Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термопомпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Термопомпи

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Явно всеки е прав .
    Наистина термопомпа си е начин за обмяна на температура - вода , гази или въздух - все е термо .
    Аз конкретно говоря за начина който се ползва в Германия - в затворена система си циркулира топлообменника ( съвременен газ като Фреона) .
    Този начин е с голямо КПД .
    Явно ще се навлиза в подробностите .......
    Ще разпитам за начина , ефективността , цената , изпълнението и ще взема снимков материал на няколко обекта .
    Не знам дали ще е днес ..... не ми се излиза . Вънка е минус 7 градуса ( сутринта беше -14 . ( в Пловдив )
    Всички по-големи системи (над дом. климатизатор) ползват фреон само за вътрешния кръг, за външния се ползват вода антифриз, етиленгликол и др.

    Коментар


    • #17
      До: Термопомпи

      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Ето една от системите,които съм правил:
      Респект! Работил си качествено и с изпитани марки
      Обаче клиентът ти не се е интересувал много от крайната цена, а повечето от нас искаме с трици...

      Такава термопомпа с директно изпарение (без междинен топлоносител) има един форумен член от Горна Баня
      И понеже прави сондажи до минералните извори, си имаше проблеми с едни момчета с дебели вратове. Наблюдаваха го докато зарови тънките медни тръбички и се убедиха, че няма да им подбива бизнеса и по тях ще "тече" фреон, а не вода

      Коментар


      • #18
        До: Термопомпи

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Респект! Работил си качествено и с изпитани марки
        Обаче клиентът ти не се е интересувал много от крайната цена, а повечето от нас искаме с трици...

        Такава термопомпа с директно изпарение (без междинен топлоносител) има един форумен член от Горна Баня
        И понеже прави сондажи до минералните извори, си имаше проблеми с едни момчета с дебели вратове. Наблюдаваха го докато зарови тънките медни тръбички и се убедиха, че няма да им подбива бизнеса и по тях ще "тече" фреон, а не вода
        Всички клиенти се интересуват от цената,вярвай ми ! За горнобанската няма да коментирам. Обаче всеки домашен кл. от 18-ка нагоре, с много малко средства може да си приспособи подземен кръг от ПВЦ с малка помпа и съответния топлообменник и да си "грее" апартамента с мин. 50% по-евтино.

        Коментар


        • #19
          До: Термопомпи

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          всеки домашен кл. от 18-ка нагоре, с много малко средства може да си приспособи подземен кръг от ПВЦ с малка помпа и съответния топлообменник и да си "грее" апартамента с мин. 50% по-евтино.
          Имам подобна идейка. Само че не 18-ка, а имам две деветки. Два почти нови прозоречни Самсунга, които смених с добри инвертори. Подземния кръг обаче мисля да направя под пода на избата и от медни тръби, а не ПВЦ, за по-добър топлообмен. Мисля да експериментирам с последователно (каскадно) свързване на термопомпите, за да изкарам на изхода повече от 60° с цел да използвам наличните алуминиеви радиатори, иначе ще минавам на подово. Планове...
          Животът е това, което се случва, докато ние планираме разни неща

          Коментар


          • #20
            До: Термопомпи

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            ...иначе ще минавам на подово.

            В подовото е истината. Както и в сериозните изолации.

            Коментар


            • #21
              До: Термопомпи

              [QUOTE=Паджеровод;1011272... Мисля да експериментирам с последователно (каскадно) свързване на термопомпите, за да изкарам на изхода повече от 60° с цел да използвам наличните алуминиеви радиатори, иначе ще минавам на подово. Планове...
              Животът е това, което се случва, докато ние планираме разни неща[/QUOTE]
              Много ти е смела идеята, но не ми стига"инженеринга" да я оценя. Каскади съм виждал за студ (-80),с два различни фреона и много различни по мощност компресори. За жалост виждам повече отрицателни страни на този проект.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X