Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Локално парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Локално парно

    С котел съм и системата ми е автоматична. А за какво замръзване говориш?

    Коментар


    • #17
      До: Локално парно

      На вилата от около 4 години съм със антифриз.Това са 10 радиатора.Нямам никакви загуби или проблеми.Освен една гарнитура на радиатор,но не мисля че беше от антифриза.Преди беше с вода и през една от зимите не малка част от радиаторите се пукнаха.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #18
        До: Локално парно

        Здравейте,
        антифриза като такъв за автомобилите става за пълнене, НО не се препоръчва битови системи. Защото е отровен. Понякога има микро просуки и като е нагрята системата флуида е изпарява. Поради тази причина е ползва малко по-скъп заместител на етиленгликола и това е пропиленгликола. Втория е безвреден и е обичайна съставка на повечето шампоани. Така че ако имате възможност си намерете пропилен гликол.
        Поздрави
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #19
          До: Локално парно

          Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
          Здравейте,
          антифриза като такъв за автомобилите става за пълнене, НО не се препоръчва битови системи. Защото е отровен. Понякога има микро просуки и като е нагрята системата флуида е изпарява. Поради тази причина е ползва малко по-скъп заместител на етиленгликола и това е пропиленгликола. Втория е безвреден и е обичайна съставка на повечето шампоани. Така че ако имате възможност си намерете пропилен гликол.
          Поздрави
          Да, ама отиваме на 10 лв.(-60гр.) литъра.
          ...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

          Коментар


          • #20
            До: Локално парно

            Ако имаш филтър на системата трябва да се чисти по често, защото се затлачва от антифриза. Поне така е при мен. Иначе няма проблеми и си спокоен зимата
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • #21
              До: Локално парно

              Мислил ли си по варианта да поддържаш чрез икономичен малък нагревател минимална температура /около + 3-5 градуса/ на системата през цялата зима.Необходимо е помпата да не се изключва и да имаш UPS /извинявам се ако го изписвам неточно/.При спиране на тока уреда замества елзахранването около 14 часа/поне моя е такъв/Водата продължава да се върти и точката на замръзване се снижава до - 4-5 градуса.Така водата може да се върти без да замръзне поне 7-8 часа.Разхода за ток през най студените месеци няма да надхвърли разходите по антифриза.За нагревателя трябва да се консултираш със специалист.Аз съм монтирал елементарен самоделен такъв на входа на водната риза.Оставал съм го цяла зима да работи.Нямаш проблеми с антифризи,разваляне на връзки и т.н.Опасно е само продължителното спиране на тока/ над 10-12 часа/,но и за това се намира колая.Някой съсед трябва да ти се обади ако има такъв момент.В заключение следва да се отбележи,че все е техника ,както и да го правиш парното винаги може да те изненада се неприятности.Успех!

              Коментар


              • #22
                До: Локално парно

                Това с нагревателя звучи интересно и е лесно за изпълнение. Колко литра вода е твоята система и какви сметки за ток плащаш през зимата? Аз смятах, че за моята система(около 250л) ми трябват около 50л. концентрат по средна цена 3.5-4лв. за литър = 175-200лв. за първоначално зареждане. Иначе системата я източвам за около 4 месеца(декември-март). В зависимост от сметките за ток през тези 4 месеца, смятам че е по подходящо да се топли системата, така и къщата си поддържа една минимална температура.

                Коментар


                • #23
                  До: Локално парно

                  Какъв е този топлоисточник за 250 л. вода в системата ? Голям разход на ток всяка зима ,само циркулационната помпа харчи 9 лв.на месец. Риск ако спре тока или се повреди помпата да замръзне водата и повярваи чугунените радятори пръскат като солети тръбите също . Наливаи антифриз разхода е еднократен за години.

                  На моя колега преди 10 години сложихме антифриз без проблеми до сега
                  само ,че неговата система е отворена с 10 бр. чуг. радиатора и резбови връски с кълчища. Единствено се опасявам за мембраната на разш. съд при твоя случай, но би трябвало да издържи.

                  Източването също не е добър вариант защото при всяко празнене корозира , а при всяко пълнене вкарваш нов котлен камък които намалява топлопроводимоста.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Локално парно

                    Аз и за този сезон реших да карам постарому-да източа системата, просто ще го направя средата на декември(тази зима позволява) и ще го напълня края на февруари. Така ще стои по-малко време без вода. Така вместо да давам пари за антифриз ще си сложа СОТ, за да съм по-спокоен през зимата, когато къщата ми е необитаема.
                    Благодаря на всички за мненията и съветите

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X