Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бойлер със серпентина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бойлер със серпентина.

    Другари, да се оплача за моето нещастие.
    След като ме сполетя злата участ да ми изгори бойлера, взех решение следвщият да е със серпентина. Тъй като живея в къща и имам камина с водна риза.
    Речено сторено. Никога обаче не съм се занимавал с тази дейност и този тип ремонти, но реших че не е нещо за което трябва да се допитам. Проста работа - рекох си.
    НАкупих всички нужни тръби коленца обезвъздушители и така нататък. Навързах всичко, но нямаше кой да ми каже да монтирам кран на приходната вода на серпентината, която идва от камината. Вчера установих, че когато камината не гори, а помпата е включена имам перфектно парно от нагревателя на бойлера Бойлерът работи и не изключва. Може би ще изключи едва когато в радиаторите стане температура оказана от самия бойлер , но тъй като те отдават топлината си, шансът това да стане е нулев .
    В задачата питам: Колко ли ще ми бъде сметката за ток

  • #2
    До: Бойлер със серпентина.

    Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
    Другари, да се оплача за моето нещастие.
    След като ме сполетя злата участ да ми изгори бойлера, взех решение следвщият да е със серпентина. Тъй като живея в къща и имам камина с водна риза.
    Речено сторено. Никога обаче не съм се занимавал с тази дейност и този тип ремонти, но реших че не е нещо за което трябва да се допитам. Проста работа - рекох си.
    НАкупих всички нужни тръби коленца обезвъздушители и така нататък. Навързах всичко, но нямаше кой да ми каже да монтирам кран на приходната вода на серпентината, която идва от камината. Вчера установих, че когато камината не гори, а помпата е включена имам перфектно парно от нагревателя на бойлера Бойлерът работи и не изключва. Може би ще изключи едва когато в радиаторите стане температура оказана от самия бойлер , но тъй като те отдават топлината си, шансът това да стане е нулев .
    В задачата питам: Колко ли ще ми бъде сметката за ток
    Ами смятай: Мощност на бойлера х 24 х дните от като си го включил х 0.14лв. средна цена =

    Коментар


    • #3
      До: Бойлер със серпентина.

      Добре, че съм зле с математиката.
      Аз за 10 дни работа го докарах към 67 000 лв.

      Коментар


      • #4
        До: Бойлер със серпентина.

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Добре, че съм зле с математиката.
        Аз за 10 дни работа го докарах към 67 000 лв.
        Да не топиш електростомана?

        Коментар


        • #5
          До: Бойлер със серпентина.

          Аз даже няма и да го смятам , че няма да ми издържи нервната система.
          ТЕмата я пуснах с друга цел. Да докажа твърдението, че ако имаш килограм брашно трябва майстор да ти омеси хляба.
          И да знаят хората, че при монтажа на такъв бойлер, задължително трябва да се монтира и кран който да се затваря при пускането на бойлера при не горяща камина на гоято пък работи помпата. Леле как го обясних само

          Коментар


          • #6
            До: Бойлер със серпентина.

            Ха познай защо имам кранове преди и след радиаторите, както и преди и след водомерите и на входа и изхода на бойлерите. При мене ставаше и без помпа, че имам по един на двата етажа и долния топлеше горния.
            Та от повече кранове глава не боли.

            Коментар


            • #7
              До: Бойлер със серпентина.

              При мен е по-мътна,кранове от парното и кранове от слънчевия колектор куплирани преди серпентината/някой път си мисля,че се къпя в атомна централа/.Като драсна камината не отварям веднага към бойлера-по бързо стопля вода като е вдигнала към 50/55 градуса,а в стаите вече е баня.Бойлерът си е душманин.

              Коментар


              • #8
                До: Бойлер със серпентина.

                Не е зле отвреме на време да се открие топлата вода
                А някой да си припомни таблицата за умножение/3х24х30х0,14=/. Не е 67000. САмо 300
                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                0894328706

                Коментар


                • #9
                  До: Бойлер със серпентина.

                  Хората не само кранове са измислили, а и термоглави, датчик на парното, датчик на бойлера и ако бойлерът е по-топъл от парното не пуска, верно е струва към 100 лв., но пък за мързеливи хора става!
                  Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бойлер със серпентина.

                    Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
                    Хората не само кранове са измислили, а и термоглави, датчик на парното, датчик на бойлера и ако бойлерът е по-топъл от парното не пуска, верно е струва към 100 лв., но пък за мързеливи хора става!
                    Български диференциален термостат да те замести няма и 70 лв.Сложил съм на колектора-преди 40 градуса фандък на помпата не пуска.За парното предпочетих да преценявам според зимната температура бойлера кога да почва огрева на водата.Понеже и пералнята е в кръга,та някой път размествам приоритетите.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бойлер със серпентина.

                      Първоначално публикуван от gorosop Преглед на мнение
                      Не е зле отвреме на време да се открие топлата вода
                      А някой да си припомни таблицата за умножение/3х24х30х0,14=/. Не е 67000. САмо 300
                      Сетих се аз ,че цената не е за 1 ват

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бойлер със серпентина.

                        Това си е система за отопление с бойлера!Имам приятел в Бояна който от 10г така си отоплява къщата - 400 кв.м
                        Каза и че е по-евтино от Газ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бойлер със серпентина.

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Български диференциален термостат да те замести няма и 70 лв.Сложил съм на колектора-преди 40 градуса фандък на помпата не пуска.За парното предпочетих да преценявам според зимната температура бойлера кога да почва огрева на водата.Понеже и пералнята е в кръга,та някой път размествам приоритетите.
                          При мен радиаторите работят на 40-50 градуса и е топло,посъветвайте ме каква автоматика да монтирам преди серпентината на бойлера,че ние пък забравяме да затворим крана и ,когато котела угасне или започне да му пада тепературата !
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бойлер със серпентина.

                            Първоначално публикуван от lemon-70 Преглед на мнение
                            Това си е система за отопление с бойлера!Имам приятел в Бояна който от 10г така си отоплява къщата - 400 кв.м
                            Каза и че е по-евтино от Газ...
                            Той направо перпетуум мобиле измислил...С един бойлер 400кв.м
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бойлер със серпентина.

                              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                              При мен радиаторите работят на 40-50 градуса и е топло,посъветвайте ме каква автоматика да монтирам преди серпентината на бойлера,че ние пък забравяме да затворим крана и ,когато котела угасне или започне да му пада тепературата !
                              Слагат някакви терморелета. Само съм ги виждал, но на моя нямам монтиран. Най добре е специалист да ти препоръча точно какво да се монтира.
                              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X