Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препарат срещу дървояди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препарат срещу дървояди

    Колеги днес потърсих в търговската мрежа препарат за обработване на дърво срещу дървояди преди лакиране.Изненада ме,че никой магазинер не може да ми предложи такъв.Аз разполагам с пет шест литра препарат взет още преди 10 години от предприятие занимаващо се с реставрационни работи.Количеството обаче няма да ми стигне и затова потърсих още няколко литра.Моля да ми кажете как са нарича това което търся и откъде да си купя.
    Моля за спешен съвет тъй като утре-другиден трябва да обработя дървената облицовка.

  • #2
    До: Какво да търся

    В "Бриколаж" има. Сигурно и в "Практикер" и др. подобни. Чешко производство, 36 лв/л, ама не си спомням името..съжалявам. Момчетата и момичетата в посочените магазини знаят.
    00359893488603

    ....нямам си вече LR...

    Коментар


    • #3
      До: Какво да търся

      Преди години вземах препарат от Музеите тук в Несебър, и вършеше работа препарата, но имаше продължителен гаден мирис.
      Сега може да са напреднали нещата, но нямам лични наблюдения.

      Виж тази фирма какво предлага.
      http://woodprotect.hit.bg/main_frameset.htm

      Виж и тук
      http://www.bochemie.bg/cat_10593/

      Ето народни рецепти:

      1) 3 части терпентин; 1 част нафталин; 1 част катран
      2) 100 части терпентин; 5 части пчелен восък; 5 части парафин; 3 части креолин(от вет.аптека) Пчелния восък и парафина се стопяват предварително заедно и след това се смесват с останалите компоненти.

      Ето още смески
      Който пък има достъп до неорганични химикали може да ползва Acidum Borici.
      /Борна киселина - бяло прахообразно вещество/.
      Прави се 5% воден разтвор/добро загряване на течността/ или 5%р-р с олио.
      С това се маже 3-4 пъти за да се импрегнира добре. Олиото състарява и прави дървото красиво.
      Водния разтвор го ползвам за по големи площи.
      Борната киселина убива всякакви насекоми. 1кг. - 7лв.

      Това е онлайн магазин и ако харесаш нещо вземаш
      http://www.zonaparketi.com/index.php...firma=10000028

      питай и в магазините за бои и там често има такива готови лакове и грундове които избиват гадовете в дървото.

      Коментар


      • #4
        До: Препарат срещу дървояди

        Имах две гадинки в паркета направо ми скъсаха нервите.Това съм го тествал и работи безупречно:



        Bochemit Plus

        Концентриран препарат за третиране на дървен материал, нападнат от дърворазрушаващи насекоми, същевременно осигуряващ превантивна защита на дървото срещу плесен, дърворазрушаващи гъби и дърворазрушаващи насекоми.

        http://www.bochemie.bg

        Коментар


        • #5
          До: Препарат срещу дървояди

          Понеже наскоро ми се наложи да търся и аз, ето:
          http://www.ivel-iv.bg/?q=product/51/...5b15d50d07148c

          Коментар


          • #6
            До: Препарат срещу дървояди

            Пропуснах да кажа за цената на препарата(Bochemit Plus)- 32лв най малката разфасовка от 1л,разрежда се 1/5.На Сашо Пунчев предложението изглежда по безопасно за работа от Bochemit Plus(на етикета пише силно отровно,да се избягва допир с кожата и да не се вдишва)

            Коментар


            • #7
              До: Препарат срещу дървояди

              За Кити явно е вече закъсняла информацията, но за някого може да е полезно: в родопската къща по съвет на реставратори от Боженци намазахме цялата нова и стара дървения с Resistol - английски препарат срещу мухъл, плесени и дървояди. Понеже се води индустриален препарат, идва на много по-прилична цена от другите - 12 лв./литър, разреждане 1:5.

              Вносителят е Uvix Impregnation - София, гара Искър, тел. 02/973 27 26, www.uvix-bg.com.

              А доколко е ефикасен - ще се разбере след 15-20 години...
              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар


              • #8
                До: Препарат срещу дървояди

                Аз ползвам горещ безир и отгоре го минавам с яхтен лак.

                Коментар


                • #9
                  До: Препарат срещу дървояди

                  На мен ми препоръчаха лакови и бои на Сирка, един майстор казва че 15 години сомо с тях работи по всичко що е дървено и стои навън(беседки , навеси и т.н.Ако някой има лични впечатления да сподели!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Препарат срещу дървояди

                    Ако не сте обработили дървото и вътре има дървояди и дупки,пълните дупките с горено масло,ефекта е 100% смъртоносен за гадния червей

                    Коментар


                    • #11
                      До: Препарат срещу дървояди

                      Ползвал съм препарата на "Садолин", ефект-паническо напускане от дървото на малките твари пред очите ми

                      Коментар


                      • #12
                        До: Препарат срещу дървояди

                        Първоначално публикуван от bg2001 Преглед на мнение
                        Аз ползвам горещ безир и отгоре го минавам с яхтен лак.
                        Това върши работа до 5-6 година, а после при по-големи конструкции е почти невъзможно да се повтори покритието.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Препарат срещу дървояди

                          Преди 10 години купих стара къща с дъбов гредоред. Намазах гредите 2-3 пъти с отработено моторно масло. С т.н. мушици се справих, но ларвите на някакъв сечко си ги гризкат като филийки с масло. Избивам ги поединично, като впръсквам със спринцовка в работещите дупки 90% спирт. Досадна работа, но помага.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X