Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ужас ! пяна .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ужас ! пяна .

    Здравейте колеги!
    Имам проблем с колат на съседа , един майстор пръсна колата на съседа с пяна от горе при поправка на един предмет и стана като малко дете с шарка , та въпроса ми е : как да се махне тази пяна без да се развали боята, Аситон ли е или друг препарт ли е , дайте съвет моля ,че не искам да се караме с него като се върне от почивката .
    Поздрави.

  • #2
    До: Ужас ! пяна .

    има си специален чистител за пяна строителната !!!ама незнам за боата какво съдържа!!!
    Опел Корса В 1,4 82 коня
    Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
    Ямаха ХТ 600Е
    Симсон SR 49 1959 г. :D

    0898234666:D

    Коментар


    • #3
      До: Ужас ! пяна .

      Чистителят за строителна пяна се ползва само докато пяната не е втвърдила. След втвърдяването и той не може да ви помогне.
      Затова внимателно се изчиства с нещо остро (нож или шпатула), след това се протрива с фина шкурка (над 800 до към 1000 и нещо) и накрая се полира. Може да се наложи да ползвате услугите на бояджия - той би го направил по-професионално, а би могло и да се наложи прелакиране.

      Коментар


      • #4
        До: Ужас ! пяна .

        Пробвайте все пак с чистител - аз успях да махна засъхнало петно пяна на около 1 година от перваза на прозореца ми в стаята.

        Не съм съгласен само с номера на шкурката. 1000 е груба за целта, 800 - невъобразимо. Последните се използват при сериозни стичания след нанасянето на лаковите покрития.
        След като изстържете грубо петната, вземете равно дъвено трупче, примерно 3х3 см, на което ще сложите парче водна шкурка 2000. Поливайте обилно с вода, следете непрекъснато какво търкате и не прилагайте голям натиск. След това ще трябва полиране с паста.

        Преди да се мятате на гореописаните изпълнения, може и да опитате с различни разредители, като започнете с най-слабия - МРТ да кажем. Естествено малко, върху парцалче.
        Кореселина вече си е бая хард и може да се стигне до повреждане на лака.

        Бях известно време в бранша с боядисването на автомобили, та споделям опит.

        Успех!
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #5
          До: Ужас ! пяна .

          Грубо сваляне на основното количество пяна - може и с ръка. След това, фино премахване на остатъците. Става доста добре с шлайфана твърдосплавна пластина. Бояджиите ги ползват за разни корекции. Жаргонно и казват "диамантена плочка". След това полиране. Колкото по-бързо махнете пяната, по-добре. Отидете при някой бояджия, ще я оправи за нула време. Ако се работи внимателно, не си личи къде е било петното.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Ужас ! пяна .

            Много зависи от състоянието и вида на боята!
            Съветвам те, да се обърнеш към професионален автобояджия или автокозметик.
            Хубавите неща се правят бавно!

            Коментар


            • #7
              До: Ужас ! пяна .

              Ако коресилина скапва боята(пробвай някъде където не се вижда), шкурка 2000 на вода и след това с финни полиращи пасти на 3М.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #8
                До: Ужас ! пяна .

                Първоначално публикуван от Boyadiskis Преглед на мнение
                Много зависи от състоянието и вида на боята!
                Съветвам те, да се обърнеш към професионален автобояджия или автокозметик.
                Най-вероятно е база с лак, освен ако не е някой ретро автомобил.

                Иначе това за професионалния бояджия е понятно, но до колкото аз разбрах съседът му не трябва да разбира, а бояджии по домовете няма.
                С "Фармахим" - непобедим
                Дизел - само дънки!

                Коментар


                • #9
                  До: Ужас ! пяна .

                  Благодаря за отговорите колеги, проблема е, че колата на съседа е чисто нова и толкова ми е неудобно та не знам какво да му кажа, направо се уплаших от това дето казвате шкурки и разни други такива, всичко е затворено вече и май излиза, че или ще му платя боядисването или знам ли,майстора си тръгна и чак след това се видя проблема ,аман от не-кадъерните майстори в интърнет обявите!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ужас ! пяна .

                    Първоначално публикуван от 4selenger Преглед на мнение
                    Благодаря за отговорите колеги, проблема е, че колата на съседа е чисто нова и толкова ми е неудобно та не знам какво да му кажа, направо се уплаших от това дето казвате шкурки и разни други такива, всичко е затворено вече и май излиза, че или ще му платя боядисването или знам ли,майстора си тръгна и чак след това се видя проблема ,аман от не-кадъерните майстори в интърнет обявите!
                    Това вече е сериозен проблем. Опитай с коктейл Молотов
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ужас ! пяна .

                      От моята лека кола успешно отстраних засъхнал полиуретан с мощна водоструйка отблизо. Иначе с повече постоянство можеш и с нокти да я разкараш
                      Може и с търкане с вода и вълнен парцал. Особено подходящи за целта са "въшкарниците" от казармата. Пяната се чисти и с ацетон, но не знаеш как ще се отрази на боята, та недей.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ужас ! пяна .

                        Според мен от новата боя би трябвало да се изчисти по-лесно. Чисто памучно парцалче, напоено с МРТ или примерно бояджийски обезмаслител, като за начало. Това ако не стане по метода на Scrapheap.

                        Е, чак коктейл Молотов... Но все едно ще използва част от съставките му.
                        С "Фармахим" - непобедим
                        Дизел - само дънки!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ужас ! пяна .

                          Първоначално публикуван от 4selenger Преглед на мнение
                          Благодаря за отговорите колеги, проблема е, че колата на съседа е чисто нова и толкова ми е неудобно та не знам какво да му кажа, направо се уплаших от това дето казвате шкурки и разни други такива, всичко е затворено вече ...
                          В същност не каза в коя част на света витаеш
                          На нова кола със сигурност ще падне по метода на "Скрапхипа", леко и с нокът и водица... ...колкото до шкурка 2000 и полир паста ако си от около Сф-то имам и мога да ти дам и да ти покажа как се работи, но за днес нямам вече "гражданска отговорност" и мисля да не карам, т.е. ти трябва да се дотъркалваш
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X