Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за компетентен съвет - строеж на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

    Аз също мога да помогна с проектантски колективи из цяла България-покрай къщите,които строя,съм се срещал с много.
    Но както са писали и по-горе-напиши от кой град си,защото после при авторския контрол ще се видиш в приключение.
    Конструктора трябва да си приеме армировката и кофража преди всяко бетонозаливане и ако е далеч от строежа,ще ти излезе доста скъпо,а и не всеки път ще е удобно сигурно...
    Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

    Коментар


    • #17
      До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

      Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
      Търси местен архитект, близък на главния архитект на общината в която ще внасяш проекта за удобрение.
      Най - често това е роднина на самия главен архитект, или такъв посочен от самия него. Далече си ми да ти дам моя архитект на ниска цена.
      За местен архитект съм съгласен, но чак пък роднина или той да си кажел кой да проектира.

      Коментар


      • #18
        До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

        Дано не ти се случи да се мрази избраният от теб архитект с главния на общината от където ще взимаш строително разрешение.....
        Тогава ще разбереш как се чете ЗУТ от експертен съвет (както дявол чете евангелие)
        Вие въобще не искате да храните корупцията в тази страна!
        Ако я няма корупцията няма да остане нито един читав чиновник на държавна служба - ще останат само некъдърни.....
        Кой ще върши тогава работата?
        Как тогава един главен архитект ще седи за 1100 лв на месец в богатите общини, като "навън" може да взима 3000 лв?
        Тя тази тема е необятна....
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #19
          До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

          Първоначално публикуван от ДОБРИН Преглед на мнение
          В момента аз съм я захванал тази щуротия, мога да ти дам количествени сметки за 128кв.м РЗП в два етажа без мазета, но само за ориентир.
          Но най- точно поне на мен така ми я правиха е с готов одобрен с разрешително от съответната община проект.
          Ще ти бъда много благодарна...leilaSky@gmail.com

          Коментар


          • #20
            До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

            Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
            Дано не ти се случи да се мрази избраният от теб архитект с главния на общината от където ще взимаш строително разрешение.....
            Тогава ще разбереш как се чете ЗУТ от експертен съвет (както дявол чете евангелие)
            Вие въобще не искате да храните корупцията в тази страна!
            Ако я няма корупцията няма да остане нито един читав чиновник на държавна служба - ще останат само некъдърни.....
            Кой ще върши тогава работата?
            Как тогава един главен архитект ще седи за 1100 лв на месец в богатите общини, като "навън" може да взима 3000 лв?
            Тя тази тема е необятна....
            Хайде и ти не пиши както дяволът чете евангелието. Между добър проектант и добър чиновник има планини разлика! В естеството на работа - също. Има си хора за всичко. С известно вдигане на заплатите, спокойствие в работата и сигурност във възнаграждението, регламентирано работно време...бъди сигурен, че ще има достатъчно желаещи и без корупционни схеми. Чиновниците-проектанти могат да си проектират в друг район/община. Така че не са орязани откъм възможности за изява и развитие. Проблемът с корупцията опира основно до морал!

            А за еднофамилни къщи (за които говорим в темата) обикновено няма никакви проблеми с нормативите. Така че няма значение кои са проектантите.
            НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
            Omnia vincit amor !

            Коментар


            • #21
              До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

              Първоначално публикуван от leilaSky Преглед на мнение
              Ще ти бъда много благодарна...leilaSky@gmail.com
              Ще я сложа тук може на друг нещо да послужи за ориентир. Цените са заложени от фирмата направила количествената сметка при мен е 5-та категория (може без фирма) и се разминават малко надолу, поне за сега.
              Малко закъснях ама какво да се прави, строим време не стига.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от ДОБРИН; 08-10-09, 17:12. Причина: допълнение
              [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

              Коментар


              • #22
                До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                Първоначално публикуван от ДОБРИН Преглед на мнение
                Малко закъснях ама какво да се прави, строим време не стига.
                Страхотен си, благодаря!
                Успех със строежа!

                Коментар


                • #23
                  До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                  Докъде я докарахте с къщата?
                  Като за начало - най-добре е като взиамте визата да си направите една среща с главния архитект - те обикновено са "много заети", но нищо, извинете се и гледайте да не му досаждате много. Питайте накратко дали ще ви искат проект за озеленяване, защото това са си поне 500 лева. Изобщо се направете на ударени и питайте какви специалности ще ви искат. Най вероятно ще ви трябва и вертикална планировка, което означава геодезист - нека не ми се сърдят колегите, но взимат доста солено, така че проучете и този момент и при избора на архитект попитайте дали не може той да ви направи и ВП-то, а геодезиста само заснемането (тахиметрична снимка).
                  Строителен надзор за такава къща не ви трябва. Трябва ви, както са казали колегите, читав технически. В случая, той може да е по-важен и от архитекта и конструктура. С последните трябва да се разберете поне веднъж-два пъти - например преди да залеят основи и плочи, до дойдат и да погледнат какво се случва (той конструктура е длъжен , ама...).
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=76130 - тук може да ме питате разни неща, като архитект и като човек работил в строителна фирма, мога да дам някой друг съвет.
                  А, и внимавайте като почнете да строите да имате поне виза, че ако ви хванат се почват едни простотии...


                  А защо ви е плоча под покрива? Аз горещо ви съветвам да не правите, или ако правите си предвидете възможност за още етажи (отвор в плочата за стълба, стремена за колони и т.н. , защото ако сега сте на 30, на 40 ще ви е малка и ще искате поне още един етаж. Изобщо, както вече сте видели, най-скъпото са основите и покрива, така че по-добре е да има повече неща между тях...
                  Александър

                  Коментар


                  • #24
                    До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                    Във визата ми пишеше да имам и проект за озеленяване.
                    На комисия не сами искали. Имам разрешение за строеж и без проект за озеленяване.
                    Има наредба, в която пише, че за строежи от тази катеория озеленителен проект не е задължителен. За съжаление не я знам точно коя е.
                    ВП със сигурност трябва. Не знам да може да се подписва от архитекти така, че не мисля, че номера ще стане.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                      "Наредба №4 за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти"

                      По принцип из страната не искат, но в София (София град) искат. За това - говориш с главния архитект. Като се запънат ще си направиш озеленяване, Не е кой знае колко сложно, аз съм не съм ландшафтен и мога да си спретна и озеленяването за малък обект, предполагам и другите колеги могат, те някои сами си чертаят електрото и ВП-то...
                      Александър

                      Коментар


                      • #26
                        До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        "Наредба №4 за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти"

                        По принцип из страната не искат, но в София (София град) искат. За това - говориш с главния архитект. Като се запънат ще си направиш озеленяване, Не е кой знае колко сложно, аз съм не съм ландшафтен и мога да си спретна и озеленяването за малък обект, предполагам и другите колеги могат, те някои сами си чертаят електрото и ВП-то...
                        То не е сложно, но ще отидат едни 400-500лв. Не съм говорил с главния архитект и не са ми искали озеленяване. Въпреки, че във визата пишеше да има.
                        Кой какво чертае не знам. И аз съм инженер, но не мога да подпиша всички специалности.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                          Тогава не правиш никакво озеленяване. А и ако имота ти е вече озеленен (вилна зона) и с дървета, за какво озеленяване говорим.
                          Правите ВП, ОВ, ВиК, Ел и СК+,Архитектура за около 18 лева на квадрат
                          и сте готови. Е, ще има и разни други неща, например геоложки доклад, рани становища и договори за присъединяване но няма как. Успех. Ако имате нужда от съвети аз съм насреща.
                          Александър

                          Коментар


                          • #28
                            До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Докъде я докарахте с къщата?
                            Като за начало - най-добре е като взиамте визата да си направите една среща с главния архитект - те обикновено са "много заети", но нищо, извинете се и гледайте да не му досаждате много. Питайте накратко дали ще ви искат проект за озеленяване, защото това са си поне 500 лева. Изобщо се направете на ударени и питайте какви специалности ще ви искат. Най вероятно ще ви трябва и вертикална планировка, което означава геодезист - нека не ми се сърдят колегите, но взимат доста солено, така че проучете и този момент и при избора на архитект попитайте дали не може той да ви направи и ВП-то, а геодезиста само заснемането (тахиметрична снимка).
                            Строителен надзор за такава къща не ви трябва. Трябва ви, както са казали колегите, читав технически. В случая, той може да е по-важен и от архитекта и конструктура. С последните трябва да се разберете поне веднъж-два пъти - например преди да залеят основи и плочи, до дойдат и да погледнат какво се случва (той конструктура е длъжен , ама...).
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=76130 - тук може да ме питате разни неща, като архитект и като човек работил в строителна фирма, мога да дам някой друг съвет.
                            А, и внимавайте като почнете да строите да имате поне виза, че ако ви хванат се почват едни простотии...


                            А защо ви е плоча под покрива? Аз горещо ви съветвам да не правите, или ако правите си предвидете възможност за още етажи (отвор в плочата за стълба, стремена за колони и т.н. , защото ако сега сте на 30, на 40 ще ви е малка и ще искате поне още един етаж. Изобщо, както вече сте видели, най-скъпото са основите и покрива, така че по-добре е да има повече неща между тях...
                            Ако мен питаш- би трябвало декември да веем байряка.
                            Относно озеленяването- в моя проект има, записано е като вертикана планировка.
                            [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

                            Коментар


                            • #29
                              До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                              Първоначално публикуван от ДОБРИН Преглед на мнение
                              Относно озеленяването- в моя проект има, записано е като вертикана планировка.
                              Това са две различни неща.
                              На вертикалната планировка може да са дадени настилки, но не значи, че е проект за озеленяване.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Молба за компетентен съвет - строеж на къща

                                Първоначално публикуван от ДОБРИН Преглед на мнение
                                Ще я сложа тук може на друг нещо да послужи за ориентир. Цените са заложени от фирмата направила количествената сметка при мен е 5-та категория (може без фирма) и се разминават малко надолу, поне за сега.
                                Малко закъснях ама какво да се прави, строим време не стига.
                                едно благодаря и от мен. и аз планирам строеж на къща, та това в момента ми дойде много полезно като ориентир.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X