Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сага за един ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Сага за един ремонт

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Колега, не знам кога си в Пловдив, ама това ми е интересно да го видя и да смениме някоя информация. И мене ме чакат едни довършителни работи...

    ПП Не обръщай внимание на маанджийте и не чакай снимки от къщите които ТЕ са направили....просто съвет
    И аз съм админ на форум, но при мен 99% са жени
    Та ги знам всички хави по форумите и са ми ясни.

    Вчера се прибрах в Несебър за около месец,
    Но ти през това време иди на посочения пловдивски адрес
    но да е след 14ч. и набери впечатления.
    Като се върна ще обсъждаме нещата.
    мобила е: 0888/70-58-74

    Коментар


    • #17
      До: Сага за един ремонт

      Голямо БРАВО за мерака и умението. Не е лесно да се наподобява майката природа - а в повечето случаи при вас се е получило успешно. Лакирането на камъните прави поддръжката им по-лесна но увеличава контраста и това може би дразни част от колегите.
      Прозиращите тухли под бар-плота според мен са в повече - и бягат от общата концепция.
      Винаги съм си мечтала да живея в пещера - радвам се че има смели хора като вас, които реализират подобни идеи.
      Почеркът ви ми се струва познат... виждала съм изработени неща в подобен стил, за съжаление в повечето случаи копиращи Гауди, а не е чак толкова сложно вдъхновен от дадена идея човек да направи нещо оригинално.
      Пожелавам Ви вдъхновение и ентусиазъм! И ако имате нужда от растения за аквариума ако идвате към Варна - обаждайте се 0889 + 825187.
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #18
        До: Сага за един ремонт

        Първоначално публикуван от Strateg Преглед на мнение
        Понеже ме нарочи, че правя кич и окепазил всичко, за по голяма тежест на твърдението ти, надявам се да покажеш нещо което си направил с две ръце
        и тогава кажи:
        "Ето това което направих не е кич"
        и ми дай адреса си да ти видя условията и некичозната обстановка в която живееш. Така анонимно не бива да се отправят нелепи оценки.
        Можеше да кажеш, че не ти допада направеното и аз си знам, че е нормално да не се харесва на всички.

        Аз пък за да не съм анонимен в този разговор,
        ето къде живея и си поканен на гости.

        Стария Несебър
        ул. Хан Аспарух № 7а

        Стария Пловдив
        ул.П.Р.Славейков №31а

        Макар и нов в този форум, съм отдавна в нет пространството
        и съм си изработил начин на поведение:
        Никога не влизам в спорове и пререкания с никого за нищо.
        Никога не давам оценка на хора и събития, които не разбирам.
        Затова спирам до тук едностранно краткия ни диалог,
        за да спазя добрия и коректен тон във форума.
        Аз неспоря с теб,само изказвам гледна точка,както го виждам аз,нали затова си публикувал снимки за да видиш отзивите.Вентилационната решетка,бойлера,тоалетна чиния,светлата замазка,фаянсовите плочки-всичко това според мен не се връзва със старинния иначе
        стил на къщата.А и мисля,че мнозина тук би им било интересно да проследят хода на работа,а не само крайния резултат.

        Коментар


        • #19
          До: Сага за един ремонт

          Първоначално публикуван от Strateg Преглед на мнение
          надявам се да покажеш нещо което си направил с две ръце
          и тогава кажи:
          "Ето това което направих не е кич"
          Заповядай при мен на гости,сам съм си правил целия апартамент вкл,вътрешно обзавеждане/без меката мебел/,кухня,спалня,хол,сега си правя камина.Тази дума "кич" явно те е засегнала/извинявам,не ми е било това целта/.

          Коментар


          • #20
            До: Сага за един ремонт

            браво, харесва ми какво си направил

            Коментар


            • #21
              До: Сага за един ремонт

              Браво колега! Като проектант и професионалист в тази област, мога да ти кажа само евала. С удоволствие си го правил и си личи. Ако искаш някаква реална критика - лампите над плота можеше да не са толкова ниско, друго не видях. Просто си се справил по добре от 90% от "професионалистите" в бранша. За стила в който е направено мога да кажа на всички да потърсят в гугъл архитект и худужник на име "Hundert Wasser" и после да се смеят.

              http://www.colourlovers.com/blog/200...-hundertwasser
              Александър

              Коментар


              • #22
                До: Сага за един ремонт

                Те, някои, и на Пикасо се подхилват, ама?

                Коментар


                • #23
                  До: Сага за един ремонт

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Браво колега! Като проектант и професионалист в тази област, мога да ти кажа само евала. С удоволствие си го правил и си личи. Ако искаш някаква реална критика - лампите над плота можеше да не са толкова ниско, друго не видях. Просто си се справил по добре от 90% от "професионалистите" в бранша. За стила в който е направено мога да кажа на всички да потърсят в гугъл архитект и худужник на име "Hundert Wasser" и после да се смеят.

                  http://www.colourlovers.com/blog/200...-hundertwasser
                  На снимките не може да проличи всичко и се видоизменят доста неща.
                  Почти 1 година ми отне ремонта на къщата, защото беше прогнила навсякъде и едва се държеше
                  Обаче сега с кеф си пия кафето и повечето време вися безгрижно на

                  Коментар


                  • #24
                    До: Сага за един ремонт

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Браво колега! Като проектант и професионалист в тази област, мога да ти кажа само евала. С удоволствие си го правил и си личи. Ако искаш някаква реална критика - лампите над плота можеше да не са толкова ниско, друго не видях. Просто си се справил по добре от 90% от "професионалистите" в бранша. За стила в който е направено мога да кажа на всички да потърсят в гугъл архитект и худужник на име "Hundert Wasser" и после да се смеят.

                    http://www.colourlovers.com/blog/200...-hundertwasser

                    ................... или другият "Моцарт" в архитектурата Gaudi
                    Прикачени файлове
                    TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                    "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                    Коментар


                    • #25
                      До: Сага за един ремонт

                      Най обичам да намирам МААНУ, казал шопът... Човек, рядко се впечатлявам, но това, което си направил ме изуми. Евала меко казано!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Сага за един ремонт

                        Здравей колега,
                        Поздравления за положения труд, важното е теб да си те кефи след като си свършил всичко.
                        Заинтригуваха ме снимките с тавана декориран със сламата. Как точно го направи, с какви материали и пр.?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Сага за един ремонт

                          Първоначално публикуван от ДактаДжоунз Преглед на мнение
                          Здравей колега,
                          Поздравления за положения труд, важното е теб да си те кефи след като си свършил всичко.
                          Заинтригуваха ме снимките с тавана декориран със сламата. Как точно го направи, с какви материали и пр.?
                          Ще се опитам да отгатна. Вар, малко вода и слама. Поне аз така съм го правил. В Австрия на над 300 годишна къща. Вар и кал и слама. Стени над 80см. Е няма такава изолация!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Сага за един ремонт

                            За материалите добре. Но как е направено не ми е ясно!? Щото ако омешам сламата и варта мисля че нищо няма да излезе освен яката изолация както казваш. Аз питам за "декоративния ефект" как е постигнат. Примерно измазва се тавана и докато е още пресен се лепи по него сламата!? Или има някакъв друг "чалъм"!? Щото от снимката виждам че сламата не е побеляла (изцапана) от вар.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Сага за един ремонт

                              Правиш малко по размер петно замазка на тавана с гипс
                              и после на маламашката с която си налагал гипса
                              слагаш дебел пласт от предварително нарязаната слама и я натискаш към гипса.Което от сламата се залепи добре
                              другото пада на земята.
                              Става много бързо и скрива всички кривини по тавана.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Сага за един ремонт

                                Мдааа, сега ми се изясни. Благодаря колега!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X