Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фотоволтаична инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • фотоволтаична инсталация

    имам желанието да си инсталирам фотоволтаична система в къщата,нямам никаква база за сравнение м/у марки,доставчици и варианти ще съм благодарен за всякакви съвети тъй като разликата в цените е доста голяма

  • #2
    До: фотоволтаична инсталация

    Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
    ....нямам никаква база за сравнение ... варианти ....
    То и никой няма най-вероятно ще си един от първите и ще ни информираш (ще проправяш път) ама кажи какво искаш като мощност (какво ще храниш) при какви условия, къде и т.н. ....щот` така примерно е малко като въпросите публикувани в раздел "технически дискусии": "Кво` да си купя, че дъ мъ кефи"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: фотоволтаична инсталация

      Погледни в кемпер-клуба-там има доста изписано.
      Ама за вкъщи,какво ще захранваш с тях....?
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #4
        До: фотоволтаична инсталация

        от сега да ви кажа-ако не инсталирате троино -тарифен електромер и не си оправите док. така че да продавате на съотв. доставчик-ЧЕЗили ЕОН или....,когато произв. но не потребявате....-се вкарвате в изл. разходи.;стоиноста на съор. е неизплатима в Родината ни

        Коментар


        • #5
          До: фотоволтаична инсталация

          Прочети ето тук http://solar.sts.bg/forum/viewforum.php?f=3 и после прецени дали е изгодно ! На първо време обаче наистина трябва да споделиш какво искаш да "храниш"с тази инсталация,къде ще инсталираш/в кой район/ и т.н.Какво е нивото на слънчевата светлина и радиация.Ето такива неща.Има разни ентусиасти които казват -"ами ще задвижвам една ел.помпа, за да вадя вода за да си поливам градинката".Това е аналогично с това да си купиш "Кемпински-Зографски",защото няма къде да живееш!
          B+

          Коментар


          • #6
            До: фотоволтаична инсталация

            ами мощноста с която ще опитам е 5 кВ. и с нея смятам да захранвам "еон" защото изкупната и цена е почти 5 пъти по висока от тая на която ние си плащаме консумацията т.е. при успех на моя проект те ще ми плащат моята енергия а пък аз тяхната пък и се надявам да има доплащане в моя полза. защото си имаме една малка 13 кв.грънчарска пещ за хоби и забавление

            Коментар


            • #7
              До: фотоволтаична инсталация

              Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
              ами мощноста с която ще опитам е 5 кВ. и с нея смятам да захранвам "еон" защото изкупната и цена е почти 5 пъти по висока от тая на която ние си плащаме консумацията т.е. при успех на моя проект те ще ми плащат моята енергия а пък аз тяхната пък и се надявам да има доплащане в моя полза. защото си имаме една малка 13 кв.грънчарска пещ за хоби и забавление
              Ти май не си чел закона а?
              Там с най-общи думи пише, че можеш да продаваш това, което остане след задоволяване на собствената консумация.
              Т.е. това което го мислиш няма как да стане.
              Те от ЕРП-тата не ядат доматите с корените - така да знаеш.
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #8
                До: фотоволтаична инсталация

                Сетих се,че имам едни снимки.В Исперих е това нещо.Говорих с човека,ама едни 65 бона много ми се видяха...
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: фотоволтаична инсталация

                  Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
                  имам желанието да си инсталирам фотоволтаична система в къщата,нямам никаква база за сравнение м/у марки,доставчици и варианти ще съм благодарен за всякакви съвети тъй като разликата в цените е доста голяма
                  Фотоволтаика наистина не е нещо мега сложно , но не и много просто както обикновенно се възприема.
                  С две три изречения :Ще ти трябва слънчев одит за да знаеш какво можеш да очакваш като мощност , а тя се мери в kW/p ( киловат/пик )
                  Оттам въз основа на одита трябва да се прецени коя система и инсталация е най добра за теб и мястото където ще ги монтираш..примерно една постоянно следяща роторна двуравнинна система си е най добре ама и най-скъпа.
                  После идва типа и капацитета на панелите и при тях има много разнообразие.Продават се готови проекти за 5 kW/p като грубо инсталирането на такава система ти идва около 7 лв на W/p .... абе бях ги смятал всичко към 50 000 лв те устройват да подкараш 5 kW/p.
                  "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                  "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                  Коментар


                  • #10
                    До: фотоволтаична инсталация

                    Аз също съм се навил да инвестирам във фотоволтаична централа. Имам един апартамент за продан, продам ли го започвам веднага. Много изчетох из Интернет и пак останаха някои въпроси. За това пратих E-mail на човек от чийто сайт получих най-много информация http://www.b2b.bg/solar.html. За мое съжаление не благоволиха дори да ми отговорят.
                    Решил съм твърдо да са със самонасочване и при наличие на вода с охлаждане на силициевите пластини нещо от този тип: http://www.hedge-consult.eu/categories/c16/s37/.
                    Другата фирма която ми направи добро впечатление:http://www.riselektro.com/.
                    Разбира се става въпрос за търговска цел. Знам че никак няма да ми е лесно, но в момента това с което се занимавам има голям спад и трябва да се мисли нещо за в бъдеще поне "да капе ако не тече".

                    Коментар


                    • #11
                      До: фотоволтаична инсталация

                      Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
                      ами мощноста с която ще опитам е 5 кВ. и с нея смятам да захранвам "еон" защото изкупната и цена е почти 5 пъти по висока от тая на която ние си плащаме консумацията т.е. при успех на моя проект те ще ми плащат моята енергия а пък аз тяхната пък и се надявам да има доплащане в моя полза. защото си имаме една малка 13 кв.грънчарска пещ за хоби и забавление
                      За 5 кВ имам готов проект отпреди 2 години, като цяла цена ще ти излезе 75 000 лв, това по цени отпреди две години.

                      Коментар


                      • #12
                        До: фотоволтаична инсталация

                        Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                        Ти май не си чел закона а?
                        Там с най-общи думи пише, че можеш да продаваш това, което остане след задоволяване на собствената консумация.
                        Т.е. това което го мислиш няма как да стане.
                        Те от ЕРП-тата не ядат доматите с корените - така да знаеш.
                        не мисля, че си прав. кои собствени нужди? ако имсталирам фотоволтаична централа на покрива на завод, първо трябва да задоволя потреблението на завода ли?
                        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                        Gabriel Garcia Mаrquez

                        Коментар


                        • #13
                          До: фотоволтаична инсталация

                          Колега за лични нужди целта не оправдава средствата, или грубо казано да си подсигуря осветление на 300кв. и друг дребен ел уред излиза около 10 000 лв. Пускам два файла от фирма към която правих запитване. Ако се мисли мащабно за централа например там нещата са други, да не говорим че има финансиране от евро фондовете.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: фотоволтаична инсталация

                            Първоначално публикуван от bogi Преглед на мнение
                            ами мощноста с която ще опитам е 5 кВ. и с нея смятам да захранвам "еон" защото изкупната и цена е почти 5 пъти по висока от тая на която ние си плащаме консумацията т.е. при успех на моя проект те ще ми плащат моята енергия а пък аз тяхната пък и се надявам да има доплащане в моя полза. защото си имаме една малка 13 кв.грънчарска пещ за хоби и забавление
                            Ако инсталацията ще е покривна за 5 кВп ти трябва южен скат с наклон 15-30 градуса и площ поне 35-40 кв.м. Ако изложението ти е югоизточно или югозападно ще имаш известни загуби и респективно по-нисък добив. Ако си с тракер ти трябва свободно място в двора и свободно време за ремонти по него.
                            Първите стъпки са следните:
                            1. Предпроектно проучване/слънчево енергиен одит.
                            2. Скица/Виза от Общината
                            3. С документ за собственост, визата за проектиране, искане по образец и кратка техническа документация (част от слънчевия одит) отиваш в съответното ЕРП и искаш становище за присъединяване/предв договор. На мен ми предложиха предварителен договор.
                            4. Инсталацията ти да бъде собственост на различно от потребителя лице и така ще си решиш проблема със собствената консумация и ще продаваш всичко произведено.
                            5. Следващите стъпки са същите като за изграждане на АЕЦ и може би за това съм още на това ниво.
                            Следва изготвяне на конструктивно становище за покрива (ако си на покрив) и проект ел част, съгласуване, разрешение за строеж и нов договор с ЕРП.
                            Ако обекта ти е в община от селските райони можеш да финансираш проекта с грант от 70%. Тук следва нов проект за кандидатстване с още един класьор документи към него. Всъщност точно това изчаквам - отварянето на мярката от ПРСР, която временно е спряна.
                            Доставката на оборудването, строежа, въвеждането в експлоатация, договора за изкупуване и сертификата за зелена енергия са следващите етапи, до които малцина са стигнали. Изградените и присъединени системи с договори за изкупуване се броят на пръсти. За тези производители можеш да направиш справка в страницата на ДКЕВР.
                            Стойността на инвестицията по актуални цени би трябвало да е под 50 000 лв.
                            Успех на всички ентусиасти! Внедрявайте и потребявайте ВЕИ!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X