориентираш в подходящата посока.
                5. ......
                Шегувам се!

                Ходил съм на гости във хладилен вагон пригоден за живеене и мога да кажа че се чувствах доста комфортно! Мисля че трябва да помислиш как да не позволяваш на контейнера да кънти при неволен удар.
                Мисля че за контейнер не би трябвало да плащаш и данък като за къща.
                Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                Коментар


                • #9
                  До: къща от контейнери

                  Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
                  За какви по-точно контейнери става дума, дайте снимки.
                  Ето виж тук:
                  http://www.ecomodul.info/cms/item/5
                  http://konteineri.dir.bg/_wm/contacts/?df=10&dflid=3

                  А още много резултати има тук:
                  http://www.google.bg/search?rlz=1C1C...8A%D1%89%D0%B8

                  Коментар


                  • #10
                    До: къща от контейнери

                    A, ето още една идея от колегата... при монтиране на подходящ въртящ механизъм над основата - може да си избираш изложение в зависимост от часа и сезона .

                    Коментар


                    • #11
                      До: къща от контейнери

                      Някой знае ли какви цени имат контейнерите?

                      Коментар


                      • #12
                        До: къща от контейнери

                        хахахаха това с лебедката е хитро....ще чакам свлачище и ще си заграбвам комшийските къщурки иначе ще се окабели-няма как
                        предимството е че ти го избираш как да е и няма никакви ограничения в ширина големина....и се води временна постройка
                        май май единствения минус ще дойде това че не може да се ипотекира
                        LZ5DG....0888985906
                        Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                        Не всичко, което има две бузи е лице!

                        Коментар


                        • #13
                          До: къща от контейнери

                          Ето я моята вила от контейнери.Ако този вид те интересува ,мога да ти изброя много + и -.По-добър вариант за бърза постройка е "сандвич панел".В момента не мога да си намеря другите снимки,но ако те интересува казвай.
                          Прикачени файлове
                          0888 364 731

                          Коментар


                          • #14
                            До: къща от контейнери

                            Конструкция от квадратна тръба 60х60 вътре гипсокартон, вата, отвън влагоустойчив гипсокартон + 6см изолация. Изглежда масивно и стаите могат да са широки и по 3 - 4 метра.
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #15
                              До: къща от контейнери

                              супер е къщето...моят замисъл е нещо по луксозно на този принцип....поне 6-7-8 контейнера с някакъв замисъл шпакловки изолациии и т.н. те по 20-тина квадрата ще си станат къща голяма
                              LZ5DG....0888985906
                              Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                              Не всичко, което има две бузи е лице!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X