Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замазка на воден резервоар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замазка на воден резервоар

    Търсих по темите,но не намерих такова нещо.Случаят е следният :
    Къщата ми е на място,където лятно време не винаги има вода.Имам два резервоара за вода - единият подземен,другият полуподземен - съответно 13 и 36 кубически метра.Пълня ги с дъждовна вода.
    Сега на въпроса : резервоарите губят вода,а отвътре нямат видими пукнатини.Има ли някаква подходяща шпакловка/разни водни стъкла или нещо подобно/,които да ми решат проблема ?
    Благодаря предварително на отзовалите се.
    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
    имат право да гласуват на избори.

  • #2
    До: Замазка на воден резервоар

    Виктор viknrg е специалист по епоксидни подове и замазки, питай го ако с нещо може да помогне
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: Замазка на воден резервоар

      преди две години правих такова нещо. Ползвах една двукомпонентна шпкловка на "Сика". Препоръчва се точно за такива резервоари с по високо налягане. Sika Top Seal се казва. Може и сам да си го направиш
      Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

      Коментар


      • #4
        До: Замазка на воден резервоар

        Има много видове Хидриизолации, разгледайте например продуктите на Ceresit.
        И Успех!

        Коментар


        • #5
          До: Замазка на воден резервоар

          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Виктор viknrg е специалист по епоксидни подове и замазки, питай го ако с нещо може да помогне
          Тези епоксидни работи не са ли вредни за здравето ?Вярно,че водата не се пие,но с нея се полива.
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • #6
            До: Замазка на воден резервоар

            А дали се губи или изветря?
            Аз замазах бетонови пръстени с диаметър 170см с лепило за плочки, мисля на "боро" и не съм забелязъл да се губи. Само снадките между пръстените замазах.

            Коментар


            • #7
              До: Замазка на воден резервоар

              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
              А дали се губи или изветря?
              Аз замазах бетонови пръстени с диаметър 170см с лепило за плочки, мисля на "боро" и не съм забелязъл да се губи. Само снадките между пръстените замазах.
              Губи се. А епоксидните излизат скъпо.
              Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

              Коментар


              • #8
                До: Замазка на воден резервоар

                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                Тези епоксидни работи не са ли вредни за здравето ?Вярно,че водата не се пие,но с нея се полива.
                Не съм специалист, но се съмнявам на целия обем вода какво количество ще дойде, колко от него ще иде в почвата, от там в доматЬето, то пЪ как шЪ взаимодейства с рАкията и т.н. а бидоните за зеиЬе или тръбите на водопровода и т.н. .....пък мисълта че нямаш пари утре за хляб, колко е вредна и как убива, не е истина....ама е извън темата
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  До: Замазка на воден резервоар

                  Изпразваш резервоарите и обмазваш добре от вътрешна страна с "мазана" хидроизолация. Така и викат по народному.... Има на циментова основа , има и други.... Всеки себеуважаващ се производител на хидроизолации има такъв продукт. В горните постове са посочени няколко добри примера. Ако губи много вода, имаш най- вероятно пробойна. Иначе е възможно резервоарат ти да не е оразмерен на пукнатини.....и от там да таи...
                  [SIGPIC][/SIGPIC]

                  Коментар


                  • #10
                    До: Замазка на воден резервоар

                    От "Практикер" си купих едно шише "Adiplast"-води се синтетична течна смола. Използва се за водоустойчиви, износоустойчиви замазки, за хидроизолация на резервоари, басейни... Аз го използвах за последен, горен слой на пътеките около къщата. Нанася се с баданарка- като боя. Има си таблица за разходната норма. Може да погледнеш. Продуктът е на фирма "Изомат"
                    Последно редактирано от komisar; 03-10-09, 22:34.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Замазка на воден резервоар

                      Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                      да не е оразмерен на пукнатини.....и от там да таи...
                      как се оразмерява на пукнатини?
                      Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                      Коментар


                      • #12
                        До: Замазка на воден резервоар

                        темата е много дълга. В общи линии - когато се смята конструкцията на резервоар - се залага да няма пукнатини (конструкторите ще ме разберат). В жилищното строителство тези пукнатини съществуват. На всяка плоча. Друга бира са предварителните напрягания и тем подобни.
                        Четейки темата - оставам с впечетлението, че човекът сам си ги е конструирал и изпълнил..... дето се вика без проект....
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          До: Замазка на воден резервоар

                          Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                          Търсих по темите,но не намерих такова нещо.Случаят е следният :
                          Къщата ми е на място,където лятно време не винаги има вода.Имам два резервоара за вода - единият подземен,другият полуподземен - съответно 13 и 36 кубически метра.Пълня ги с дъждовна вода.
                          Сега на въпроса : резервоарите губят вода,а отвътре нямат видими пукнатини.Има ли някаква подходяща шпакловка/разни водни стъкла или нещо подобно/,които да ми решат проблема ?
                          Благодаря предварително на отзовалите се.
                          Има много на пазара . Виж тези !

                          http://www.schomburg.cz/bg/bg/basejni.html
                          ...http://www.isomat.gr/index.php/bg/%D...hop.flypage11/

                          Коментар


                          • #14
                            До: Замазка на воден резервоар

                            http://www.schomburg.cz/bg/bg/basejni.html
                            ...http://www.isomat.gr/index.php/bg/%D...hop.flypage11/[/QUOTE]

                            тези са идеални
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              До: Замазка на воден резервоар

                              Ползвал съм Аквамат на Изомат - отлични впечатления.
                              Гледам вече имат няколко вида, значи въпросът е колко пари ти се дават.
                              Не бързай ако искаш да стигнеш
                              __________________________________
                              Discovery II TD5 10P

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X