Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реконструкция на панелката -документи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Реконструкция на панелката -документи?

    То като друсне Рихтер 9 във Вранча, ще се разбере!

    Коментар


    • #17
      До: Реконструкция на панелката -документи?

      Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
      Така, няма нуждя да хвърляме боб , за целта има ЗУТ и той ни казва какво да правиме, а не да ходят в местната администрация (тя трябва да работи със същият закон):

      Та отвор в носеща стена със становеще от инженер конструктор (с пълна проектантска правоспособност) на височина до 2 м. над нивото на прилежащия в основата им терен, не се изисква одобряване на инвестиционни проекти за издаване на разрешение за строеж

      С две думи, хората да си намерят един конструктор, който да дойде на място, да види за какво иде реч, после да им издаде едно конструктивно становище (т.е. да поеме отговорност) и да действат ! Комшийте да ходят да се жалват на арменския поп

      Това същото само трябва да го притежават, при евентуална проверка, не е нужно никъде да го представят !
      Да, но е необходимо разрешение за строеж, преди да действат. Не трябват инвестиционни проекти, а само становище от инж. - конструктор за издаване на РС от гл. архитект.
      Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

      Коментар


      • #18
        До: Реконструкция на панелката -документи?

        Първоначално публикуван от Twilight Преглед на мнение
        Да, но е необходимо разрешение за строеж, преди да действат. Не трябват инвестиционни проекти, а само становище от инж. - конструктор за издаване на РС от гл. архитект.
        Той Тони сигурно се е консултирал и вече знае че е сбъркал. Но нали това е една от идеите на този форум. Да си помагаме кой колкото може. Да се поправяме и т.н.
        Поне на мен тая идея ми хареса най много, защото в гората съм само събота и неделя и то не всяка.
        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

        Коментар


        • #19
          До: Реконструкция на панелката -документи?

          Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
          Той Тони сигурно се е консултирал и вече знае че е сбъркал. Но нали това е една от идеите на този форум. Да си помагаме кой колкото може. Да се поправяме и т.н.
          Поне на мен тая идея ми хареса най много, защото в гората съм само събота и неделя и то не всяка.
          Ами не, не мисля, че съм сбъркал и чакам някой инспектор от да дойде да ми състави акт за незаконен стоеж!

          Както вече по-горе кометирахме - въпрос на тълкувание

          Първоначално публикуван от Twilight Преглед на мнение
          Да, но е необходимо разрешение за строеж, преди да действат. Не трябват инвестиционни проекти, а само становище от инж. - конструктор за издаване на РС от гл. архитект.
          Колега ако сте забелязал аз се опитвам да работя със ЗУТ!!!

          Ако обичате цитирайте ми текста, който ме задължава с Вашето твърдение, защо иначе дискусията се превръща в "една съседка каза"
          TLC 90 1KZ-TE 2000г.
          "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

          Коментар


          • #20
            До: Реконструкция на панелката -документи?

            Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
            Ами не, не мисля, че съм сбъркал и чакам някой инспектор от да дойде да ми състави акт за незаконен стоеж!

            Както вече по-горе кометирахме - въпрос на тълкувание

            Дано да нямате някоя жалба от съсед или друг "заинтересован". Не искам да влизам отново в излишни полемики. Имате си приятел конструктор, ако има някакъв проблем (дано да няма) той ще ви помага.

            Колега ако сте забелязал аз се опитвам да работя със ЗУТ!!!
            Това беше правилно. Желая успех
            Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

            Коментар


            • #21
              До: Реконструкция на панелката -документи?

              Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
              Мнение на tony553
              Колега ако сте забелязал аз се опитвам да работя със ЗУТ!!!
              Това беше правилно. Желая успех
              Така, до тук имаме успех! Разбрахте кое е правилно Опитайте и Вие
              TLC 90 1KZ-TE 2000г.
              "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

              Коментар


              • #22
                До: Реконструкция на панелката -документи?

                Аз живея в ЕПК на 14 етажа и аз съм на 11.Апартамента е малък и бих искала да закупя едната стая на съседа .Ще трябва обаче изхода на тази стая да се зазида и да се направи друг към моя апартамент.Стената предполагам е носеща , та се чудя дали ще има проблем да се направи дупка за врата..Не питам само документално , а също и не ми се иска по някакъв начин да застрашавам сигурността както на саседите , така и на мен.

                Коментар


                • #23
                  До: Реконструкция на панелката -документи?

                  За пробиването на дупката, предполагам си прочел темата. Относно закупуването на една стая. Мога да ти кажа юридическата част. Със сигурност ще ти трябва архитектурен проект, за преустройството на двата апартамента. Само след одобрението на такъв проект (а на него трябва задължително да се укаже и зазиждането и новия отвор за който говориш) нотариуса може да ти извърши сделката реално. Иначе (без проект) може да се направи само сделка на идеални части от единя апартамент, което не е за препоръчване за съседа ти. Ставате съсобственици на неговия апартамент. Тъпо е от където и да го погледнеш. Такава сделка в идеални части е само ако по някъкъв начин искаш да оформиш даването на парите и това съседа ти да не се отметне (размисли) евентуално. Защото все пак ти ще инвестираш средства а и време в един такъв арх. проект. Но не мисля че това с отвора ще стане изобщо, поради което няма да ти одобрят проекта и от там нямаш реална сделка.
                  Но все пак трябва да се опита. Зависи от това коя е стената която ще се пробива за отвор и как точно ще се пробива и т.н. За зазиждането ядове нямаш.
                  Като начало с цел минимални разходи - консултация с конструктор, ако пък попаднеш (илинамериш) спец. по панелките, още по добре.
                  Другото прави след това.
                  Желая успех.
                  Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Реконструкция на панелката -документи?

                    Ако купиш жилище в съседна кооперация на калкан става най-големия купон!

                    Ако е тухлено, не е проблем да го пробиеш, но понеже е в различни УПИта, ще трябва да си учредиш на себе си "право на преминаване"!

                    Много е забавно, отиваш при нотариус и той ти чете " Ти еди кой си, съгласен ли си да преминаваш през твоя имот?" и т.н..

                    После се подписваш под двете места в нотариалния акт /така се прави/ и си разрешаваш на себе си да преминаваш от единия си имот в другия!

                    Не е работа за прости хора като мен...

                    Ако пък продадеш едното жилище, купувача има право да преминава по всяко време през апартамента ти!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Реконструкция на панелката -документи?

                      Благодаря ви!Предполагам с архитекта ще е проблем , защото той надали ще разреши проект , в който се пробива носеща стена.Съседа е в 5 стаен апартамент самичък , на към 90 години, та не искам да го врънкам преди да съм проучила въобще има ли смисъл и дали могат да се получат нещата.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Реконструкция на панелката -документи?

                        Първоначално публикуван от faanx Преглед на мнение
                        Благодаря ви!Предполагам с архитекта ще е проблем , защото той надали ще разреши проект , в който се пробива носеща стена.Съседа е в 5 стаен апартамент самичък , на към 90 години, та не искам да го врънкам преди да съм проучила въобще има ли смисъл и дали могат да се получат нещата.
                        Архитекта ще се довери напълно на конструктора. Той каквото каже - това е. Има и отвори с "подсилване", така че ако има възможност няма да те изпуснат да ти вземат парите. Важното е не само да ти изчертаят проект обаче, а и да бъде одобрен. Зависи на кой ще попаднеш, да не е някой бизнесмен.
                        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Реконструкция на панелката -документи?

                          Не е проблем в сеизмични шайби да се правят отвори, но се прави с проект и със съответното укрепване...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X