Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

    Решил съм да обърна вратата на мокрото помещение, защото се отваря навътре и заема 1/2 от площта му. Искам да обърна цялата каса и вратата ще се отваря навън към кридора.
    Гледам че касата е залепена с монтажна пяна и ще я рзрежа с ножовка.
    Но въпроса ми е има ли някакви хитринки при монтажа след това?
    Дали се монтира най-напред касата и се нивелира и след това се поставя вратата?
    Или пък се закрепва касата заедно с вратата и след това се лепи с пяна?
    Ако е втория начин, дали пък вратата няма да натежи и да създаде проблем при монтажа на касата?
    Има ли някакви специални начини за прикрепване към стената преди да я залепя или просто подпирам с нещо да не падне и пръскам с пяната?

    Мерси предварително.

  • #2
    До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

    Здравейте.Започна се с вторият начин, за да си гарантирате еднакви луфтове между врата и каса , както и точно съвпадение на брава и насрещник.Като я нивелирате, стационирайте здраво с клинове между каса и стени и подложка отдолу.Сложете и разпънки/напречни летви/ между страниците на касата/ през 50 см., за да не деформира касата навътре при раздуването на пяната.Тя увеличава обема си около 7 пъти.След полагането на пяната , не е необходимо друго закрепване, остава козметиката Успех !

    Коментар


    • #3
      До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

      А,това беше добър съвет. Мерси много!

      Коментар


      • #4
        До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

        ALEX го е обяснил като технология. Аз също много пъти съм си мислил да обърна вратите в мокрите помещения. Като си представя обаче как някой минава по коридора и в това време от банята или тоалетната излети малък пършинг и го захлюпи с вратата се въздържам.
        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
        LZ1YBB

        Коментар


        • #5
          До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

          Помещението използва ли се постоянно ?
          Ако имаш възможност да не се ползва за 24 часа ето идея :
          Затваряш плътно вратата . С няколко пирона ( не големи) заковаваш вратата към касата .
          Целта е да няма разместване или усукване на касата .
          Така фиксирана вратата към касата я демонтираш ( прочети за демонтирането да КРАЯ)
          Въртиш я както си искаш и я монтираш по новия начин .
          Само пяната няма да ти е достатъчна . Вероятно ( почти сигурно) в стената има дървени трупчета ( парче от греда). Наричат се "клепе" .Касата е закована яко към тях . Така е редно.
          Използваш ги и при новия монтаж ,заковаваш яко касата към тези трупчета( клепета).
          Те обикновено са по 3 броя на всяка страна . Ще ги познаеш по главите на пироните. Загледай се в касата и открии главите на пироните . Тъй като касата е боядисана - не виждаш пироните .
          За демонтажа ще е необходимо да извадиш тези пирони ( а те са големи около 10 см) . Или да ги отрежеш с ножовката , по избор .
          Когато заковеш (фиксираш) касата към клепетата вече може да отваряш вратата , но когато сложиш пяната трябва да затвориш вратата за няколко часа за да не поддаде .
          Ако няма пирони и клепета на касата ...........сигурно е алуминиева дограма или ..........ще е нещо ново за мен .
          Ама какво ли вече не видяхме ...........
          При теб има ли клепета ?
          Последно редактирано от bgbul; 08-01-10, 17:19.

          Коментар


          • #6
            До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

            Защо не помислиш за врата тип "хармоника". Аз съм с такава на мокрото. За 4 месеца ползване нямам забележки.

            Коментар


            • #7
              До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

              Колегите са обяснили всичко,от мен само едно допълнение вместо пирони използвай винтове за дърво /така при демонтажа ще имаш по малки поражения по вратата/

              Коментар


              • #8
                До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Помещението използва ли се постоянно ?
                Ако имаш възможност да не се ползва за 24 часа ето идея :
                Затваряш плътно вратата . С няколко пирона ( не големи) заковаваш вратата към касата .
                Целта е да няма разместване или усукване на касата .
                Така фиксирана вратата към касата я демонтираш ( прочети за демонтирането да КРАЯ)
                Въртиш я както си искаш и я монтираш по новия начин .
                Само пяната няма да ти е достатъчна . Вероятно ( почти сигурно) в стената има дървени трупчета ( парче от греда). Наричат се "клепе" .Касата е закована яко към тях . Така е редно.
                Използваш ги и при новия монтаж ,заковаваш яко касата към тези трупчета( клепета).
                Те обикновено са по 3 броя на всяка страна . Ще ги познаеш по главите на пироните. Загледай се в касата и открии главите на пироните . Тъй като касата е боядисана - не виждаш пироните .
                За демонтажа ще е необходимо да извадиш тези пирони ( а те са големи около 10 см) . Или да ги отрежеш с ножовката , по избор .
                Когато заковеш (фиксираш) касата към клепетата вече може да отваряш вратата , но когато сложиш пяната трябва да затвориш вратата за няколко часа за да не поддаде .
                Ако няма пирони и клепета на касата ...........сигурно е алуминиева дограма или ..........ще е нещо ново за мен .
                Ама какво ли вече не видяхме ...........
                При теб има ли клепета ?
                Извинявай , но не става въпрос за тежка врата, та да не е достатъчна пяната.За мокро помещение ,нямаме основание да считаме че е метална.
                Щом е била закрепена с пяна, няма логика да е на клепета. Това беше едно време с клепетата при масивните врати , като пълнежа определено не беше пяна, по-скоро хоросан и тук-таме "работническо дело " като го няма техническия.Разбира се ако се появат при рязането на пяната пирони, ще падне и махането им.
                Само ако е алуминиев профил е необходима пяна + скрепителни елементи, поради тясната контактна площ.При нормална ширина на касата, съвпадаща с ширината на стената-не.
                Не е необходимо и да си поврежда крилото и касата с допълнителни пирони.Преди демонтажа една разпонка долу за фиксиране на съществуващото напасване и толкова.
                Да не усложняваме живота на колегата с дълги статий!

                Коментар


                • #9
                  До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

                  Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                  Извинявай , но не става въпрос за тежка врата, та да не е достатъчна пяната.
                  Щом е била закрепена с пяна, няма логика да е на клепета. Това беше едно време с клепетата при масивните врати , като пълнежа определен
                  Да не усложняваме живота на колегата с дълги статий!
                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Ако няма пирони и клепета на касата ...........сигурно е алуминиева дограма или ..........ще е нещо ново за мен .
                  Ама какво ли вече не видяхме ...........
                  При теб има ли клепета ?
                  Аз съм го писал - ще е ново за мен ! Да се провери !
                  Всяка дървена каса е със клепета . Така трябва , а ако някой не знае е друг въпрос .
                  А вратата на мокро помещение се натоварва най-много от всички други врати в един етаж . Влага , изсъхване ..... и така докато изгние вратата .
                  Пяната - тя е за фиксиране на вратата . Това , че "майсторите" са приели този мързелив начин на закрепване ......
                  Пяната е пълнеж на получената голяма фуга . Как тя ще залепне за дървото , което се навлажнява ?
                  И точно за да не усложняваме живота на колегата - сега пишем и си говорим тук . Щото после ще е късно .
                  Няма спор , поне за мен . Просто който иска ще вземе полезната информация и ще я ползва . А коя е полезна -преценя се според конкретния случай .
                  Ако има клепета - има и се работи с тях .
                  Ако няма - няма и се работи без тях . Толкова е просто .
                  Очаквам да науча нещо ново и на дело ( на думи ти ме убеди , че има дървена дограма без клепета).
                  Колегата ще пише как е .
                  Поздрави !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

                    За да не те убеждавам само с думи , може да провериш от колко години никой не използва клепета, и как се монтират МДФ и подобни олекотени врати. Поздрави.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

                      Клепета вярно че вече не се ползват.
                      А преди да се сложи пяната ако се намокри залепя по добре.
                      ........................
                      Иван Маринов
                      CRF 250 X
                      Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

                        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                        За да не те убеждавам само с думи , може да провериш от колко години никой не използва клепета, и как се монтират МДФ и подобни олекотени врати. Поздрави.
                        Колеги - хайде да не спорим .
                        Вратата ще си покаже каква е , спокойно !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

                          Монтажната пяна се втвърдява от влагата във въздуха, така, че водата по касата не е пречка, даже помага.

                          Отделно е въпросът, че с клепета е по-правилният начин за закрепване, макар с пяна да е по-лесно. Ама изобщо по-старото строителство като цяло е по-добро от хамериканската мода за летви икартон, пък бил той и с гипс вътре. Аз например никога няма да си направя такава стена вкъщи.
                          Ама в днешно време-какъвто ни е саламът-такова ни е и строителството.
                          Както Стефан обича да казва-Чалга, батка...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

                            Мерси много за съветите. Вратата вече е обърната, почти съм я запълнил с пяна. Утре ще довърша.
                            И аз си мислех, че би трябвало да има пирони, но нямаше. Само с пяна беше хваната, така че и аз така я направих.

                            Мокрото помещение не е баня, а едно помещение 1Х2 м до входната врата, където стои газовия бойлер и пералнята. Т.е. няма влага в него. Творецът-архитект на сградата обаче го е проектирал да се отваря навътре и реално 1/2 от площта е неизползваема заради вратата, а пък аз искам да струпам там разни инструменти и препарати за чистене, които да не ги побарва детето.

                            Вратата се оказа с "картонена" каса, сравнително лека. Може би затова не са си дали зор да слагат пирони. Изрязването беше лесно, но пипкавата работа беше после да наглася всичките клинчета и обтяжки, така че да е вертикална касата отвсякъде. Сега като чета, може би наистина ако се закове вратата за касата и се обърне щеше да стане по-бързо, но пък щяха да се виждат следите от пироните.
                            По съвет на колегата ALEX_Z сложих отдолу на вратата подложка, та сега няма опасност вратат да увисне.

                            Оказа се обаче, че 1 флакон с пяна не стига, та утре ще довършвам. Пяната се оказа, че увеличава обема си само 2 пъти.
                            Мерси за съветите на всички.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Съвет за обръщане посоката на отваряне на врата

                              Моля , радвам се че бях полезен.А, и при пяната имало ментета.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X